Jedynie prawda jest ciekawa

Szczerski o referendum: "To demolowanie ustroju państwa”

14.05.2015

Bronisław Komorowski wskazał 6 września jako najlepszą datę do przeprowadzenia referendum w sprawie JOW-ów, finansowania partii z budżetu i rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Prezydent złożył już projekt do Marszałka Senatu. Pomysł prezydenta skomentował w programie Moniki Olejnik, poseł PiS, Krzysztof Szczerski.

„Prezydent zmontował senatorom niezły pasztet. Nie chciałbym być dziś w ich roli. Pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie bezsensowne, a trzecie absurdalne. Nie można takich referendów głosować. To jest demolowanie ustroju państwa” - uważa Szczerski.

Zdaniem Szczerskiego wyższość Andrzeja Dudy nad Bronisławem Komorowskim polega na tym, że kandydat PiS na prezydenta gwarantuje Polsce "stabilność". „Gwarantuje stanowczość, konsekwencję i odpowiedzialność za Polskę. Jako prezydent będzie angażował się w swoją rolę na sto procent” - mówił Szczerski. Według niego „nikt tak bardzo nie anarchizuje Polski, jak Bronisław Komorowski”.

„JOWy są reformą ustrojową. Pytanie czy ona powinna się dokonać poprzez dyskusję, to dlatego, że pani redaktor wie, ja jestem politologiem, jest sto różnych modeli JOWów” - zaznaczył Szczerski. Zdaniem posła PiS „pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie jest bezsensowne, a trzecie jest absurdalne”.

„Dzisiaj możemy dyskutować o ordynacji mieszanej, częściowo jednomandatowe, częściowo proporcjonalne, bo to jest coś, co można by poddać dyskusji” - dodał. Według niego jeśli ktoś zbierze na ten temat milion podpisów to referendum w każdej tego typu sprawie powinno się odbywać.

„Jedna jest rzecz ważna, czym innym jest referendum na wniosek miliona obywateli, a czym innym jest referendum na wniosek kampanii wyborczej pana prezydenta Komorowskiego, to jest ta różnica. Jedno to jest budowanie Polski obywatelskiej, a drugie to jest budowanie partyjniactwa w Polsce. Bronisław Komorowski setki milionów złotych chce wydać z naszych kieszeni dla kupienia wyborców Pawła Kukiza i szafuje pieniędzmi publicznymi po to żeby zdobywać punkty wyborcze, a Andrzej Duda mówi zawsze o tym, że obywatele mają prawo do tego żeby decydować o swoich sprawach na podstawie swojego wniosku” - tłumaczy Szczerski.

Według niego ten bunt, który m.in. zasila Pawła Kukiza „jest buntem przeciwko robieniu ludziom wody z mózgu”, „jak robi to Bronisław Komorowski”.

Ryb, radiozet.pl

Fot. [youtube.com]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook