Jedynie prawda jest ciekawa


Szczerski o skandalu w KOD: "Nie dość, że śmierdzi, to chodzi o pieniądze"

08.01.2017

"Niedługo będziemy mieli dwa-trzy KODy, a najgorsze w tym jest, że w tle są pieniądze, zwykła pazerność. To jest wszystko płytkie" - mówił minister Krzysztof Szczerski w TVP Info, odnosząc się do skandalu z fakturami Mateusza Kijowskiego.

Patryk Jaki w "Woronicza 17" wskazał na najważniejszą kwestię w całej aferze z fakturami. "Jeżeli chodzi o Kijowskiego, to niewiele wiemy. Kluczowym pytaniem, jest czy usługi zostały wykonane, bo jeżeli nie, to jest to pospolite przestępstwo. Zeszło roczne sprawozdanie KOD, nie było nic o fakturach. Komitet często mówi, że wychodzi bronić konstytucji, demokracji, a ta sprawa pokazała, że oni chcą, aby „było jak było”. 

Żeby nie musieli kombinować tak jak dzisiaj, żeby nie trzeba było tworzyć dziwacznych spółek, aby otrzymywać pieniądze że spółek Skarbu Państwa" - tłumaczył wiceminister sprawiedliwości. Jaki podkreślił, że nie można rozdzielać Kijowskiego od KOD."Ci ludzie, którzy tworzą KOD wiwatują na cześć Kijowskiego, więc nie można rozgraniczyć lidera od Komitetu. Kim są członkowie KOD? W większości przypadku są to osoby, które walczą o utracone przywileje" - zaznaczył.

Minister Szczerski podkreślił, że najgorsze w całej awanturze jest, że chodzi o pieniądze."Wszyscy widzimy, że to śmierdzi. Widzimy, że jest to element walki wewnętrznej w KOD. Niedługo będziemy mieli dwa-trzy KODy, a najgorsze w tym jest, że w tle są pieniądze, zwykła pazerność. To jest wszystko płytkie, oni pokłócili się o pieniądze, gdyby pokłócili się o jakieś idee… Nie dość, że śmierdzi, to jeszcze chodzi o pieniądze…" - mówił.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook