Jedynie prawda jest ciekawa


Szeremietiew: Polska zagrożona

24.11.2014

Rozmowa z byłym wiceszefem MON, wykładowcą Akademii Obrony Narodowej prof. Romualdem Szeremietiewem.

Stefczyk.info: W Polsce przez wiele dni trwał chaos związany z wyborami do samorządu. Choć oficjalne wyniki już znamy, wiele osób uznaje je za mało wiarygodne i oczekuje weryfikacji. Czy mamy do czynienia z sytuacją zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa?

Prof. Romuald Szeremietiew: To, co się dzieje, wygląda bardzo niepokojąco. Sądzę, że na terenie państwa polskiego przeprowadzana jest na różne sposoby akcja, mająca na celu destabilizację i dezorganizację państwa. Walka frakcji politycznych, walka wyborcza o władze, jest naturalna dla demokracji. Jednak nie służą dobrze demokracji źle przeprowadzone wybory i niewiarygodne wyniki. To jest cios w demokrację i państwo. Tak nie powinno ono funkcjonować. Pojawia się bardzo poważne pytanie. Czy ten chaos to jedynie wynik nieudolności i bałaganu, czy też knowań i spisów, za którymi stoją ludzie zaangażowani w walkę polityczną. A może jest w tym czynnik ponadpaństwowy, który jest zainteresowany tym, by państwo polskie nie funkcjonowało.

Co jeśli za wyborczym chaosem kryje się podmiot zewnętrzny?

Jeśli dopuścimy tę drugą ewentualność, należy mieć z tyłu głowy to, co dzieje się tuż za wschodnią granicą Polski, co dzieje się w polityce rosyjskiej. Nie ulega bowiem wątpliwości, że bardzo ważnym instrumentem oddziaływania Federacji Rosyjskiej są również działania służb tajnych. Rosjanie zawsze potrafili dzięki służbom mieszać w różnych miejscach.

I w Polsce właśnie mogli namieszać?

Powstaje pytanie, czy do systemu, który tak dramatycznie zawiódł, ktoś jeszcze nie dołożył własnej łapy. Tak, żeby w Polsce wzniecić straszny chaos. Nieodpowiedzialnością ze strony PKW było przyjęcie takich rozwiązań elektronicznych, które okazały się zupełnie nieprofesjonalne. Pytanie, czy w tej sprawie rzetelnie działały służby państwowe, które odpowiadają za bezpieczeństwo. Czy one zajmowały się przygotowaniami do wyborów, czy robiły to w sposób odpowiedni? Tego typu wątpliwości jest wiele.

Jaki jest efekt tych nieprawidłowości, które już się ujawniły?

Niewątpliwie mamy do czynienia z osłabieniem państwa, jego degeneracją. To zresztą już trwa. Pożal się Boże akcja wyborcza pogłębiła jedynie ten obraz.

Jeśli założyć, że Rosja szykuje się na poważniejszą operacje wojenną wymierzoną w kraje Europy Środkowej, co o Polsce mówią jej tak przeprowadzone wybory?

Rosja na pewno zdaje sobie doskonale sprawę, jakie mamy silne strony, a jakie słabości widać dziś w Polsce. To, co obecnie widzi ktoś niesprzyjający Polsce, to jest zachętą. To pokazuje, że państwo polskie jest strukturą słabą, czy słabnącą. A zatem tego państwa można wywierać różnego rodzaju naciski, prowadzić bardziej ofensywne działania. Pamiętajmy, że rozkład państwa, który postępował w XVIII wieku skończył się rozbiorami. Takie niebezpieczeństwo i dziś istnieje.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook