Jedynie prawda jest ciekawa


Szeremietiew: Polska zagrożona

24.11.2014

Rozmowa z byłym wiceszefem MON, wykładowcą Akademii Obrony Narodowej prof. Romualdem Szeremietiewem.

Stefczyk.info: W Polsce przez wiele dni trwał chaos związany z wyborami do samorządu. Choć oficjalne wyniki już znamy, wiele osób uznaje je za mało wiarygodne i oczekuje weryfikacji. Czy mamy do czynienia z sytuacją zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa?

Prof. Romuald Szeremietiew: To, co się dzieje, wygląda bardzo niepokojąco. Sądzę, że na terenie państwa polskiego przeprowadzana jest na różne sposoby akcja, mająca na celu destabilizację i dezorganizację państwa. Walka frakcji politycznych, walka wyborcza o władze, jest naturalna dla demokracji. Jednak nie służą dobrze demokracji źle przeprowadzone wybory i niewiarygodne wyniki. To jest cios w demokrację i państwo. Tak nie powinno ono funkcjonować. Pojawia się bardzo poważne pytanie. Czy ten chaos to jedynie wynik nieudolności i bałaganu, czy też knowań i spisów, za którymi stoją ludzie zaangażowani w walkę polityczną. A może jest w tym czynnik ponadpaństwowy, który jest zainteresowany tym, by państwo polskie nie funkcjonowało.

Co jeśli za wyborczym chaosem kryje się podmiot zewnętrzny?

Jeśli dopuścimy tę drugą ewentualność, należy mieć z tyłu głowy to, co dzieje się tuż za wschodnią granicą Polski, co dzieje się w polityce rosyjskiej. Nie ulega bowiem wątpliwości, że bardzo ważnym instrumentem oddziaływania Federacji Rosyjskiej są również działania służb tajnych. Rosjanie zawsze potrafili dzięki służbom mieszać w różnych miejscach.

I w Polsce właśnie mogli namieszać?

Powstaje pytanie, czy do systemu, który tak dramatycznie zawiódł, ktoś jeszcze nie dołożył własnej łapy. Tak, żeby w Polsce wzniecić straszny chaos. Nieodpowiedzialnością ze strony PKW było przyjęcie takich rozwiązań elektronicznych, które okazały się zupełnie nieprofesjonalne. Pytanie, czy w tej sprawie rzetelnie działały służby państwowe, które odpowiadają za bezpieczeństwo. Czy one zajmowały się przygotowaniami do wyborów, czy robiły to w sposób odpowiedni? Tego typu wątpliwości jest wiele.

Jaki jest efekt tych nieprawidłowości, które już się ujawniły?

Niewątpliwie mamy do czynienia z osłabieniem państwa, jego degeneracją. To zresztą już trwa. Pożal się Boże akcja wyborcza pogłębiła jedynie ten obraz.

Jeśli założyć, że Rosja szykuje się na poważniejszą operacje wojenną wymierzoną w kraje Europy Środkowej, co o Polsce mówią jej tak przeprowadzone wybory?

Rosja na pewno zdaje sobie doskonale sprawę, jakie mamy silne strony, a jakie słabości widać dziś w Polsce. To, co obecnie widzi ktoś niesprzyjający Polsce, to jest zachętą. To pokazuje, że państwo polskie jest strukturą słabą, czy słabnącą. A zatem tego państwa można wywierać różnego rodzaju naciski, prowadzić bardziej ofensywne działania. Pamiętajmy, że rozkład państwa, który postępował w XVIII wieku skończył się rozbiorami. Takie niebezpieczeństwo i dziś istnieje.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook