Jedynie prawda jest ciekawa

Szczerski: Tusk jest marną podróbką przywódcy

06.05.2014

"Tusk jest marną podróbką prawdziwego przywódcy" - mówi w rozmowie z miesięcznikiem "WPIS - Wiara, Patriotyzm i Sztuka" prof. Krzysztof Szczerski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jak stwierdza - Tusk jest podróbką, bo "prawdziwy lider zaczyna od tego, że ma swoje zdanie". A Tusk własnej opinii nie posiada. W tym sensie nieprawdziwe jest stwierdzenie, według którego Donald Tusk powtarza dzisiaj zdania, które kiedyś głosiło Prawo i Sprawiedliwość:

"To nieprawda. On tylko udaje i to marnie. Jest marną podróbką prawdziwego przywódcy. Bo prawdziwy lider zaczyna od tego, że ma swoje zdanie. Tymczasem to, co Tusk mówi dzisiaj, ta jego nowa i prawdopodobnie chwilowa retoryka, nie jest samodzielna, zawsze mieści się w granicach, na jakie przyzwala Unia, a zwłaszcza Niemcy. On nie wyjdzie ani na jotę poza zdanie, które przychodzi z Brukseli, mówi wprost, że Polska może funkcjonować tylko w ramach opinii europejskiej i nigdy nie może mieć własnej. Obóz rządzący bał się słowa sankcje, jak diabeł święconej wody, dopóki Ameryka nie powiedziała, że trzeba wprowadzić sankcje, a Niemcy się z nią zgodziły. Zdania o agresji i łamaniu prawa przez Putina pojawiły się dopiero po tym, jak Steinmeier powiedział, że na Krymie zdecydowanie prawo jest łamane. Polska nie wyznacza jakiegokolwiek kierunku polityki europejskiej w sprawie Ukrainy, bo rządzący zabierają głos chwilę po tym, gdy się dowiedzą, że już można. To zasadnicza różnica między tym, co się działo za prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego i tym, co dzieje się dzisiaj. Wtedy to Polska wyznaczała kierunki, którymi inni za nami podążali, dzisiaj inni wyznaczają drogę, a my za nimi grzecznie idziemy."

Warto przytoczyć również opinię prof. Szczerskiego w sprawie prorosyjskiej propagandy w polskich mediach:

"Warto śledzić polskie media, np. wiadomości telewizji publicznej, by obserwować jak toczy się ofensywa rosyjska prowadzona tzw. miękkimi środkami. Pojawiają się wspólne produkcje filmowe, jak np. wielki serial o Annie German, który był współfinansowany przez Rosję i Telewizję Polską, coraz więcej projekcji filmów rosyjskich albo radzieckich. A wiadomości telewizyjne, radiowe - niemal w każdym wydaniu jedna informacja z Rosji. A jakie to wiadomości? (...) Zawsze informacja albo o bogactwie Rosji, albo jakaś ciekawostka, albo różne drobne sensacyjki, ale właśnie "ciepłe". Jeśli o Putinie, to zawsze,  że jest wielkim macho, że może imponować kobietom, bo jest wysportowany i w ogóle sprawny. W rzeczywistości to jeden z największych agresorów w polityce międzynarodowej i zachowuje się jak najwięksi agresorzy imperialni w historii. Widać, że posiada jakieś pomysły na kolejne swoje ofiary i dokona ataków bez momentu wahania. A my tymczasem mamy na niego patrzeć ze strachliwym podziwem, jako na męskiego brutala, któremu nikt się nie oprze, ale który może imponować, także młodą partnerką życiową. To takie podświadome wdrukowywanie szacunku, bardzo skuteczne."

Krzysztof Szczerski dodaje, że pewna siebie Platforma uważa samą siebie za rząd jedności narodowej - zachowuje się jednak niczym znany z PRL Front Jedności Narodu.

JK/"WPIS - Wiara, Patriotyzm i Sztuka"

[fot.fb]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook