Jedynie prawda jest ciekawa


„Szansa na odbudowę silnego, niepodległego i sprawiedliwego państwa”

21.07.2014

Wiceprezes PiS, Antoni Macierewicz o zjednoczeniu prawicy.

W perspektywie zbliżających się wyborów jednoczenie sił jest olbrzymim atutem - mówi w rozmowie z „Super Ekspresem” wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. „To daje szansę, że będziemy skuteczniejsi. Ta inicjatywa odegra zasadniczą rolę w kształtowaniu sceny politycznej w najbliższym czasie” - mówi Macierewicz.

Wiceprezes PiS widzi także zagrożenie dla nowego otwarcia na prawicy. Ma ono płynąć ze strony mediów. „Nie mam wątpliwości, że media establishmentu politycznego będą znajdowały różne powody, by krytykować PiS nawet za zjednoczenie. Cokolwiek robi PiS, ma być krytykowane i przedstawiane w złym świetle. Spodziewam się więc kampanii mającej obniżać wagę i znaczenia porozumienia obozu patriotycznego. Ale ta propaganda tym razem nie będzie skuteczna. Polacy pragną jedności i dlatego obóz patriotyczny jednoczy się wokół PiS” - przestrzega Macierewicz.

„Mam dłuższe doświadczenie w polityce niż tylko z lat 90. W latach 70. porozumienie różnych odłamów ruchu antykomunistycznego też było ważne, a agentura PRL w tym przeszkadzała. W Polsce był to zawsze problem, utrudniający odbudowę silnego, niepodległego i sprawiedliwego państwa. Teraz jest szansa, by to przełamać. Bo to jest warunek zmian gospodarczych, społecznych i politycznych. Bez samodzielnych rządów PiS nie będzie możliwa chociażby zmiana obraźliwej dla zdrowego rozsądku i skandalicznej decyzji Donalda Tuska o podniesieniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67. roku życia. Zjednoczenie jest konieczne, by skutecznie rządzić” - zapowiada Macierewicz.

źródło: se.pl/run

fot. PAP/Jakub Kamiński
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook