Jedynie prawda jest ciekawa


Szczyt szczytów 11 listopada - w tym szaleństwie jest metoda

05.08.2013

1. Już w zeszłym roku mieliśmy międzynarodowy problem w Warszawie 11 listopada. Młodzi Niemcy przyjechali do Warszawy, żeby Polakom wybić z głowy faszyzm.

I wybijali, naparzali polskich faszystów i polskich hitlerowców, aż huczało. Policja miała problem z rozbrajaniem Niemców w Warszawie.

W tym roku rząd Tuska postanowił jeszcze dolać oliwy do tego ognia i 11 listopada zwołał w Warszawie szczyt klimatyczny – cykliczne wydarzenie, któremu od dawna towarzyszy wezwanie – zadymiarze wszystkich krajów, łączcie się! Jakby powiedział klasyk – oj, będzie się działo!

2. Inny klasyk zaś powiedział – w tym szaleństwie jest metoda. Wycelowanie w termin 11 listopada nie jest przypadkowe. Dziecko nie uwierzy w opowieści premiera, ze data wynikała z naszych zobowiązań międzynarodowych. W polityce międzynarodowej też obowiązuje kindersztuba i to gospodarze, a nie goście decydują o terminie zaproszenia. Tym bardziej, że niektórym gościom, jak sadzę, też niezupełnie pasuje termin 11 listopada, bo wielu z nich też w tym dniu świętuje dzień zwycięstwa.

Nie świętują Niemcy, którym ta data niczego dobrego nie przypomina, więc chętnie wpadną na dzień do Warszawy.

3. W tym szaleństwie jest metoda. Przyjadą obcy, przyjdą nasi, będzie dym, a potem zwali się wszystko na PiS.

Patrzcie – jacy oni awanturniczy, jacy agresywni!

Patrzcie ludzie - jak oni nie potrafią uszanować narodowego święta!

Patrzcie – jaki wstyd i obciach wobec zagranicy!

Tu pan prezydent przemawia, wieniec od narodu, kompania honorowa, tu szczyt i zaszczyt, jadą goście jadą, z góry i pod górę – a tam zadyma, płoną pochodnie i race, kiosk spalili, nie daj Boże, żeby kogoś nie skrzywdzili przy okazji.

Stanie zafrasowany pan premier, zmarszczy brew. Wyjdzie nachmurzona Kidawa-Błońska, Rafał Grupiński zasępiony. Widzicie sami, obywatele, kto tu jest poważny, odpowiedzialny, europejski, światowy. A tam na ulicach – nieodpowiedzialni awanturnicy z PiS!

TVN zmontuje odpowiednie reportaże, GW napisze, że faszyzm u wrót. Bartoszewski potępi bydło, Radek Sikorski watahy.

4. I nieważne, czy ktoś z PiS tam będzie, czy nie będzie na zadymie. Przypomni się telewidzom, co tam ktoś krzyczał pod krzyżem, pokaże się z archiwum fragment marszu w obronie Telewizji Trwam plus niedawny atak na Miecugowa, w to wszystko wmontuje się jakiś obrazek Jarosława Kaczyńskiego – i już wiadomo, kto jest kto.

Platforma spokojna, wyważona – a PiS z Niemcami i z wszystkimi dokoła się bije!

I widzisz narodzie – jak nas nie zostawisz przy władzy na trzecia kadencję, to będziesz miał ciagle te zadymy, albo zgoła wojnę, i to naraz z Niemcami i z Rosją.

My Platforma natomiast, może i kradniemy, może i budżet nam się rozłazi, może spieprzyliśmy to czy owo, może i zabraliśmy te renty i podatki podwyższyliśmy, choć obiecywaliśmy obniżać, może kłamaliśmy rano, w południe i z wieczora, - ale tamci, zobaczcie, jacy źli!

5. Taka w tym szaleństwie jest metoda. Nikczemna i zła metoda, igrająca z bezpieczeństwem ludzi. Zarówno uczestników wydarzeń, jak i pełniących służbę policjantów. Oby nikt nie ucierpiał w wyniku tej perfidnej gry.

Janusz Wojciechowski

[fot.wPolityce.pl]

 

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook