Jedynie prawda jest ciekawa


Świetna debata

25.09.2012

Portal Stefczyk.info poprosił znanego i cenionego ekonomistę o ocenę wielkiej debaty ekonomistów. Zdaniem Bugaja, to ważne, że udało się osiągnąć porozumienie w kwestiach związanych z demografią.

Debata ekonomistów zorganizowana przez PiS była imprezą udaną. Choć oczywiście od początku wiele osób próbowało przedstawić tę debatę jako przedsięwzięcie śmieszne, niepoważne, to się jednak nie powiodło. To było wydarzenie znaczące. To był poważny głos, który powinien dać wielu do myślenia. Zawiedzeni są oczywiście ci, którzy spodziewali się, że coś zostanie ustalone, ale przecież celem tego spotkanie nie było podjęcie żadnych ustaleń. Warto także podkreślić, że nie przyjście na debatę było także wyborem politycznym.

Bardzo dobre było podsumowanie spotkania zrobione przez Jarosława Kaczyńskiego. Widać było, że prezes PiS słuchał nas i rozumiał o czym jest mowa. To było podsumowanie merytoryczne. Kaczyńskiemu udało się uniknąć pokusy upolityzowania tego, co padło podczas debaty.

Bardzo dobrze też, że udało się osiągnąć szeroki konsensus w kwestii polityki prorodzinnej i zapaści demograficznej. Niemal wszyscy dyskutanci zgadzali się w tej kwestii. Wyjątkiem był chyba tylko profesor Gomułka, który mówił o zbyt dużych kosztach polityki prorodzinnej. Zgadzam się, że to dużo kosztuje, ale te koszty po prostu trzeba ponieść. W przeciwnym razie, w przyszłości cena nie poniesienia tych kosztów dzisiaj będzie o wiele wyższa.  

Ryszard Bugaj, ekonomista, PAN

[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook