Jedynie prawda jest ciekawa


Szczerski o referendum: "To demolowanie ustroju państwa”

14.05.2015

Bronisław Komorowski wskazał 6 września jako najlepszą datę do przeprowadzenia referendum w sprawie JOW-ów, finansowania partii z budżetu i rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Prezydent złożył już projekt do Marszałka Senatu. Pomysł prezydenta skomentował w programie Moniki Olejnik, poseł PiS, Krzysztof Szczerski.

„Prezydent zmontował senatorom niezły pasztet. Nie chciałbym być dziś w ich roli. Pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie bezsensowne, a trzecie absurdalne. Nie można takich referendów głosować. To jest demolowanie ustroju państwa” - uważa Szczerski.

Zdaniem Szczerskiego wyższość Andrzeja Dudy nad Bronisławem Komorowskim polega na tym, że kandydat PiS na prezydenta gwarantuje Polsce "stabilność". „Gwarantuje stanowczość, konsekwencję i odpowiedzialność za Polskę. Jako prezydent będzie angażował się w swoją rolę na sto procent” - mówił Szczerski. Według niego „nikt tak bardzo nie anarchizuje Polski, jak Bronisław Komorowski”.

„JOWy są reformą ustrojową. Pytanie czy ona powinna się dokonać poprzez dyskusję, to dlatego, że pani redaktor wie, ja jestem politologiem, jest sto różnych modeli JOWów” - zaznaczył Szczerski. Zdaniem posła PiS „pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie jest bezsensowne, a trzecie jest absurdalne”.

„Dzisiaj możemy dyskutować o ordynacji mieszanej, częściowo jednomandatowe, częściowo proporcjonalne, bo to jest coś, co można by poddać dyskusji” - dodał. Według niego jeśli ktoś zbierze na ten temat milion podpisów to referendum w każdej tego typu sprawie powinno się odbywać.

„Jedna jest rzecz ważna, czym innym jest referendum na wniosek miliona obywateli, a czym innym jest referendum na wniosek kampanii wyborczej pana prezydenta Komorowskiego, to jest ta różnica. Jedno to jest budowanie Polski obywatelskiej, a drugie to jest budowanie partyjniactwa w Polsce. Bronisław Komorowski setki milionów złotych chce wydać z naszych kieszeni dla kupienia wyborców Pawła Kukiza i szafuje pieniędzmi publicznymi po to żeby zdobywać punkty wyborcze, a Andrzej Duda mówi zawsze o tym, że obywatele mają prawo do tego żeby decydować o swoich sprawach na podstawie swojego wniosku” - tłumaczy Szczerski.

Według niego ten bunt, który m.in. zasila Pawła Kukiza „jest buntem przeciwko robieniu ludziom wody z mózgu”, „jak robi to Bronisław Komorowski”.

Ryb, radiozet.pl

Fot. [youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook