Jedynie prawda jest ciekawa


Szeremietiew: Putin może zaatakować Zachód

30.06.2015

„Rosyjska armia szkoli się nie tylko po to, żeby ładnie wyglądać podczas parady w Moskwie”.

„Podstawą uzbrojenia naszego wojska powinno być to, co produkujemy w kraju, a dopiero później uzupełnianie braków zagranicą” – uważa prof. Romuald Szeremietiew z Akademii Obrony Narodowej. W TV Republika przyznał, że nie rozumie rozstrzygnięcia dotyczącego śmigłowców dla polskiej armii.

Szeremietiew dodał, że nie rozumie dlaczego firmy, które mają swoje fabryki na terenie Polski, nie miały szans na wygraną już od samego początku. Przyznał, że od czasu, kiedy skrytykował decyzje MON w tej sprawie, to jego kontakty z resortem właściwe ustały.

„O koncepcji budowy obrony terytorialnej, którą realizuje gen. Bogusław Pacek dowiedziałem się z prasy” – powiedział Szeremietiew. „Nie ma to jednak nic wspólnego z koncepcją, którą ja przedstawiłem resortowi obrony” – zaznaczył. Były minister wskazał również, że w Polsce marnotrawi się zbyt wielkie środki na wojsko. Wskazał, że co roku zwracane są niewykorzystane środki przewidziane w budżecie państwa.

Szeremietiew zauważył również, że od rezygnacji z obowiązkowego poboru jednostki wojskowe są chronione przez prywatne agencje ochrony. „To wszystko kosztuje kilkaset milionów rocznie” – ocenił.

Pytany o to, czy Rosja rzeczywiście może zaatakować Skandynawię, państwa bałtyckie lub Polskę Szeremietiew stwierdził, że będzie to prawdopodobne w momencie, w którym prezydent Władimir Putin uzna to za opłacalne. „Wszyscy chyba wiemy, że Putin potrafi podejmować takie decyzje. Rosyjska armia szkoli się nie tylko po to, żeby ładnie wyglądać podczas parady w Moskwie” – podkreślił.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook