Jedynie prawda jest ciekawa


Świetna Konwencja, ale czeka nas ciężka praca

08.02.2015

Po wczorajszej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości i naprawdę świetnym oratorsko i merytorycznie wystąpieniu Andrzeja Dudy na portalach społecznościowych aż roi się od dosadnych porównań jego prezentacji i piątkowej inauguracji kampanii wyborczej prezydenta Komorowskiego.

Te najbardziej obrazowe to „porsche przy klepanym polonezie”, Real Madryt przy Huraganie Wołomin” czy urzędujący prezydent jawi się przy Andrzeju Dudzie jak opasły leniwy kot, któremu się nic nie chce bo jest zagłaskiwany na śmierć”.

Rzeczywiście porównanie obydwu wystąpień wygląda miażdżąco niekorzystnie dla prezydenta Bronisława Komorowskiego i to nie tylko ze względu na sposób ich prezentacji ale także ze względu na ich zawartość, a to po 5 latach urzędowania jest dla obecnego lokatora Pałacu Namiestnikowskiego wręcz dyskwalifikujące. Nie ma co wystąpienia Andrzeja Dudy przedstawiać, ci co chcieli mogli się zapoznać z nim na żywo, bądź na wielu portalach ale trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych przesłań.

Kontynuacja przerwanej prezydentury Lecha Kaczyńskiego i w tym kontekście przywołanie przez Andrzeja Dudę jego ostatniej rozmowy ze swym zwierzchnikiem 8 kwietnia podczas powrotu samolotem z Wilna, kiedy to padło znamienne stwierdzenie „to na was spadnie ciężar prowadzenia dalej polskich spraw, kiedy moje pokolenie będzie odchodzić”.

Konsekwencją jest zapowiedź zmieniania naszego kraju w Polskę sprawiedliwości, uczciwości, równych szans, otwarcie na społeczeństwo i chronienie go przed niekorzystnymi zmianami (w tym kontekście padło przyrzeczenie wniesienia jako pierwszej inicjatywy ustawodawczej projektu o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego). W odniesieniu do wsi i rolników padła zapowiedź dążenia do wyrównania poziomu dopłat bezpośrednich, rekompensat za rosyjskie embargo, ochrona polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców i przedsiębiorstwa Lasy Państwowe przed prywatyzacją.

Wreszcie przypomnienie, że podstawą lepszej przyszłości Polaków jest rozwój naszego kraju (zapowiedź powołania Narodowej Rady Rozwoju), a nie tylko wzrost gospodarczy, który do tej pory jest swoistym fetyszem dla rządzących.

Tyle tylko, że wzrost PKB nie daje ani wystarczającej liczby nowych miejsc pracy ani odpowiednio wysokich dochodów różnych grup społecznych, a to rodzi niezadowolenie i niepokoje społeczne na dużą skalę (czego właśnie jesteśmy świadkami w Polsce).

Wczorajsze wystąpienie nie zwierało pełnego programu, z którym do wyborów prezydenckich idzie Andrzej Duda, głównie ze względu na ograniczenia czasowe jakim rządzą się tego rodzaju prezentacje.

I tak trwało przecież ponad 40 minut ale będą kolejne publiczne prezentacje w tym ta poświęcona gospodarce, gdzie kandydat będzie mówił o postawieniu na wolność gospodarczą, inwestycje i oparciu gospodarki przede wszystkim na małych i średnich polskich firmach. Będzie także prezentacja zamierzeń dotycząca spraw społecznych w tym w szczególności dotyczących ochrony zdrowia, polityki prorodzinnej, mieszkaniowej i rynku pracy pochodzących z opracowanego już programu Prawa i Sprawiedliwości.

Niezależnie od tych prezentacji programowych czeka nas wszystkich przeświadczonych o dużej szansie na wygraną Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich, ogromna praca , która spowoduje, że dotrzemy z kandydatem i jego programem do wszystkich Polaków.

Mamy jeszcze trzy miesiące do I tury wyborów i kolejne dwa tygodnie w II turze i wbrew pozorom do dużo czasu, żeby przekonywać do naszego kandydata szczególnie tych niezdecydowanych, a po wczorajszym błyskotliwym wystąpieniu Andrzeja Dudy, nie powinno to być trudne.

Także i ja razem z europosłem Januszem Wojciechowskim, a także kilkoma posłami z sejmowej i senackiej komisji rolnictwa, odbędziemy ponad 40 spotkań (w każdym okręgu wyborczym), gdzie będziemy prezentować zamierzenia Andrzeja Dudy dotyczące polskiej wsi i rolnictwa.

Zbigniew Kuźmiuk

[FOTO: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook