Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: 5 lat przysypiania pod żyrandolem

15.04.2015

„To żenujące wystąpienie podsumowujące pięć lat prezydentury, pokazało kompletny brak wizji, zero pomysłów i brak kontaktu, z coraz bardziej dramatyczną polską rzeczywistością.”

Prezydent Bronisław Komorowski opowiedział nam swe kolejne bajki z mchu i paproci, na podsumowanie swej 5-letniej kadencji. Polacy po raz kolejny obejrzeli występ urzędującego prezydenta RP - prawdziwego showmana - w stylu późnego Gomułki.

Podobno jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, młodzi będą mieli nowe ścieżki rowerowe i będą mogli jeździć po wałach wiślanych. Niewykluczone więc, że wraz z kartą rowerową będzie wręczana też Karta Młodego Przedsiębiorcy.

To żenujące wystąpienie podsumowujące 5 lat przysypiania pod żyrandolem, które miało przekonać nas wyborców do 5 priorytetów i 25 konkretów pokazało kompletny brak wizji, zero pomysłów i brak kontaktu z coraz bardziej dramatyczną polską rzeczywistością. Jeszcze niedawno prezydent Bronisław Komorowski krytykował smerfy marudy, tymczasem całkowicie odrealnione medialne wystąpienie prezydenta przypominało bardzo czytankę Papy Smerfa i było urzędniczą nowomową, opisującą rzeczywistość, jakieś odległej, Nibyladnii, a nie Polski AD 2015.

Prezydent Bronisław Komorowski z zachwytem obwieścił zebranym. że liczba emigrujących Polaków spadła 8-krotnie, zapomniał dodać, że brakuje już miejsc na zmywaku w Londynie  i Dublinie oraz w domach starców w Oslo i Berlinie. Mimo to prezydent Bronisław Komorowski będzie stawiał na młodych i innowacje. Wątpliwe jednak bardzo, żeby młodzi postawili na Papę Smerfa. Prezydent PO potrzebował aż 5-ciu lat, żeby się zorientować, że Polska jest krajem przeregulowanym, a młodzi szczególnie zapomnianą grupą.

Jak zwykle pan prezydent pochylił się w sposób szczególny nad polską rodziną i polskimi kobietami, zapomniał tylko o swych zasługach w dziele podniesienia polskim kobietom wieku emerytalnego aż o 7 lat jednorazowo, a nam wszystkim do 67 lat, mimo społecznego sprzeciwu. Prezydent Komorowski jak zwykle obiecał dobry klimat dla polskiej rodziny. Tyle, że ten prawdziwie dobry klimat dla polskiej rodziny jest dziś w Londynie, Dublinie i Oslo. Będzie też prezydent chronił krajobraz polski tyle, że ten prawdziwy, gdy idzie o gigantyczne długi i dogorywającą służbę zdrowia, kompromitująco niskie płace, upadły wymiar sprawiedliwości i rosnące koszty utrzymania Polaków czy wreszcie o brak lekarstw w aptekach, które hurtowo wyjeżdżają za granicę, coraz bardziej przypomina krajobraz tyle,  że  po bitwie.

W konfrontacji z medialnymi występami kontrkandydata A.Dudy prezydent Bronisław Komorowski po raz kolejny uśpił słuchaczy na sali proponując nam zgodę na byle co, na byle jak i byle do jutra. Zabrakło nie tylko prawdziwych priorytetów i mnóstwa konkretów, ale nawet zwykłego zdrowego rozsądku i ludzkiej przyzwoitości i choćby odrobiny wyobraźni.

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista KK SKOK

Fot. Stefczyk.info

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook