Jedynie prawda jest ciekawa

Syn Wałęsy złodziejem. Wynosił ze sklepu świece zapachowe…

03.07.2017

Trzeba przyznać, że były prezydent i, według informacji IPN, były agent komunistycznej bezpieki, Lech Wałęsa, nie miał chyba najlepszej ręki do dzieci i wnuków. Chyba większość pamięta o młodzieńczych alkoholowych perypetiach jego niedawno zmarłego syna Przemysława, który swego czasu prowadził samochód pod wpływem, a później zasłaniał się „pomrocznością jasną”. Głośno było także o wnuku domniemanego TW Bolka, który miał okazać się damskim bokserem.

Okazuje się, że problemy z prawem ma także kolejny z synów prezydenta, Sławomir. Jak informuje „Gazeta Pomorska”, powołując się na „Super Ekspres”, syn byłego prezydenta miał być dwukrotnie złapany na próbie wyniesienia z jednego z toruńskich dyskontów… świecy zapachowej. Pierwszy raz w styczniu 2017 roku, drugi w kwietniu.

Nie wiadomo dlaczego Wałęsa Jr. tak upodobał sobie właśnie świece, warto jednak wspomnieć, że za obie próby kradzieży został ukarany grzywną.

Sławomir Wałęsa już wcześniej stał się negatywnym bohaterem tabloidów, kiedy w zeszłym roku okazało się, że jest notorycznym alkoholikiem, który odszedł od żony, ponieważ mając do wyboru rodzinę i wódkę, wybrał to drugie.

Byłemu prezydentowi, choć generalnie nie zgadzamy się z jego postawą, po ludzku współczujemy.

PF


Fot CC. Olivier Ezratty

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook