Jedynie prawda jest ciekawa


Szczerski: Tusk jest marną podróbką przywódcy

06.05.2014

"Tusk jest marną podróbką prawdziwego przywódcy" - mówi w rozmowie z miesięcznikiem "WPIS - Wiara, Patriotyzm i Sztuka" prof. Krzysztof Szczerski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jak stwierdza - Tusk jest podróbką, bo "prawdziwy lider zaczyna od tego, że ma swoje zdanie". A Tusk własnej opinii nie posiada. W tym sensie nieprawdziwe jest stwierdzenie, według którego Donald Tusk powtarza dzisiaj zdania, które kiedyś głosiło Prawo i Sprawiedliwość:

"To nieprawda. On tylko udaje i to marnie. Jest marną podróbką prawdziwego przywódcy. Bo prawdziwy lider zaczyna od tego, że ma swoje zdanie. Tymczasem to, co Tusk mówi dzisiaj, ta jego nowa i prawdopodobnie chwilowa retoryka, nie jest samodzielna, zawsze mieści się w granicach, na jakie przyzwala Unia, a zwłaszcza Niemcy. On nie wyjdzie ani na jotę poza zdanie, które przychodzi z Brukseli, mówi wprost, że Polska może funkcjonować tylko w ramach opinii europejskiej i nigdy nie może mieć własnej. Obóz rządzący bał się słowa sankcje, jak diabeł święconej wody, dopóki Ameryka nie powiedziała, że trzeba wprowadzić sankcje, a Niemcy się z nią zgodziły. Zdania o agresji i łamaniu prawa przez Putina pojawiły się dopiero po tym, jak Steinmeier powiedział, że na Krymie zdecydowanie prawo jest łamane. Polska nie wyznacza jakiegokolwiek kierunku polityki europejskiej w sprawie Ukrainy, bo rządzący zabierają głos chwilę po tym, gdy się dowiedzą, że już można. To zasadnicza różnica między tym, co się działo za prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego i tym, co dzieje się dzisiaj. Wtedy to Polska wyznaczała kierunki, którymi inni za nami podążali, dzisiaj inni wyznaczają drogę, a my za nimi grzecznie idziemy."

Warto przytoczyć również opinię prof. Szczerskiego w sprawie prorosyjskiej propagandy w polskich mediach:

"Warto śledzić polskie media, np. wiadomości telewizji publicznej, by obserwować jak toczy się ofensywa rosyjska prowadzona tzw. miękkimi środkami. Pojawiają się wspólne produkcje filmowe, jak np. wielki serial o Annie German, który był współfinansowany przez Rosję i Telewizję Polską, coraz więcej projekcji filmów rosyjskich albo radzieckich. A wiadomości telewizyjne, radiowe - niemal w każdym wydaniu jedna informacja z Rosji. A jakie to wiadomości? (...) Zawsze informacja albo o bogactwie Rosji, albo jakaś ciekawostka, albo różne drobne sensacyjki, ale właśnie "ciepłe". Jeśli o Putinie, to zawsze,  że jest wielkim macho, że może imponować kobietom, bo jest wysportowany i w ogóle sprawny. W rzeczywistości to jeden z największych agresorów w polityce międzynarodowej i zachowuje się jak najwięksi agresorzy imperialni w historii. Widać, że posiada jakieś pomysły na kolejne swoje ofiary i dokona ataków bez momentu wahania. A my tymczasem mamy na niego patrzeć ze strachliwym podziwem, jako na męskiego brutala, któremu nikt się nie oprze, ale który może imponować, także młodą partnerką życiową. To takie podświadome wdrukowywanie szacunku, bardzo skuteczne."

Krzysztof Szczerski dodaje, że pewna siebie Platforma uważa samą siebie za rząd jedności narodowej - zachowuje się jednak niczym znany z PRL Front Jedności Narodu.

JK/"WPIS - Wiara, Patriotyzm i Sztuka"

[fot.fb]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook