Jedynie prawda jest ciekawa


Syn Wałęsy złodziejem. Wynosił ze sklepu świece zapachowe…

03.07.2017

Trzeba przyznać, że były prezydent i, według informacji IPN, były agent komunistycznej bezpieki, Lech Wałęsa, nie miał chyba najlepszej ręki do dzieci i wnuków. Chyba większość pamięta o młodzieńczych alkoholowych perypetiach jego niedawno zmarłego syna Przemysława, który swego czasu prowadził samochód pod wpływem, a później zasłaniał się „pomrocznością jasną”. Głośno było także o wnuku domniemanego TW Bolka, który miał okazać się damskim bokserem.

Okazuje się, że problemy z prawem ma także kolejny z synów prezydenta, Sławomir. Jak informuje „Gazeta Pomorska”, powołując się na „Super Ekspres”, syn byłego prezydenta miał być dwukrotnie złapany na próbie wyniesienia z jednego z toruńskich dyskontów… świecy zapachowej. Pierwszy raz w styczniu 2017 roku, drugi w kwietniu.

Nie wiadomo dlaczego Wałęsa Jr. tak upodobał sobie właśnie świece, warto jednak wspomnieć, że za obie próby kradzieży został ukarany grzywną.

Sławomir Wałęsa już wcześniej stał się negatywnym bohaterem tabloidów, kiedy w zeszłym roku okazało się, że jest notorycznym alkoholikiem, który odszedł od żony, ponieważ mając do wyboru rodzinę i wódkę, wybrał to drugie.

Byłemu prezydentowi, choć generalnie nie zgadzamy się z jego postawą, po ludzku współczujemy.

PF


Fot CC. Olivier Ezratty

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 5. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 6. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 7. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 8. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook