Jedynie prawda jest ciekawa


Szeremietiew: cała ta sprawa jest niepoważna

27.07.2014

„Widać, że tu nie chodzi o dochodzenie prawdy, czy ustalanie przekroczeń prawa, jakich miałaby się dopuścić komisja weryfikacyjna” - mówi Romuald Szeremietiew.

„Tu nie chodzi o prawdę, ale o polityczne rozegranie tej sprawy” - w ten sposób prof. Romuald Szeremietiew komentuje sprawę komisji ds. WSI. „Metody, które zastosował Antoni Macierewicz, są znane od chwili ich stosowania. I nagle teraz pojawia się tego typu „parcie”, żeby jakąś komisję w tej sprawie zrobić. Widać, że tu nie chodzi o dochodzenie prawdy, czy ustalanie przekroczeń prawa, jakich miałaby się dopuścić komisja weryfikacyjna. Tu chodzi o polityczne rozegranie sprawy, o prowadzenie gry politycznej, która będzie wymierzona w PiS” - tłumaczy ekspert w rozmowie z wPolityce.pl.

Dodaje, że wniosek dot. komisji „nie ma sensu, ponieważ kwestie związane z WSI zostały już dawno zakończone, a od lat działa SKW i SWW”.

W jego ocenie „cała ta sprawa jest niepoważna” i przypomina rozmowę „ministra Sikorskiego z ministrem Rostowskim, gdy szef MSZ mówił, że koniecznie trzeba rozpocząć prace komisji, żeby zdołować PiS”.

Szeremietiew dodaje, że w WSI widać było patologie. „Patologia, jaką widać było w WSI, polegała na tym, że minister obrony narodowej, który miał wyłączną kompetencję, by nadzorować WSI, nie był w stanie tego robić, nie był w stanie kontrolować służb” - mówi rozmówca wPolityce.pl.

Cała rozmowa na wPolityce.pl

TK
[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook