Jedynie prawda jest ciekawa

Syn Leppera: Kukiz jak ojciec

11.07.2015

Tomasz Lepper, syn wieloletniego lidera Samoobrony Andrzeja Leppera zauważa podobieństwa między Pawłem Kukizem a swoim ojcem.

„Mógłby porwać ludzi strajkami, wystąpić przeciwko biedzie. Ma w sobie takie pokłady. Ludzie wiążą z nim jakąś nadzieję. W tym sensie Kukiz przypomina mi mojego tatę. Jest jak on buntownikiem i walczy z systemem” - podkreśla Tomasz Lepper

W podobnym tonie wypowiadają się eksperci. „Tym, co ich łączy, jest szczerość, autentyzm i posługiwanie się prostymi prawdami. Za jednym i drugim stoją wyborcy niezadowoleni, sfrustrowani, chcący zmiany systemu. Kukiz wzoruje się na Lepperze z jego najlepszych czasów trybuna ludowego. Wyborcy kojarzą ich z ludźmi spoza układu” - mówi dr Wojciech Jabłoński, ekspert ds. marketingu politycznego.

Politolog zwraca jednak uwagę również na różnice, które dzielą Kukiza i Leppera. „Różni ich to, że Lepper musiał uczyć się od speców różnych zachowań, przemówień publicznych. Uczył się polityki. Kukiz z kolei wie od dawna, czym jest scena. Nie tylko muzyczna, ale i ta polityczna. Na koncertach, tak jak i w polityce, jest w swoim żywiole” - mówi dr Jabłoński.

gah/Super Express


[fot. Ryszard Hołubowicz/CC/lublin.com.pl/Wikimedia Commons/Fratria/Julita Szewczyk]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook