Jedynie prawda jest ciekawa


Szeremietiew: „Macierewicz to silny charakter”

22.03.2017

„Muszę przyznać, że tak publiczna dyskusja w tych sprawach jest zaskakująca. Tego typu wymiana korespondencji między urzędnikami, którzy powinni ze sobą współpracować, jest zaskakująca – ocenił w rozmowie z „Super Expressem” prof. Romuald Szeremietiew, były minister obrony narodowej, komentując tarcie w relacji pomiędzy Andrzejem Dudą i Antonim Macierewiczem.

Zdaniem prof. Szeremietiewa ujawnienie treści korespondencji, zanim MON zdążył odpowiedzieć, „to sytuacja odbiegająca od normy”. I choć zdarzały się takie rzeczy, jak niewyznaczanie attache nawet w kluczowych krajach, to jak podkreślił rozmówca, nie trwało to jednak długo. „Aż takie sytuacje nie powinny mieć miejsca” - dodał. 

Zdaniem prof. Szeremietiewa jest to z pewnością konflikt personalny. Przyznał też, że Antoni Macierewicz to silny charakter. 

„Zawsze był człowiekiem, który ma silne postanowienie tego, co chce zrobić. I bardzo mu się nie podoba, gdy ktoś ma inne zdanie. Gdybym miał przesądzić, co w tym konflikcie przeważa, to chyba kwestia charakterologiczna” - powiedział. 

Zdaniem byłego ministra obrony narodowej dochodzi do tego także problem „pola konfliktu interesów zapisanego w Konstytucji RP”. 

„Te kompetencje nie zostały dokładnie opisane. I w sytuacji, w której pojawiają się tak silne charaktery jak obecny szef MON, może co jakiś czas dochodzi do takich sytuacji, do sporów, które nie powinny mieć miejsca” - ocenił. 

Prof. Szeremietiew zwrócił uwagę, że wcześniejsza współpraca prezydenta z ministrem wydawała się harmonijna. Jednak podkreślił, że nie jest to pierwszy i nie ostatni spór w obozie prawicy. 

„We wszystkich partiach i obozach politycznych są różnice poglądów, są różne frakcje. To naturalne” - mówił. 

Zdaniem Szeremietiewa, PiS jako partia musi przyglądać się sondażom i jak zaznaczył, Macierewicz ma kiepskie notowania. 

„PiS musi to wkalkulować, na ile zmiany, które przeprowadza minister Macierewicz, są warte tego ryzyka” - stwierdził. 

Czy ten spór miał swój zaczątek także wśród wojskowych? Prof. Szeremietiew ocenił, że musiało dojść do różnicy zdań w wojsku. 

„Wiadomo, że część oficerów i żołnierzy jest niezadowolonych ze zmian wprowadzanych przez MON, ale też część bardzo z nich zadowolona (…) Minister podjął się trudnego zadania i jest dość stanowczy, a to napotyka opory”. 

Jego zdaniem wojskowi z pewnością „dawali sygnały o tym co myślą”.


ak/"SE"

[fot. YouTube/Telewizja Republika ]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook