Jedynie prawda jest ciekawa


Szefernaker: Mamy opozycję totalitarną

18.12.2016

Minister w Kancelarii Premiera był gościem porannej rozmowy Radia Zet.

Wszystkie ustawy przyjęte przez Sejm podczas przeniesionego posiedzenia w Sali Kolumnowej zostały uchwalone "zgodnie z regulaminem i zgodnie z konstytucją -powiedział w niedzielę sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker.

Dopytywany, czy - tak jak domaga się tego opozycja - zostanie zwołane dodatkowe posiedzenie Sejmu 20 grudnia, Szefernaker powiedział w radiu Zet, że "w tej chwili ustawa budżetowa idzie do Senatu i jeżeli jest dobra wola ze strony opozycji, to będzie debatowała nad tą ustawą w Senacie".

Jednocześnie, mówiąc o planowanych zmianach w funkcjonowaniu dziennikarzy w Sejmie Szefernaker podkreślił, że rozwiązania zawarte w proponowanym przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pakiecie nie wyglądają tak, jak jest to przedstawiane w mediach i nie mają "nic wspólnego z tym, że ktokolwiek zostaje wyrzucony z Sejmu". Zaznaczył, że wiele szczegółów pakietu "nie zostało dopowiedziane do tej pory". Ale być może trzeba się uderzyć w pierś i być może trzeba powiedzieć, że nasze środowisko polityczne nie w należyty sposób zakomunikowało proponowane zmiany dziennikarzom, nie w należyty sposób zakomunikowało społeczeństwu. A opozycja niestety wykorzystała to jako pretekst" - mówił

minister w kancelarii premiera. Według niego, ostatnie inicjatywy spotkań pomiędzy przedstawicielami parlamentu i mediów, organizowanych przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na prośbę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, świadczą jednak o tym, że ta komunikacja będzie po stronie sejmowej większości "wspierana i ulepszana".

Szefernaker, odnosząc się do piątkowych wydarzeń w Sejmie, zarzucił opozycji, iż wprowadziła ona "standardy Samoobrony do Sejmu" i złamała regulamin okupując mównicę w czasie głosowań dotyczących budżetu. "Wy przez cały rok mówiliście o tym, że będziecie opozycją totalną. W tej chwili, od 13 grudnia, odkąd stanęliście w jednym szeregu z esbekami i ubekami, jesteście opozycją totalitarną, i to pokazaliście w piątek blokując sejmową mównicę" - mówił, zwracając się do uczestniczących w audycji przedstawicieli opozycji. "Jesteście uzależnieni od władzy i po roku niesprawowania tej władzy po prostu jesteście jak po rocznym detoksie i macie te drgawki: blokujecie mównicę, atakujecie posłów PiS" - dodał minister.

Mówiąc o piątkowej wieczornej i nocnej manifestacji przed Sejmem, powiedział: "To nie była pokojowa demonstracja, to była demonstracja nastawiona na to, żeby polała się krew; na szczęście się nie polała, ponieważ policja to przeprowadziła sprawnie" - ocenił, mówiąc m.in. o blokowaniu wyjazdu posłów i członków rządu z Sejmu m.in. poprzez rzucanie się pod koła samochodów. #Dodał, że z "nieoficjalnych informacji policji" wynika, że "osoby wylegitymowane przez policję, które się rzucały pod samochód, to była skrajna organizacja antifa - antifa, która co roku, razem ze środowiskami niemieckimi, próbowała rozbić Marsz Niepodległości".

"Od samego rana pan poseł (PSL, Eugeniusz) Kłopotek w telewizji publicznej już mówił, że zobaczycie państwo, co tego dnia będzie się działo" - powiedział minister. # Wcześniej o tym, że piątkowe manifestacje nie miały w pełni spontanicznego charakteru, przekonywał portal wpolityce.pl, powołując się na informacje z wykazu zgromadzeń publicznych w Warszawie, z których wynika, że na piątek wieczór zarejestrowano w warszawskim ratuszu kilka dni wcześniej dwa zgromadzenia pod siedzibą kancelarii premiera.

Mly/PAP

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook