Jedynie prawda jest ciekawa

Szefernaker: "Totalna opozycja, totalnie przegrała"

08.04.2017

- Debata w Sejmie nad wotum nieufności dla rządu pokazała, że PiS ma się czym pochwalić. Totalna opozycja przegrała - ocenił Paweł Szefernaker.

- Debata w Sejmie nad wotum nieufności dla rządu pokazała, że PiS ma się czym pochwalić. Totalna opozycja przegrała - ocenił minister w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

Dodał, że posłowie PiS odwiedzą w najbliższym czasie gminy w całej Polsce, również tam gdzie partia ma gorsze notowania.

W piątek odbyła się w Sejmie debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności rządowi Beaty Szydło. Wniosek został odrzucony w głosowaniu. Poza PO wniosek poparły Nowoczesna, PSL i koło UED. Przeciwni byli wszyscy posłowie PiS. Politycy Kukiz'15 nie wzięli udziału w głosowaniu.

- Wczorajszy dzień pokazał, że jeżeli jest mobilizacja w naszym politycznym środowisku, w Prawie i Sprawiedliwości, jeżeli jest też dyscyplina, jeżeli chodzi o wypowiedzi, jeżeli chodzi o przekaz, jeżeli chodzi o komunikacje, to rzeczywiście rząd PiS ma się czym chwalić - powiedział Szefernaker w sobotę w radiu RMF FM.

Jego zdaniem "totalna opozycja, totalnie przegrała".

Minister dodał, że cieszą go zapowiedzi opozycji kolejnych debat. - Chcemy rozmawiać - zadeklarował.

Podkreślił również, że debaty nie mogą się opierać na kłamstwie i straszeniu Polaków. - Nie ma przyzwolenia na to, żeby debata była oparta na kłamstwie, oparta na +fejkach+ z Internetu, żeby debata była tylko i wyłącznie straszeniem Polaków - mówił.

Według Szefernakera, PO podczas piątkowej debaty "zapowiedziała likwidację państwa". - My wprowadzamy programy, które mają wpływ na życie zwykłych Polaków. Platforma zapowiedziała likwidację państwa, ponieważ mówili o likwidacji urzędów wojewódzkich, CBA, IPN - zauważył.

Zdaniem Szefernakera, debata nad wotum nieufności, "to była walka panów z opozycji, który walczyli, kto bardziej będzie dostrzeżony".

Dopytany o ostatnie sondaże, w których PiS straciło kilka punktów procentowych, odparł, że "sondaże trzeba obserwować w dłuższym okresie czasu". - Trzeba obserwować pewne tendencje. Jeden czy drugi sondaż nie stanowi o tym, jak to wygląda w dłuższej perspektywie - podkreślił Szefernaker.

Minister w kancelarii premiera poinformował, że posłowie PiS w najbliższym czasie będą odwiedzać gminy w całej Polsce. - My w tej chwili, jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości, rozjedziemy się po kraju, odwiedzimy każdą gminę; takie zadanie otrzymali koordynatorzy samorządowi Prawa i Sprawiedliwości - powiedział.

Jak mówił, PiS chce rozmawiać z Polakami również w tych regionach, w których ugrupowanie ma gorsze notowania.

Prowadzący rozmowę Krzysztof Ziemiec zapytał Pawła Szefernakera, co mogło najbardziej członków rządu ze słów, które wczoraj padły z mównicy sejmowej. - Panie redaktorze, mnie na pewno jako młodego człowieka w polityce zabolało to, że w niedzielę pan Neumann, jeden z liderów totalnej opozycji zapowiedział, że na nich - czyli na Prawo i Sprawiedliwość - trzeba bejsbola. Wczoraj rzeczywiście wyszli z bejsbolami tylko ranili sami siebie w czasie tej debaty - odpowiedział Szefernaker.

[fot. youtube.com/TV Republika}

ems/PAP/RMF FM

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook