Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: By żyło się lepiej... bankierom!

02.04.2015

Rząd premier Ewy Kopacz o interesy banków zadba nawet... za granicą - pisze główny ekonomista SKOK.

To nic, że mamy Konstytucję RP, a w niej zasady demokratycznego państwa prawa, zasadę ochrony praw i wolności ekonomicznej jednostki, a nawet zapisy kodeksu karnego, w tym taki choćby jak art.129 KK, który mówi, że „osoby upoważnione do występowania w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej w stosunkach z zagraniczną organizacją nie powinny działać na szkodę RP.

Okazuje się bowiem, że rząd premier Ewy Kopacz, powszechnie znanej z prawdomówności, w tajemniczych okolicznościach, wystosował ponoć jeszcze jesienią 2014 r. list do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, sugerujący potencjalne, poważne, wielomiliardowe „straty” banków działających w Polsce, które zaszalały z tzw. kredytami frankowymi, a tak naprawdę, opcjami walutowymi lub inaczej jeszcze toksycznymi produktami finansowymi.

Właśnie w tej sprawie ma zdecydować ETS, na wniosek węgierskiego rządu, który co wydaje się całkiem normalne, broni węgierskich obywateli przed zagranicznymi bankami. Co zdumiewające, kilka miesięcy temu, na początku 2015r. gdy w mediach wybuchła afera frankowa, to właśnie premier Kopacz w imieniu rządu PO-PSL publicznie zadeklarowała, że „jeśli będzie miała wybierać między bankami, a obywatelami, to stanie po stronie ludzi”. Czy chodziło więc o ludzi ze świata bankowego?

Myli się i to jak zwykle red. Samcik z GW twierdząc, że ów list przedstawicieli rządu PO-PSL wysłany do Strasburga to „podłożenie nogi frankowiczom”. Wydaje się, że to raczej mało subtelne i wielce kompromitujące władzę publiczną, skręcenie karku 550 tys. polskim kredytobiorcom frankowym wraz z rodzinami. Czy tak daleko posunięta obrona zysków i interesów, głównie przecież zagranicznych banków działających w Polsce, przez przedstawicieli rządu kierowanego przez premier Kopacz jest tylko kolejnym skandalem i kompromitacją czy też ma swój poważny wymiar prawny i moralny. Wydaje się, że są one raczej dowodem całkowitej dominacji lobby bankowego w Polsce i pełnienia przez najwyższych urzędników, teoretycznie istniejącego państwa polskiego, nie tylko roli zwykłych marionetek, ale promotorów i obrońców sektora bankowego.

To może być tą prawdziwą, największą aferą III RP, o której bajał tak niedawno prof. L.Balcerowicz i bredzą politycy PO. Bo, przecież pal sześć straty rzędu 40-50 mld zł polskich obywateli ważne by banki nie straciły swych nienależnych zysków nad Wisłą. Pewnie już wkrótce wyjdzie na jaw kolejne kłamstwo rządu premier E.Kopacz, dotyczące tego, że kopalnie węgla kamiennego na Śląsku nie zostaną zamknięte i otrzymają blisko 2-3 mld zł pomocy publicznej, bo nie zgadza się na to Komisja Europejska. Podobnie jak i zapowiedź pani premier, że Gazoport ruszy w lipcu 2015r.

W każdym demokratycznym państwie po ujawnieniu, takiego gigantycznego skandalu, polegającego na działaniu rządu przeciwko interesom własnych obywateli - frankowiczów - a, na rzecz zagranicznych instytucji finansowych, byłaby błyskawiczna dymisja, nie tylko premiera, ale i całego rządu.

Ktoś, kto martwi się przede wszystkim, by nie wygenerowano po stronie banków wątpliwych strat rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych, a zapomina o swych konstytucyjnych obowiązkach dbania o interesy własnych obywateli z pewnością nie zasługuje na miano władzy w demokratycznym państwie prawa, a raczej na miano właścicieli Bantustanu. Ten tajemniczy list polskich władz do ETS w sprawie kredytów frankowych odsłania prawdziwą dwulicowość, zakłamanie i uwikłanie polskich władz, na rzecz lobby lichwiarsko-bankowego w Polsce. Zastanawiające jest również czy komedię pozorów w sprawie rzekomej pomocy polskim frankowiczom odgrywał też prezydent B.Komorowski czy wiedział o inicjatywie i liście polskiego rządu do ETS i czy akceptował te skandaliczne działania?

Milion po raz kolejny, oszukanych i zawiedzionych wyborców, którzy wzięli kredyty frankowe, 4-5mln oszukanych i ograbionych klientów tzw. polisolokat może gwarantować przegraną PO, zarówno w wyborach prezydenckich, jak i parlamentarnych, jeśli tylko ci ludzie zadbają o własny los.

Obecnie rząd premier Kopacz deklaruje kolejną „ściemę”, że oto już pracuje nad projektem ustawy o klauzulach abuzywnych (niedozwolonych), który ma wymusić na bankach podzielenie się z klientem ryzykiem kredytowym. Podobno prace legislacyjne mają potrwać do końca wyborów parlamentarnych na jesieni 2015r. Ciekawe, ile jeszcze utajnionych listów, jak ten w sprawie kredytów frankowych do ETS i wspierających interesy banków podejmie rząd PO-PSL premier Kopacz.

Cała opozycja powinna w tej sprawie zażądać sejmowej debaty i pełnej informacji, o tych zakulisowych działaniach polskiego rządu. Potwierdzenie się tych faktów, oznaczałoby bowiem, działania nie tylko na szkodę polskich kredytobiorców i obywateli, ale pośrednio również na szkodę szeroko pojętych interesów Rzeczpospolitej Polskiej.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook