Jedynie prawda jest ciekawa

Świetlik we "wSieci": Kamiński pokonał Goliata

17.06.2014

"Były szef CBA okazał się Dawidem, który poradził sobie z pewnym łatwego zwycięstwa Goliatem".

"Uchylenie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu miało spowodować medialny lincz. Były szef CBA okazał się jednak Dawidem, który poradził sobie z pewnym łatwego zwycięstwa Goliatem" - pisze Wiktor Świetlik na łamach tygodnika "wSieci" odnosząc się do sprawy głosowania nad uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu. 

Przypomnijmy - były szef CBA niespodziewanie wygrał to głosowanie. "Blisko dwa dni zajęło zaszokowanemu obozowi władzy i jego okolicom zebranie się do kontrataku. Odpowiedzią były te same – powtarzane już wielokrotnie – kłamstwa. Że Kamińskiemu zarzuca się nielegalne podsłuchy i okłamywanie sądu. W rzeczywistości zarzucono mu tylko błąd w interpretacji materiału dowodowego" - pisze publicysta pisma. 

Świetlik zastanawia się nad tym, jakie wnioski po całej sprawie powinni wyciągnąć politycy PiS, Platformy i sami obywatele. "Wnioski dla PiS? Mariusz Kamiński konsekwentnie wygrywa, inaczej niż wielu jego kolegów, dlatego że jest świetnie przygotowany, nie bawi się w tani populizm czy efekciarską publicystykę. Unika spekulacji, dramatycznych gestów i moralizatorskiego nadymania, mówi o faktach i potrafi ich bronić. W ten sposób przeszedł komisję śledczą, postępowania prokuratorskie, prowokacje i medialne kłamstwa, a dziś zaczynają mu przyznawać rację nawet niektórzy polityczni rywale. A wnioski dla nas? Antypaństwo ma dziś przewagę, ale nie zawsze wygrywa. Walka z nim wciąż trwa i potrafi przekraczać granice podziałów partyjnych. Będzie trwała tak długo, jak długo będą dzielni ludzie gotowi ją toczyć. Tacy jak Mariusz Kamiński" - podkreśla Świetlik. 

svit, wSieci

[Fot. Profil PiS na FB]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook