Jedynie prawda jest ciekawa

Szczepkowska: Odchodzę z komitetu Komorowskiego

14.05.2015

Joanna Szczepkowska ogłosiła na Facebooku, że opuszcza Komitet Honorowy Bronisława Komorowskiego.


„Trudna sprawa. Wiele osób z listy Honorowego Komitetu Bronisława Komorowskiego (w tym ja) jest za, a jednocześnie unika publicznego pokazania twarzy przy kandydacie. To widać było choćby przy spotkaniu na pierwszej turze. Postanowiłam jasno określić swoje stanowisko, być w zgodzie ze sobą, i taki list zostawiłam dzisiaj w Kancelarii Prezydenta”- napisała Joanna Szczepkowska na swoim profilu facebookowym. Aktorka oświadczyła, że rezygnuje ze swojej obecności w Honorowym Komitecie Poparcia, o czym poinformowała prezydenta w liście.

„Żywię głęboką nadzieję, że wynik drugiej tury wyborów będzie satysfakcjonujący. Jednak ze względu na wzmożone tempo kampanii prezydenckiej, pragnę zawiadomić o swojej rezygnacji z uczestnictwa w Honorowym Komitecie Poparcia Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.”- napisała w liście.

„Zdaję sobie sprawę, że w zaistniałej sytuacji osoby znajdujące się na liście Komitetu, są moralnie zobowiązane do różnych form publicznego poparcia osoby Bronisława Komorowskiego. Dlatego proszę o wykreślenie mojego nazwiska z listy osób znajdujących się w tym komitecie. Zdaje sobie sprawę w jak niebezpiecznych czasach żyjemy, jak nieprzewidywalne mogą być skutki zmian na najwyższych stanowiskach. Jednak wycofuję swoje nazwisko po wysłuchaniu porannego przemówienia Prezydenta Bronisława Komorowskiego z 12- go maja 2015 roku, następnego dnia po wyborach i przyglądając się kolejnym krokom w kampanii - dodaje i tak uzasadnia swoją decyzję:

„Powodem, dla którego potwierdziłam swoje uczestnictwo w Honorowym Komitecie także w czasie tych wyborów, było przeświadczenie o świadomych decyzjach podejmowanych przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Coraz częściej te decyzje mijały się z moim światopoglądem, ufałam jednak , że podejmuje je ktoś bardziej świadomy w sprawach polityki niż ja. Dlatego po porażce w pierwszej turze oczekiwałam przemówienia, które tę świadomość potwierdzi. Oczekiwałam, że kandydat na prezydenta będzie przekonywał do swoich poglądów ze zdwojoną siłą, bo takiej jednoznaczności najwyraźniej społeczeństwo oczekuje. Jeśli jednak kandydat na prezydenta w jedną noc zmienia te poglądy i dostosowuje je do doraźnych potrzeb kampanii, to ja nie mogłabym z całkiem czystym sumieniem przekonywać publicznie do tej kandydatury. Rezygnacja z udziału w Honorowym Komitecie umożliwi mi też nieskrępowane komentowanie przebiegu kampanii i ewentualna krytykę która jest istotną częścią mojego zaangażowania w życie społeczne. Indywidualnie w czasie drugiej tury wyborów zagłosuję jak zawsze zgodnie z własnym sumieniem i biorąc pod uwagę szczególną sytuację naszego kraju”- napisała Szczepkowska do Komorowskiego.

Kto wie, czy za niespełna dwa tygodnie, aktorce nie przyjdzie obwieścić, że 24 maja 2015 skończył się prezydent Komorowski?

Do sprawy rezygnacji Joanny Szczepkowskiej odniósł się szef kampanii Komorowskiego:

„Będziemy sukcesywnie informowali o kolejnych znanych osobach życia publicznego, które dołączają do Honorowego Komitetu Poparcia  i zapewniam że takich osób jest więcej” - powiedział na konferencji prasowej szef sztabu Bronisława Komorowskiego – Robert Tyszkiewicz.

„Zapewniam państwa, że w tej chwili Komitet Honorowy znacząco się powiększa” – dodał.

mall

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook