Jedynie prawda jest ciekawa

Szczuka krytykuje debatę Szydło-Kopacz

16.10.2015

Liderka krakowskiej listy Zjednoczonej Lewicy Kazimiera Szczuka jest przeciwna organizacji debaty między kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło a szefową rządu Ewą Kopacz. Feministka powiedziała na antenie Radia Kraków, że jest to „szczucie kobiet na siebie”.

„To jest tak skonstruowane, że premier Ewa Kopacz z premier in spe Beatą Szydło mają się w kisielu tarzać. Tak sobie to wyobrażam. Jak to jest pojedynek to debata ostrzej wypada. PSL w koalicji był z PO. Może to pani premier powinna zatem reprezentować całą koalicję. Trzecia siła w Sejmie powinna jednak tam być”  -  mówiła Szczuka na antenie Radia Kraków.

„Mówię jak się szczuje kobiety w polityce na siebie. To tabloidowa polityka. Mam nadzieje, że obie panie się nie dadzą napuścić na siebie. Według dobrych praktyk powinna być tam także reprezentantka Zjednoczonej Lewicy” - stwierdziła feministka.

Co ciekawe, ta sama Szczuka podkreśla, że kandydatka Zjednoczonej Lewicy na premiera zasłużyła sobie na udział w dyskusji.  

„Przynajmniej Barbara Nowacka ciężko zapracowała na udział w tej debacie. Zjednoczona Lewica jest złożona z wielu parlamentarnych partii. To nie jest nowa partia. To trzecia siła w Sejmie” - powiedziała Kazimiera Szczuka.

gah

[fot. Paweł Kazimierczuk/CC/Wikimedia Commons]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook