Jedynie prawda jest ciekawa

Szczepkowska: Homolobby przestało być słowem zakazanym

20.03.2015

Joanna Szczepkowska jest przekonana, że dzięki jej wypowiedzi jest szansa na zmianę w rozmowie o lobbym gejowskim.


Joanna Szczepkowska wraca na scenę ze swoją sztuką „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”.  Wciąż jednak ciągnie się za nią łatka homofoba.

„Nie chcę być sztandarem, ikoną, przywódcą, niczym takim. Nie mam światopoglądu ani prawicowego, ani lewicowego, bo na temat in vitro, aborcji, Kościoła, LGBT czy konwencji antyprzemocowej mam swoje odrębne zdanie i zaręczam panu, że z każdej partii by mnie wyrzucili.” – powiedziała Joanna Szczepkowska w wywiadzie dla „Plusa Minusa”.

 

„Co do homolobby, to powtórzę jeszcze i jeszcze raz: pisałam o wolności słowa i o różnicy pomiędzy tolerancją a możliwością krytykowania gejów. Piętno homofoba, jakie mi z tego powodu przypisano, jest kolejnym dowodem, że miałam rację.” – powiedziała aktorka.

Szczepkowska twierdzi, że homofobem nigdy nie była, a nawet wspierała gejów.

„Wielokrotnie walczyłam o sprawy mniejszości homoseksualnej, ale wtedy sądziłam, że to jest naprawdę uciśniona mniejszość. Po swoich przejściach zmieniłam zdanie.” – mówi Szczepkowska.

„Myślę więc, że trochę dzięki mojej wypowiedzi otworzyła się szansa rozmowy na temat, który był wcześniej tabu. Homolobby przestało być słowem zakazanym, jak kiedyś komunizm.” – dodaje aktorka.

Mly/Plus Minus

Fot. wPolityce.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook