Jedynie prawda jest ciekawa

Szeremietiew: cała ta sprawa jest niepoważna

27.07.2014

„Widać, że tu nie chodzi o dochodzenie prawdy, czy ustalanie przekroczeń prawa, jakich miałaby się dopuścić komisja weryfikacyjna” - mówi Romuald Szeremietiew.

„Tu nie chodzi o prawdę, ale o polityczne rozegranie tej sprawy” - w ten sposób prof. Romuald Szeremietiew komentuje sprawę komisji ds. WSI. „Metody, które zastosował Antoni Macierewicz, są znane od chwili ich stosowania. I nagle teraz pojawia się tego typu „parcie”, żeby jakąś komisję w tej sprawie zrobić. Widać, że tu nie chodzi o dochodzenie prawdy, czy ustalanie przekroczeń prawa, jakich miałaby się dopuścić komisja weryfikacyjna. Tu chodzi o polityczne rozegranie sprawy, o prowadzenie gry politycznej, która będzie wymierzona w PiS” - tłumaczy ekspert w rozmowie z wPolityce.pl.

Dodaje, że wniosek dot. komisji „nie ma sensu, ponieważ kwestie związane z WSI zostały już dawno zakończone, a od lat działa SKW i SWW”.

W jego ocenie „cała ta sprawa jest niepoważna” i przypomina rozmowę „ministra Sikorskiego z ministrem Rostowskim, gdy szef MSZ mówił, że koniecznie trzeba rozpocząć prace komisji, żeby zdołować PiS”.

Szeremietiew dodaje, że w WSI widać było patologie. „Patologia, jaką widać było w WSI, polegała na tym, że minister obrony narodowej, który miał wyłączną kompetencję, by nadzorować WSI, nie był w stanie tego robić, nie był w stanie kontrolować służb” - mówi rozmówca wPolityce.pl.

Cała rozmowa na wPolityce.pl

TK
[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook