Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: 5 lat przysypiania pod żyrandolem

15.04.2015

„To żenujące wystąpienie podsumowujące pięć lat prezydentury, pokazało kompletny brak wizji, zero pomysłów i brak kontaktu, z coraz bardziej dramatyczną polską rzeczywistością.”

Prezydent Bronisław Komorowski opowiedział nam swe kolejne bajki z mchu i paproci, na podsumowanie swej 5-letniej kadencji. Polacy po raz kolejny obejrzeli występ urzędującego prezydenta RP - prawdziwego showmana - w stylu późnego Gomułki.

Podobno jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, młodzi będą mieli nowe ścieżki rowerowe i będą mogli jeździć po wałach wiślanych. Niewykluczone więc, że wraz z kartą rowerową będzie wręczana też Karta Młodego Przedsiębiorcy.

To żenujące wystąpienie podsumowujące 5 lat przysypiania pod żyrandolem, które miało przekonać nas wyborców do 5 priorytetów i 25 konkretów pokazało kompletny brak wizji, zero pomysłów i brak kontaktu z coraz bardziej dramatyczną polską rzeczywistością. Jeszcze niedawno prezydent Bronisław Komorowski krytykował smerfy marudy, tymczasem całkowicie odrealnione medialne wystąpienie prezydenta przypominało bardzo czytankę Papy Smerfa i było urzędniczą nowomową, opisującą rzeczywistość, jakieś odległej, Nibyladnii, a nie Polski AD 2015.

Prezydent Bronisław Komorowski z zachwytem obwieścił zebranym. że liczba emigrujących Polaków spadła 8-krotnie, zapomniał dodać, że brakuje już miejsc na zmywaku w Londynie  i Dublinie oraz w domach starców w Oslo i Berlinie. Mimo to prezydent Bronisław Komorowski będzie stawiał na młodych i innowacje. Wątpliwe jednak bardzo, żeby młodzi postawili na Papę Smerfa. Prezydent PO potrzebował aż 5-ciu lat, żeby się zorientować, że Polska jest krajem przeregulowanym, a młodzi szczególnie zapomnianą grupą.

Jak zwykle pan prezydent pochylił się w sposób szczególny nad polską rodziną i polskimi kobietami, zapomniał tylko o swych zasługach w dziele podniesienia polskim kobietom wieku emerytalnego aż o 7 lat jednorazowo, a nam wszystkim do 67 lat, mimo społecznego sprzeciwu. Prezydent Komorowski jak zwykle obiecał dobry klimat dla polskiej rodziny. Tyle, że ten prawdziwie dobry klimat dla polskiej rodziny jest dziś w Londynie, Dublinie i Oslo. Będzie też prezydent chronił krajobraz polski tyle, że ten prawdziwy, gdy idzie o gigantyczne długi i dogorywającą służbę zdrowia, kompromitująco niskie płace, upadły wymiar sprawiedliwości i rosnące koszty utrzymania Polaków czy wreszcie o brak lekarstw w aptekach, które hurtowo wyjeżdżają za granicę, coraz bardziej przypomina krajobraz tyle,  że  po bitwie.

W konfrontacji z medialnymi występami kontrkandydata A.Dudy prezydent Bronisław Komorowski po raz kolejny uśpił słuchaczy na sali proponując nam zgodę na byle co, na byle jak i byle do jutra. Zabrakło nie tylko prawdziwych priorytetów i mnóstwa konkretów, ale nawet zwykłego zdrowego rozsądku i ludzkiej przyzwoitości i choćby odrobiny wyobraźni.

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista KK SKOK

Fot. Stefczyk.info

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook