Jedynie prawda jest ciekawa


Świetlik: Posłuchajcie Kality

18.08.2016

Wiktor Świetlik pisze w "Super Expressie" o byłym rzeczniku SLD, który jest chory na glejaka. W leczeniu może mu pomóc lecznicza marihuana.

Wiktor Świetlik pisze w „Super Expressie”, że zna od lat byłego rzecznika SLD Tomasza Kalitę, nie zgadza się z nim w ocenach politycznych i historycznych, ale zgadza się z nim w jednej rzeczy, w sprawie konieczności legalizacji leczniczej marihuany.

"Kalita zwraca uwagę nie tylko w swoim imieniu, ale i innych chorych, że to nie do końca jest dla nich satysfakcjonujące rozwiązanie. Że trzeba jak najszybciej zmienić prawo. W tej sprawie w pełni się z nim zgadzam. A przede wszystkim mam nadzieję i życzę mu, by marihuanowe olejki mógł szybko zamienić na zimne piwo, pite w zdrowiu, słońcu i tylko dla przyjemności" - stwierdza felietonista. 

Przypomina, że podobne leki były ofiarą ogólnopolskiej debaty o narkotykach. "Zwolennicy palenia trawy chcieliby legalizację rozciągnąć na ludzi zdrowych, bo każdy ma przecież "prawo do sztacha". Przeciwnicy odpowiedzieli: "nigdzie żadnych narkotyków, chodzi o nasze dzieci". Mieliśmy więc kolejną polską debatę między "zboczeńcami" i "faszystami", której ofiarą padł jakikolwiek zdrowy rozsądek, a ten jasno wskazuje, że mieszanie działania czegoś jako lekarstwa i jako używki jest idiotyczne, bo równie dobrze można by albo zakazać podawania morfiny chorym, albo pozwolić serwować ją w spa na rozluźnieni" - pisze Świetlik w "Super Expressie". Być może choroba byłego rzecznika SLD i jego apel o legalizację leczniczej marihuany rozwiąże problem.

[fot. youtube.com]

 "Super Express"/ems

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook