Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szczuka krytykuje debatę Szydło-Kopacz

16.10.2015

Liderka krakowskiej listy Zjednoczonej Lewicy Kazimiera Szczuka jest przeciwna organizacji debaty między kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło a szefową rządu Ewą Kopacz. Feministka powiedziała na antenie Radia Kraków, że jest to „szczucie kobiet na siebie”.

„To jest tak skonstruowane, że premier Ewa Kopacz z premier in spe Beatą Szydło mają się w kisielu tarzać. Tak sobie to wyobrażam. Jak to jest pojedynek to debata ostrzej wypada. PSL w koalicji był z PO. Może to pani premier powinna zatem reprezentować całą koalicję. Trzecia siła w Sejmie powinna jednak tam być”  -  mówiła Szczuka na antenie Radia Kraków.

„Mówię jak się szczuje kobiety w polityce na siebie. To tabloidowa polityka. Mam nadzieje, że obie panie się nie dadzą napuścić na siebie. Według dobrych praktyk powinna być tam także reprezentantka Zjednoczonej Lewicy” - stwierdziła feministka.

Co ciekawe, ta sama Szczuka podkreśla, że kandydatka Zjednoczonej Lewicy na premiera zasłużyła sobie na udział w dyskusji.  

„Przynajmniej Barbara Nowacka ciężko zapracowała na udział w tej debacie. Zjednoczona Lewica jest złożona z wielu parlamentarnych partii. To nie jest nowa partia. To trzecia siła w Sejmie” - powiedziała Kazimiera Szczuka.

gah

[fot. Paweł Kazimierczuk/CC/Wikimedia Commons]

Słowa kluczowe:

Ewa Kopacz

,

Beata Szydło

,

PSL

,

koalicja

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook