Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szczerski: Tusk jest marną podróbką przywódcy

06.05.2014

"Tusk jest marną podróbką prawdziwego przywódcy" - mówi w rozmowie z miesięcznikiem "WPIS - Wiara, Patriotyzm i Sztuka" prof. Krzysztof Szczerski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jak stwierdza - Tusk jest podróbką, bo "prawdziwy lider zaczyna od tego, że ma swoje zdanie". A Tusk własnej opinii nie posiada. W tym sensie nieprawdziwe jest stwierdzenie, według którego Donald Tusk powtarza dzisiaj zdania, które kiedyś głosiło Prawo i Sprawiedliwość:

"To nieprawda. On tylko udaje i to marnie. Jest marną podróbką prawdziwego przywódcy. Bo prawdziwy lider zaczyna od tego, że ma swoje zdanie. Tymczasem to, co Tusk mówi dzisiaj, ta jego nowa i prawdopodobnie chwilowa retoryka, nie jest samodzielna, zawsze mieści się w granicach, na jakie przyzwala Unia, a zwłaszcza Niemcy. On nie wyjdzie ani na jotę poza zdanie, które przychodzi z Brukseli, mówi wprost, że Polska może funkcjonować tylko w ramach opinii europejskiej i nigdy nie może mieć własnej. Obóz rządzący bał się słowa sankcje, jak diabeł święconej wody, dopóki Ameryka nie powiedziała, że trzeba wprowadzić sankcje, a Niemcy się z nią zgodziły. Zdania o agresji i łamaniu prawa przez Putina pojawiły się dopiero po tym, jak Steinmeier powiedział, że na Krymie zdecydowanie prawo jest łamane. Polska nie wyznacza jakiegokolwiek kierunku polityki europejskiej w sprawie Ukrainy, bo rządzący zabierają głos chwilę po tym, gdy się dowiedzą, że już można. To zasadnicza różnica między tym, co się działo za prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego i tym, co dzieje się dzisiaj. Wtedy to Polska wyznaczała kierunki, którymi inni za nami podążali, dzisiaj inni wyznaczają drogę, a my za nimi grzecznie idziemy."

Warto przytoczyć również opinię prof. Szczerskiego w sprawie prorosyjskiej propagandy w polskich mediach:

"Warto śledzić polskie media, np. wiadomości telewizji publicznej, by obserwować jak toczy się ofensywa rosyjska prowadzona tzw. miękkimi środkami. Pojawiają się wspólne produkcje filmowe, jak np. wielki serial o Annie German, który był współfinansowany przez Rosję i Telewizję Polską, coraz więcej projekcji filmów rosyjskich albo radzieckich. A wiadomości telewizyjne, radiowe - niemal w każdym wydaniu jedna informacja z Rosji. A jakie to wiadomości? (...) Zawsze informacja albo o bogactwie Rosji, albo jakaś ciekawostka, albo różne drobne sensacyjki, ale właśnie "ciepłe". Jeśli o Putinie, to zawsze,  że jest wielkim macho, że może imponować kobietom, bo jest wysportowany i w ogóle sprawny. W rzeczywistości to jeden z największych agresorów w polityce międzynarodowej i zachowuje się jak najwięksi agresorzy imperialni w historii. Widać, że posiada jakieś pomysły na kolejne swoje ofiary i dokona ataków bez momentu wahania. A my tymczasem mamy na niego patrzeć ze strachliwym podziwem, jako na męskiego brutala, któremu nikt się nie oprze, ale który może imponować, także młodą partnerką życiową. To takie podświadome wdrukowywanie szacunku, bardzo skuteczne."

Krzysztof Szczerski dodaje, że pewna siebie Platforma uważa samą siebie za rząd jedności narodowej - zachowuje się jednak niczym znany z PRL Front Jedności Narodu.

JK/"WPIS - Wiara, Patriotyzm i Sztuka"

[fot.fb]

Słowa kluczowe:

lider

,

Ukraina

,

sankcje

,

Putin

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook