Jedynie prawda jest ciekawa


Szczuka krytykuje debatę Szydło-Kopacz

16.10.2015

Liderka krakowskiej listy Zjednoczonej Lewicy Kazimiera Szczuka jest przeciwna organizacji debaty między kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło a szefową rządu Ewą Kopacz. Feministka powiedziała na antenie Radia Kraków, że jest to „szczucie kobiet na siebie”.

„To jest tak skonstruowane, że premier Ewa Kopacz z premier in spe Beatą Szydło mają się w kisielu tarzać. Tak sobie to wyobrażam. Jak to jest pojedynek to debata ostrzej wypada. PSL w koalicji był z PO. Może to pani premier powinna zatem reprezentować całą koalicję. Trzecia siła w Sejmie powinna jednak tam być”  -  mówiła Szczuka na antenie Radia Kraków.

„Mówię jak się szczuje kobiety w polityce na siebie. To tabloidowa polityka. Mam nadzieje, że obie panie się nie dadzą napuścić na siebie. Według dobrych praktyk powinna być tam także reprezentantka Zjednoczonej Lewicy” - stwierdziła feministka.

Co ciekawe, ta sama Szczuka podkreśla, że kandydatka Zjednoczonej Lewicy na premiera zasłużyła sobie na udział w dyskusji.  

„Przynajmniej Barbara Nowacka ciężko zapracowała na udział w tej debacie. Zjednoczona Lewica jest złożona z wielu parlamentarnych partii. To nie jest nowa partia. To trzecia siła w Sejmie” - powiedziała Kazimiera Szczuka.

gah

[fot. Paweł Kazimierczuk/CC/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook