Jedynie prawda jest ciekawa

„Szansa na odbudowę silnego, niepodległego i sprawiedliwego państwa”

21.07.2014

Wiceprezes PiS, Antoni Macierewicz o zjednoczeniu prawicy.

W perspektywie zbliżających się wyborów jednoczenie sił jest olbrzymim atutem - mówi w rozmowie z „Super Ekspresem” wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. „To daje szansę, że będziemy skuteczniejsi. Ta inicjatywa odegra zasadniczą rolę w kształtowaniu sceny politycznej w najbliższym czasie” - mówi Macierewicz.

Wiceprezes PiS widzi także zagrożenie dla nowego otwarcia na prawicy. Ma ono płynąć ze strony mediów. „Nie mam wątpliwości, że media establishmentu politycznego będą znajdowały różne powody, by krytykować PiS nawet za zjednoczenie. Cokolwiek robi PiS, ma być krytykowane i przedstawiane w złym świetle. Spodziewam się więc kampanii mającej obniżać wagę i znaczenia porozumienia obozu patriotycznego. Ale ta propaganda tym razem nie będzie skuteczna. Polacy pragną jedności i dlatego obóz patriotyczny jednoczy się wokół PiS” - przestrzega Macierewicz.

„Mam dłuższe doświadczenie w polityce niż tylko z lat 90. W latach 70. porozumienie różnych odłamów ruchu antykomunistycznego też było ważne, a agentura PRL w tym przeszkadzała. W Polsce był to zawsze problem, utrudniający odbudowę silnego, niepodległego i sprawiedliwego państwa. Teraz jest szansa, by to przełamać. Bo to jest warunek zmian gospodarczych, społecznych i politycznych. Bez samodzielnych rządów PiS nie będzie możliwa chociażby zmiana obraźliwej dla zdrowego rozsądku i skandalicznej decyzji Donalda Tuska o podniesieniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67. roku życia. Zjednoczenie jest konieczne, by skutecznie rządzić” - zapowiada Macierewicz.

źródło: se.pl/run

fot. PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook