Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szeremietiew: Putin może zaatakować Zachód

30.06.2015

„Rosyjska armia szkoli się nie tylko po to, żeby ładnie wyglądać podczas parady w Moskwie”.

„Podstawą uzbrojenia naszego wojska powinno być to, co produkujemy w kraju, a dopiero później uzupełnianie braków zagranicą” – uważa prof. Romuald Szeremietiew z Akademii Obrony Narodowej. W TV Republika przyznał, że nie rozumie rozstrzygnięcia dotyczącego śmigłowców dla polskiej armii.

Szeremietiew dodał, że nie rozumie dlaczego firmy, które mają swoje fabryki na terenie Polski, nie miały szans na wygraną już od samego początku. Przyznał, że od czasu, kiedy skrytykował decyzje MON w tej sprawie, to jego kontakty z resortem właściwe ustały.

„O koncepcji budowy obrony terytorialnej, którą realizuje gen. Bogusław Pacek dowiedziałem się z prasy” – powiedział Szeremietiew. „Nie ma to jednak nic wspólnego z koncepcją, którą ja przedstawiłem resortowi obrony” – zaznaczył. Były minister wskazał również, że w Polsce marnotrawi się zbyt wielkie środki na wojsko. Wskazał, że co roku zwracane są niewykorzystane środki przewidziane w budżecie państwa.

Szeremietiew zauważył również, że od rezygnacji z obowiązkowego poboru jednostki wojskowe są chronione przez prywatne agencje ochrony. „To wszystko kosztuje kilkaset milionów rocznie” – ocenił.

Pytany o to, czy Rosja rzeczywiście może zaatakować Skandynawię, państwa bałtyckie lub Polskę Szeremietiew stwierdził, że będzie to prawdopodobne w momencie, w którym prezydent Władimir Putin uzna to za opłacalne. „Wszyscy chyba wiemy, że Putin potrafi podejmować takie decyzje. Rosyjska armia szkoli się nie tylko po to, żeby ładnie wyglądać podczas parady w Moskwie” – podkreślił.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

Szeremietiew

,

Wojsko Polskie

,

wojsko

Warto poczytać

 1. now2 26.10.2016

  Prof. Nowaczyk: "Komisja Millera pracowała na nieprawidłowo odczytanych danych"

  "Jako zespół wielokrotnie prosiliśmy przedstawicieli komisji Millera o dyskusje, o wspólne wystąpienie, odmawiano nam raz za razem".

 2. ziewmkiwsdjwsdf 26.10.2016

  Ziemkiewicz o Elizie Michalik: Czy naprawdę jej padło na głowę?

  "Dzisiaj nie ma takiej okropności, której by nie powiedziała o Kaczyńskim, katolicyzmie, księżach i przeciwnikach aborcji. Nie wiem, czy naprawdę tak jej padło na głowę, czy to tylko przekalkulowana strategia biznesowa".

 3. dad-and-son-14327721920 26.10.2016

  Szymański: Silny ojciec = społeczeństwo bez aborcji

  "Coraz więcej polskich mężczyzn odkrywa bycie tatą jako ważny element własnej tożsamości i możliwość samorealizacji".

 4. pawlowiczkrystynkaaa 26.10.2016

  Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

  "Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji".

 5. Google1477x83143-2016 25.10.2016

  Prezydent we "wSieci": Poprzedni rząd zapominał o rodzinach

  Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 6. marzena1 25.10.2016

  Nykiel: Uczestniczki "Czarnego Protestu" są wykorzystywane

  "Widać wyraźnie, że sprawa aborcji to jest jeden z tematów, które bardzo dobrze napędzają rozruchy społeczne jakiejś określonej części kobiet, określonej części Polaków".

 7. romaszewska-stefffff 25.10.2016

  Romaszewska: Tylko Rosjanie mogą zagrozić Łukaszence

  Agnieszka Romaszewska o sytuacji na Białorusi i spotkaniu polskiego ministra z Łukaszenką.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook