Jedynie prawda jest ciekawa


Szczuka krytykuje debatę Szydło-Kopacz

16.10.2015

Liderka krakowskiej listy Zjednoczonej Lewicy Kazimiera Szczuka jest przeciwna organizacji debaty między kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło a szefową rządu Ewą Kopacz. Feministka powiedziała na antenie Radia Kraków, że jest to „szczucie kobiet na siebie”.

„To jest tak skonstruowane, że premier Ewa Kopacz z premier in spe Beatą Szydło mają się w kisielu tarzać. Tak sobie to wyobrażam. Jak to jest pojedynek to debata ostrzej wypada. PSL w koalicji był z PO. Może to pani premier powinna zatem reprezentować całą koalicję. Trzecia siła w Sejmie powinna jednak tam być”  -  mówiła Szczuka na antenie Radia Kraków.

„Mówię jak się szczuje kobiety w polityce na siebie. To tabloidowa polityka. Mam nadzieje, że obie panie się nie dadzą napuścić na siebie. Według dobrych praktyk powinna być tam także reprezentantka Zjednoczonej Lewicy” - stwierdziła feministka.

Co ciekawe, ta sama Szczuka podkreśla, że kandydatka Zjednoczonej Lewicy na premiera zasłużyła sobie na udział w dyskusji.  

„Przynajmniej Barbara Nowacka ciężko zapracowała na udział w tej debacie. Zjednoczona Lewica jest złożona z wielu parlamentarnych partii. To nie jest nowa partia. To trzecia siła w Sejmie” - powiedziała Kazimiera Szczuka.

gah

[fot. Paweł Kazimierczuk/CC/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook