Jedynie prawda jest ciekawa

Szacun! Panie Wojciechu! Cejrowski idzie na wojnę z empikiem

19.12.2014

„Empik reklamuje się facetem, który podarł Biblię i Czubaszek, która chełpi się dzieciobójstwem”.

Wojciech Cejrowski kolejny raz pokazuje, że nie ma jego zgody na niszczenie ważnych dla katolików wartości. Znany i poczytny pisarz i podróżnik wzywa do bojkotu empików. Tłumaczy, że lepiej w ogóle nie kupować jego najnowszej książki niż kupić ją w empiku. Powód? Skandaliczna kampania reklamowa.

„Szanowni Państwo! Strzelę sobie teraz gola. Dostałem kiedyś trzy kolejne „Bestsellery Empiku”. Lubię tę nagrodę. To jest nagroda za sprzedaż. Liczy się nie jury, jakieś tajne, przez poufne… I bardzo mnie te nagrody cieszyły. W tym roku miałem wielką szansę zdobyć bestsellera za tę książkę” - mówił Cejrowski na nagranym filmiku.

I wzywa do bojkotu. „Chcę państwa namawiać, by nie kupować mojej książki w empiku. Proszę poszukać innej księgarni, albo nie kupić wcale” - wskazuje.

W jego ocenie to, co przed Świętami Bożego Narodzenia zrobił empik, to rzecz nie do zaakceptowania. „Empik w tym roku z okazji Bożego Narodzenia reklamuje się dwiema twarzami. Jedną z tych twarzy jest facet, który podarł największy bestseller świata, Biblię. I teraz reklamuje księgarnie. Drugą z tych twarzy jest Maria Czubaszek, która chełpi się dzieciobójstwem” - tłumaczy.

I pyta: „Jak to się ma do Bożego Narodzenia? Do stajenki betlejemskiej? Do Dzieciątka? Jak to się ma?”

Na końcu mówi: „Proszę nie kupować w empiku - mówi najlepiej sprzedający się polski pisarz”.

Jak widać Cejrowski nie zamierza za wszelką cenę walczyć o sprzedaż. Ważniejsze są dla niego kwestie etyczne...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook