Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: 5 lat przysypiania pod żyrandolem

15.04.2015

„To żenujące wystąpienie podsumowujące pięć lat prezydentury, pokazało kompletny brak wizji, zero pomysłów i brak kontaktu, z coraz bardziej dramatyczną polską rzeczywistością.”

Prezydent Bronisław Komorowski opowiedział nam swe kolejne bajki z mchu i paproci, na podsumowanie swej 5-letniej kadencji. Polacy po raz kolejny obejrzeli występ urzędującego prezydenta RP - prawdziwego showmana - w stylu późnego Gomułki.

Podobno jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, młodzi będą mieli nowe ścieżki rowerowe i będą mogli jeździć po wałach wiślanych. Niewykluczone więc, że wraz z kartą rowerową będzie wręczana też Karta Młodego Przedsiębiorcy.

To żenujące wystąpienie podsumowujące 5 lat przysypiania pod żyrandolem, które miało przekonać nas wyborców do 5 priorytetów i 25 konkretów pokazało kompletny brak wizji, zero pomysłów i brak kontaktu z coraz bardziej dramatyczną polską rzeczywistością. Jeszcze niedawno prezydent Bronisław Komorowski krytykował smerfy marudy, tymczasem całkowicie odrealnione medialne wystąpienie prezydenta przypominało bardzo czytankę Papy Smerfa i było urzędniczą nowomową, opisującą rzeczywistość, jakieś odległej, Nibyladnii, a nie Polski AD 2015.

Prezydent Bronisław Komorowski z zachwytem obwieścił zebranym. że liczba emigrujących Polaków spadła 8-krotnie, zapomniał dodać, że brakuje już miejsc na zmywaku w Londynie  i Dublinie oraz w domach starców w Oslo i Berlinie. Mimo to prezydent Bronisław Komorowski będzie stawiał na młodych i innowacje. Wątpliwe jednak bardzo, żeby młodzi postawili na Papę Smerfa. Prezydent PO potrzebował aż 5-ciu lat, żeby się zorientować, że Polska jest krajem przeregulowanym, a młodzi szczególnie zapomnianą grupą.

Jak zwykle pan prezydent pochylił się w sposób szczególny nad polską rodziną i polskimi kobietami, zapomniał tylko o swych zasługach w dziele podniesienia polskim kobietom wieku emerytalnego aż o 7 lat jednorazowo, a nam wszystkim do 67 lat, mimo społecznego sprzeciwu. Prezydent Komorowski jak zwykle obiecał dobry klimat dla polskiej rodziny. Tyle, że ten prawdziwie dobry klimat dla polskiej rodziny jest dziś w Londynie, Dublinie i Oslo. Będzie też prezydent chronił krajobraz polski tyle, że ten prawdziwy, gdy idzie o gigantyczne długi i dogorywającą służbę zdrowia, kompromitująco niskie płace, upadły wymiar sprawiedliwości i rosnące koszty utrzymania Polaków czy wreszcie o brak lekarstw w aptekach, które hurtowo wyjeżdżają za granicę, coraz bardziej przypomina krajobraz tyle,  że  po bitwie.

W konfrontacji z medialnymi występami kontrkandydata A.Dudy prezydent Bronisław Komorowski po raz kolejny uśpił słuchaczy na sali proponując nam zgodę na byle co, na byle jak i byle do jutra. Zabrakło nie tylko prawdziwych priorytetów i mnóstwa konkretów, ale nawet zwykłego zdrowego rozsądku i ludzkiej przyzwoitości i choćby odrobiny wyobraźni.

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista KK SKOK

Fot. Stefczyk.info

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook