Jedynie prawda jest ciekawa


Szeremietiew: Rosja przy USA to pikuś

30.05.2016

"Jednocześnie Rosjanie jednak budują różnego rodzaju związki polityczne, rozgrywają poszczególne państwa, dążą do tego żeby Stany Zjednoczone ograniczać i usuwać." - mówił gość "Poranka Radia Wnet".

"To może być oczywiście sytuacja i taka, że jakimś ludziom miesza się w głowach biorąc pod uwagę, powszechną w mediach informację o wybuchach i zamachach, ale może być również historia taka, że uruchamiane są tego typu działania, żeby nas skomplikować sytuację, postraszyć nas. To są pozytywne rzeczy z punktu widzenia tych, którzy chcą nam zaszkodzić." -  mówił na antenie Radia Wnet Romuald Szeremietiew, odnosząc się do nieudanych prób zamachów w Polsce, które miały miejsce m.in. we Wrocławiu.

Szeremietiew odniósł się także do relacji między Stanami Zjednoczonymi a Rosją."To nie jest Związek Sowiecki, a więc jedno z dwóch supermocarstw trzęsących światem. To jest mocarstwo ale jedno z wielu. Biorąc pod uwagę potęgę militarną jaką mają Stany Zjednoczone, to Rosja, to jest pikuś" - mówił gość Radia Wnet, dodając: "Jednocześnie jednak budują różnego rodzaju związki polityczne, rozgrywają poszczególne państwa, dążą do tego żeby Stany Zjednoczone ograniczać i usuwać. Pozwalają sobie nawet na prowokacje w stosunku do militarnych incydentów – a jeżeli to się nie skończy, to dojdzie do wojny".

Zdaniem gościa Aleksandra Wierzejskiego Rosja wykazuje się szczególną aktywnością w demontażu obecnego ładu międzynarodowego. "Kryzys obecnego ładu międzynarodowego, i procesy, które wskazują, że różne podmioty dążą do tego żeby ten ład międzynarodowy zmienić". Po wymianie zdań z innym gościem audycji, ks. Henrykiem Zielińskim, Szeremietiew zwrócił uwagę na coraz mocniejsze odcinanie się Unii Europejskiego od swoich korzeni. "Stało się to przed czym przestrzegał chociażby Jan Paweł II kiedy mówił, że Europa nie może odciąć się od chrześcijańskich korzeni. Ta Unia Europejska odcięła od tych korzeni. Zrobiła to tak skutecznie, że dzisiaj chyba już nikt nie pamięta, że gwiazdy na unijnej fladze, to gwiazdy Najświętszej Maryi Panny."

kk/Radio Wnet

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook