Jedynie prawda jest ciekawa


Szczypińska: Człowieczeństwo mierzy się stosunkiem do zwierząt

12.07.2013

Dobrze się stało. Zarzynanie zwierząt w tak barbarzyński sposób nie powinno mieć miejsca - mówi Jolanta Szczypińska z PiS.

Stefczyk.info: Cieszy się pani z wyniku głosowania ws. uboju rytualnego?

Jolanta Szczypińska (PiS): Bardzo się cieszę. Oczekiwałam tego wyniku z napięciem, ale bardzo dobrze się stało, że sejm podjął decyzje o zakazie stosowania tego procederu.

Głosowała pani z przekonania? Czy ze względu na dyscyplinę?

Absolutnie z przekonania. Nigdy nie miałam żadnych wątpliwości. Od momentu, kiedy tylko ten problem się pojawił wiedziałam, że za tym nigdy nie zagłosuję. Co więcej rozmawiałam z innymi posłami i namawiałam ich, żeby zajęli podobne stanowisko. Jestem zresztą w zespole parlamentarnym przyjaciół zwierząt i nie wyobrażam sobie, żebym mogła postąpić inaczej.

Nie przekonały pani argumenty ministra Kalemby i PSL, że tu chodzi o miejsca pracy, że to istotna gałąź gospodarki?

Słuchałam ich z zainteresowaniem. Ale dziś się okazało, że były to argumenty nieprawdziwe. Toteż z całym szacunkiem dla rolników, ale  argumenty ekonomiczne były w tej sprawie mocno nadużywane. Zarzynanie zwierząt w tak barbarzyński sposób naprawdę nie powinno mieć miejsca. I mam nadzieje, że w Polsce - nie będzie.

To było szczególne głosowanie, w której po jednej stronie, przeciw ubojowi, opowiedzieli się posłowie z klubów, które na co dzień rzadko ze sobą współpracują.

Myślę, że sprawa, która dotyczy stosunku człowieka do zwierząt musi być ponad polityczna. Człowieczeństwo mierzy się także stosunkiem do zwierząt. Nie tylko - ale także. Dlatego bardzo się cieszę, że i posłowie z Ruchu Palikota i niektórzy z Platformy Obywatelskiej, zagłosowali tak, że ten barbarzyński projekt ustawy, przeciwko któremu protestowało tak wielu Polaków – został odrzucony. Przypomnę, że według sondaży ponad 65 proc. naszego społeczeństwa opowiada się przeciw tej metodzie zabijania zwierząt. I myślę, że podjęliśmy dziś słuszną decyzję.

Rozmawiała Anna Sarzyńska

[not.ansa]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook