Jedynie prawda jest ciekawa


Syn Leppera: Kukiz jak ojciec

11.07.2015

Tomasz Lepper, syn wieloletniego lidera Samoobrony Andrzeja Leppera zauważa podobieństwa między Pawłem Kukizem a swoim ojcem.

„Mógłby porwać ludzi strajkami, wystąpić przeciwko biedzie. Ma w sobie takie pokłady. Ludzie wiążą z nim jakąś nadzieję. W tym sensie Kukiz przypomina mi mojego tatę. Jest jak on buntownikiem i walczy z systemem” - podkreśla Tomasz Lepper

W podobnym tonie wypowiadają się eksperci. „Tym, co ich łączy, jest szczerość, autentyzm i posługiwanie się prostymi prawdami. Za jednym i drugim stoją wyborcy niezadowoleni, sfrustrowani, chcący zmiany systemu. Kukiz wzoruje się na Lepperze z jego najlepszych czasów trybuna ludowego. Wyborcy kojarzą ich z ludźmi spoza układu” - mówi dr Wojciech Jabłoński, ekspert ds. marketingu politycznego.

Politolog zwraca jednak uwagę również na różnice, które dzielą Kukiza i Leppera. „Różni ich to, że Lepper musiał uczyć się od speców różnych zachowań, przemówień publicznych. Uczył się polityki. Kukiz z kolei wie od dawna, czym jest scena. Nie tylko muzyczna, ale i ta polityczna. Na koncertach, tak jak i w polityce, jest w swoim żywiole” - mówi dr Jabłoński.

gah/Super Express


[fot. Ryszard Hołubowicz/CC/lublin.com.pl/Wikimedia Commons/Fratria/Julita Szewczyk]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook