Jedynie prawda jest ciekawa


Szczerski o referendum: "To demolowanie ustroju państwa”

14.05.2015

Bronisław Komorowski wskazał 6 września jako najlepszą datę do przeprowadzenia referendum w sprawie JOW-ów, finansowania partii z budżetu i rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Prezydent złożył już projekt do Marszałka Senatu. Pomysł prezydenta skomentował w programie Moniki Olejnik, poseł PiS, Krzysztof Szczerski.

„Prezydent zmontował senatorom niezły pasztet. Nie chciałbym być dziś w ich roli. Pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie bezsensowne, a trzecie absurdalne. Nie można takich referendów głosować. To jest demolowanie ustroju państwa” - uważa Szczerski.

Zdaniem Szczerskiego wyższość Andrzeja Dudy nad Bronisławem Komorowskim polega na tym, że kandydat PiS na prezydenta gwarantuje Polsce "stabilność". „Gwarantuje stanowczość, konsekwencję i odpowiedzialność za Polskę. Jako prezydent będzie angażował się w swoją rolę na sto procent” - mówił Szczerski. Według niego „nikt tak bardzo nie anarchizuje Polski, jak Bronisław Komorowski”.

„JOWy są reformą ustrojową. Pytanie czy ona powinna się dokonać poprzez dyskusję, to dlatego, że pani redaktor wie, ja jestem politologiem, jest sto różnych modeli JOWów” - zaznaczył Szczerski. Zdaniem posła PiS „pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie jest bezsensowne, a trzecie jest absurdalne”.

„Dzisiaj możemy dyskutować o ordynacji mieszanej, częściowo jednomandatowe, częściowo proporcjonalne, bo to jest coś, co można by poddać dyskusji” - dodał. Według niego jeśli ktoś zbierze na ten temat milion podpisów to referendum w każdej tego typu sprawie powinno się odbywać.

„Jedna jest rzecz ważna, czym innym jest referendum na wniosek miliona obywateli, a czym innym jest referendum na wniosek kampanii wyborczej pana prezydenta Komorowskiego, to jest ta różnica. Jedno to jest budowanie Polski obywatelskiej, a drugie to jest budowanie partyjniactwa w Polsce. Bronisław Komorowski setki milionów złotych chce wydać z naszych kieszeni dla kupienia wyborców Pawła Kukiza i szafuje pieniędzmi publicznymi po to żeby zdobywać punkty wyborcze, a Andrzej Duda mówi zawsze o tym, że obywatele mają prawo do tego żeby decydować o swoich sprawach na podstawie swojego wniosku” - tłumaczy Szczerski.

Według niego ten bunt, który m.in. zasila Pawła Kukiza „jest buntem przeciwko robieniu ludziom wody z mózgu”, „jak robi to Bronisław Komorowski”.

Ryb, radiozet.pl

Fot. [youtube.com]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook