Jedynie prawda jest ciekawa


Świetlik we "wSieci": Kamiński pokonał Goliata

17.06.2014

"Były szef CBA okazał się Dawidem, który poradził sobie z pewnym łatwego zwycięstwa Goliatem".

"Uchylenie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu miało spowodować medialny lincz. Były szef CBA okazał się jednak Dawidem, który poradził sobie z pewnym łatwego zwycięstwa Goliatem" - pisze Wiktor Świetlik na łamach tygodnika "wSieci" odnosząc się do sprawy głosowania nad uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu. 

Przypomnijmy - były szef CBA niespodziewanie wygrał to głosowanie. "Blisko dwa dni zajęło zaszokowanemu obozowi władzy i jego okolicom zebranie się do kontrataku. Odpowiedzią były te same – powtarzane już wielokrotnie – kłamstwa. Że Kamińskiemu zarzuca się nielegalne podsłuchy i okłamywanie sądu. W rzeczywistości zarzucono mu tylko błąd w interpretacji materiału dowodowego" - pisze publicysta pisma. 

Świetlik zastanawia się nad tym, jakie wnioski po całej sprawie powinni wyciągnąć politycy PiS, Platformy i sami obywatele. "Wnioski dla PiS? Mariusz Kamiński konsekwentnie wygrywa, inaczej niż wielu jego kolegów, dlatego że jest świetnie przygotowany, nie bawi się w tani populizm czy efekciarską publicystykę. Unika spekulacji, dramatycznych gestów i moralizatorskiego nadymania, mówi o faktach i potrafi ich bronić. W ten sposób przeszedł komisję śledczą, postępowania prokuratorskie, prowokacje i medialne kłamstwa, a dziś zaczynają mu przyznawać rację nawet niektórzy polityczni rywale. A wnioski dla nas? Antypaństwo ma dziś przewagę, ale nie zawsze wygrywa. Walka z nim wciąż trwa i potrafi przekraczać granice podziałów partyjnych. Będzie trwała tak długo, jak długo będą dzielni ludzie gotowi ją toczyć. Tacy jak Mariusz Kamiński" - podkreśla Świetlik. 

svit, wSieci

[Fot. Profil PiS na FB]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook