Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak o PKB: "To jest wzrost, którego wiele krajów mogłoby nam pozazdrościć"

28.02.2017

"Nie ma co rozpaczać, to jest wzrost, którego wiele krajów europejskich mogłoby nam pozazdrościć" - powiedział poseł PiS Janusz Szewczak w rozmowie w Radiu Wnet na temat wzrostu gospodarczego w naszym kraju.

Poseł PiS wypowiedział się na temat obecnego wzrostu PKB w naszym kraju. "To są spodziewane wyniki w sumie daje nam ok. 3% wzrostu. Nie jest to może marzenie, tu nie ma co rozpaczać, to jest wzrost, którego wiele krajów europejskich mogłoby nam pozazdrościć. Te wskaźniki coraz mniej oddają poziom życia i dobrobytu. Znacznie sensowniejszy wskaźnik to Produkt Narodowy Brutto. PKB jest wypracowywany przez zagraniczny kapitał,  zyski są wyprowadzane za granicę. Dobrze by było, abyśmy ten poziom w granicach ok. 3% utrzymać" - zaznaczył.

Co trzeba zrobić żeby ten poziom utrzymać?
Janusz Szewczak przedstawił inwestycje, dzięki którym Polska mogłaby ten poziom rozwoju utrzymać.
"Inwestycje hamowały w ostatnim czasie w całej Europie, Unia nie kwapi się z przekazaniem środków Polsce z należnych dotacji. Miejmy nadzieje, że to ruszy. W tym roku pewnie będzie lepiej, bo te środki pewnie wpłyną.
Sytuacja się utrzyma kiedy ludzie zechcą więcej wydać. Kołem zamachowym powinien być program "Mieszkanie+". To będzie istotny element wzrostu gospodarczego, budownictwo jest ważnym elementem. Poza tym polskie przemysł zbrojeniowy oraz inwestycje drogowe. . Miejmy nadzieje, że kwestia uszczelniania vatu, również się do tego przyczyni" - ocenił.Rozmówca odniósł się również do kwestii podniesienia stóp procentowych przez amerykański FED.
"Sądzę, że Amerykanie podniosą stopy procentowe w marcu. Może to być całkiem wyraźna podwyżka. Będzie miało to gigantyczne skutki, szczególnie dla krajów, które sztucznie obniżają kursy walut, tak jak Szwajcaria, Niemcy, Chiny czy Japonia. Będą zmuszone uregulować tę kwestię. Nawet w latach '70 zmiany stóp procentowych miały duże znaczenie dla polityki międzynarodowej" - podkreślił Szewczak.


[fot.Fratria]
MW/Radio Wnet

Warto poczytać

 1. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook