Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Szczerski o referendum: "To demolowanie ustroju państwa”

14.05.2015

Bronisław Komorowski wskazał 6 września jako najlepszą datę do przeprowadzenia referendum w sprawie JOW-ów, finansowania partii z budżetu i rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Prezydent złożył już projekt do Marszałka Senatu. Pomysł prezydenta skomentował w programie Moniki Olejnik, poseł PiS, Krzysztof Szczerski.

„Prezydent zmontował senatorom niezły pasztet. Nie chciałbym być dziś w ich roli. Pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie bezsensowne, a trzecie absurdalne. Nie można takich referendów głosować. To jest demolowanie ustroju państwa” - uważa Szczerski.

Zdaniem Szczerskiego wyższość Andrzeja Dudy nad Bronisławem Komorowskim polega na tym, że kandydat PiS na prezydenta gwarantuje Polsce "stabilność". „Gwarantuje stanowczość, konsekwencję i odpowiedzialność za Polskę. Jako prezydent będzie angażował się w swoją rolę na sto procent” - mówił Szczerski. Według niego „nikt tak bardzo nie anarchizuje Polski, jak Bronisław Komorowski”.

„JOWy są reformą ustrojową. Pytanie czy ona powinna się dokonać poprzez dyskusję, to dlatego, że pani redaktor wie, ja jestem politologiem, jest sto różnych modeli JOWów” - zaznaczył Szczerski. Zdaniem posła PiS „pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie jest bezsensowne, a trzecie jest absurdalne”.

„Dzisiaj możemy dyskutować o ordynacji mieszanej, częściowo jednomandatowe, częściowo proporcjonalne, bo to jest coś, co można by poddać dyskusji” - dodał. Według niego jeśli ktoś zbierze na ten temat milion podpisów to referendum w każdej tego typu sprawie powinno się odbywać.

„Jedna jest rzecz ważna, czym innym jest referendum na wniosek miliona obywateli, a czym innym jest referendum na wniosek kampanii wyborczej pana prezydenta Komorowskiego, to jest ta różnica. Jedno to jest budowanie Polski obywatelskiej, a drugie to jest budowanie partyjniactwa w Polsce. Bronisław Komorowski setki milionów złotych chce wydać z naszych kieszeni dla kupienia wyborców Pawła Kukiza i szafuje pieniędzmi publicznymi po to żeby zdobywać punkty wyborcze, a Andrzej Duda mówi zawsze o tym, że obywatele mają prawo do tego żeby decydować o swoich sprawach na podstawie swojego wniosku” - tłumaczy Szczerski.

Według niego ten bunt, który m.in. zasila Pawła Kukiza „jest buntem przeciwko robieniu ludziom wody z mózgu”, „jak robi to Bronisław Komorowski”.

Ryb, radiozet.pl

Fot. [youtube.com]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook