Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak o PKB: "To jest wzrost, którego wiele krajów mogłoby nam pozazdrościć"

28.02.2017

"Nie ma co rozpaczać, to jest wzrost, którego wiele krajów europejskich mogłoby nam pozazdrościć" - powiedział poseł PiS Janusz Szewczak w rozmowie w Radiu Wnet na temat wzrostu gospodarczego w naszym kraju.

Poseł PiS wypowiedział się na temat obecnego wzrostu PKB w naszym kraju. "To są spodziewane wyniki w sumie daje nam ok. 3% wzrostu. Nie jest to może marzenie, tu nie ma co rozpaczać, to jest wzrost, którego wiele krajów europejskich mogłoby nam pozazdrościć. Te wskaźniki coraz mniej oddają poziom życia i dobrobytu. Znacznie sensowniejszy wskaźnik to Produkt Narodowy Brutto. PKB jest wypracowywany przez zagraniczny kapitał,  zyski są wyprowadzane za granicę. Dobrze by było, abyśmy ten poziom w granicach ok. 3% utrzymać" - zaznaczył.

Co trzeba zrobić żeby ten poziom utrzymać?
Janusz Szewczak przedstawił inwestycje, dzięki którym Polska mogłaby ten poziom rozwoju utrzymać.
"Inwestycje hamowały w ostatnim czasie w całej Europie, Unia nie kwapi się z przekazaniem środków Polsce z należnych dotacji. Miejmy nadzieje, że to ruszy. W tym roku pewnie będzie lepiej, bo te środki pewnie wpłyną.
Sytuacja się utrzyma kiedy ludzie zechcą więcej wydać. Kołem zamachowym powinien być program "Mieszkanie+". To będzie istotny element wzrostu gospodarczego, budownictwo jest ważnym elementem. Poza tym polskie przemysł zbrojeniowy oraz inwestycje drogowe. . Miejmy nadzieje, że kwestia uszczelniania vatu, również się do tego przyczyni" - ocenił.Rozmówca odniósł się również do kwestii podniesienia stóp procentowych przez amerykański FED.
"Sądzę, że Amerykanie podniosą stopy procentowe w marcu. Może to być całkiem wyraźna podwyżka. Będzie miało to gigantyczne skutki, szczególnie dla krajów, które sztucznie obniżają kursy walut, tak jak Szwajcaria, Niemcy, Chiny czy Japonia. Będą zmuszone uregulować tę kwestię. Nawet w latach '70 zmiany stóp procentowych miały duże znaczenie dla polityki międzynarodowej" - podkreślił Szewczak.


[fot.Fratria]
MW/Radio Wnet

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook