Jedynie prawda jest ciekawa


Świetlik: Traktują nas jak stado osłów

11.02.2016

Publicysta komentuje stosunek zachodnich korporacji do obywateli Polski.

„Argument, że nie można na banki lub inne zagraniczne korporacje nakładać podatków, bo koszty z miejsca przerzucą na klienta, przypomina tłumaczenia pochodzące z dawnych czasów, że nie wolno bronić się przed niemieckim czy sowieckim okupantem, bo stanie się jeszcze bardziej okrutny” - pisze Wiktor Świetlik na łamach „Super Expressu”.

Zdaniem Świetlika, Polacy są traktowani jako klienci gorszej kategorii.

„Wybaczcie Państwo, ale szacowne instytucje świata zachodniego nie potraktowały was jako jego reprezentantów. Raczej jak stado osłów, które do roboty zapędzi się za garść marchewek, czy czym tam się karmi osła” - pisze dziennikarz „wSieci”.

Następnie Świetlik pisze o swoich kontaktach z firmą ubezpieczeniową, która pomimo obietnic i zapewnień, że nie będzie żadnych problemów z odpowiednim podejściem do klienta i wywiązaniem się z warunków umowy, potraktowała go właśnie jako klienta gorszego sortu.

„Szczęśliwie mogę się na nich odgryźć poprzez felieton. Mam jedno na jego obronę. Nie jest wyjątkowe. Banki, fundusze, telefonie komórkowe najbardziej lubią człowieka dopóki nie zostanie ich klientem. A im bardziej stałym, tym mniej o niego dbają. Dlatego nie widzę powodu, by dbać nadmiernie o nie. Niech bulą. A przede wszystkim niech powstaje i się rozwija krajowa, spółdzielcza czy jakakolwiek inna konkurencja dla nich.” - pisze felietonista wPolityce.pl

mly/se.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook