Jedynie prawda jest ciekawa


Szczerski: Poroszenko nie czuje poparcia Zachodu

03.07.2014

Poroszenko w swojej konfrontacji z Putinem nie czuje poparcia ze strony zachodu i naszego regionu przez co ma znaczenie mniejsze pole manewru – mówi poseł PiS, prof. Krzysztof Szczerski na antenie Radia Wnet.

Rozmowa z politykiem zaczęła się jednak od tematu bardzo łatwego ogrania polskich polityków i „wymiksowania” ich z polityki wschodniej:

„Niepokojące jest, a nawet kompromitujące, w jak łatwy sposób polski rząd, a także prezydent, dali się wymiksować z polityki ukraińskiej, kiedy dochodzi do zasadniczych rozstrzygnięć miedzy Ukrainą a Rosją. W momencie, kiedy dochodzi do wytyczania drogi na przyszłość, a nie dyskutowania stanu zastanego, okazuje się, że sytuacja na Ukrainie kształtowana jest przez państwa zachodnie i Rosję, które pozostawiają Polskę na marginesie” – zaznaczył Krzysztof Szczerski.

Podkreśla, że po 10 kwietnia 2010 roku, Polska nie prowadzi żadnej konkretnej polityki wschodniej:

„Cała ta nadęta propaganda polskiego rządu, że jest jakąś znaczącą siłą na forum UE w sprawie Ukraińskiej, okazuje się całkowicie nieprawdziwa nieprawdziwa. Ale brak głosu z Polski jest również niekorzystny dla Ukrainy, która traci ważnego sprzymierzeńca w regionie. Musimy przyjąć do wiadomości, że po 10 kwietnia, nie mamy żadnego wpływu na bieg wydarzeń na wchodzie” – powiedział Krzysztof Szczerski.

Podkreśla, że państwo ukraińskie jest w bardzo trudnej sytuacji, a stosunkowo świeży polityk jakim jest Petro Poroszenko nie potrafi rozładować napięcia:

Prezydent Poroszenko jest w bardzo trudnej sytuacji. Ukraińska armia jest bardzo słaba i nie jest w stanie spacyfikować sytuacji na wschodzie. Widać, że państwo ukraińskie jest spróchniałe, nie zależnie gdzie się złapie to okazuje się, że ono nie funkcjonuje. To w znacznym stopniu ogranicza pole manewru prezydentowi Poroszence” - podkreśla były wiceminister spraw zagranicznych.

Dodaje, że Ukraina nie czuje poparcia i wsparcia ze strony Zachodu:

„Odwołując się do analogii z polskimi władzami niepodległościowymi w roku 1945, to też było tak, że wobec strat własnych i oczekiwań społecznych, czasami się ulega złudzeniu, że lepiej będzie zaprzestać walki i starać się więcej uzyskać w rozmowach. Poroszenko w swojej konfrontacji z Putinem nie czuje poparcia ze strony zachodu i naszego regionu przez co ma znaczenie mniejsze pole manewru” – zakończył profesor Krzysztof Szczerski poseł Prawa i Sprawiedliwość.

Radio Wnet, lz

[fot: facebook]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook