Jedynie prawda jest ciekawa


Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

19.01.2017

Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty, z czego prawie 9 milionów chciałoby, by były one radykalniejsze niż do tej pory.


-Niestety, nie wyjaśniono, co to znaczy, by protesty były radykalniejsze, a szkoda, bo to najciekawsze. Nie opisano, czy "radykalizacja" protestów ma polegać na przykład na tym, że będzie więcej świec dymnych i rac, czy także na przykład koktajli Mołotowa. Czy protestujący mają ze sobą przynieść łomy, jak górnicy, a może podpalić opony lub - kto wie - założyć je zapalone, jak robiono to w RPA, na swoich przeciwników, czyniąc z nich żywe pochodnie- napisał publicysta. 

Dziennikarz dodał, że "znany niegdyś z wiarygodności portal" nie wyjaśnił, na czym ma polegać radykalizacja, bo samo to określenie otwiera wielkie pole do spekulacji. -A może radykalizacja ma polegać tylko na tym, że ich uczestnicy przyczepią sobie po dwa znaczki KOD? Tego, niestety, nie wyjaśniono- stwierdził. Świetlik dodał, że jakoś nie zauważył, by co trzeci człowiek wokół niego chciał tego, by w Polsce dochodziło do jakichś "radykalnych nawalanek ulicznych". -Owszem, ci, z którymi rozmawiam, chcą pracy, dobrej edukacji, słońca latem, śniegu zimą, braku smogu, tej władzy albo zmiany władzy, różnych rzeczy, ale za radykalnymi protestami na ulicach jakoś nie tęsknią. Sprawdźcie zresztą sami, czy rodzina i znajomi tego chcą- zauważył. 

Świetlik podkreślił, że portal Wp.pl powołał się na portal Oko Press, dla którego z kolei badanie przeprowadził ośrodek IPSOS. Ankieterzy mieli zadzwonić do 1003 osób. Potem przeliczono to na liczbę Polaków. 

-Teraz, po tym wytłumaczeniu, nie mogę mieć chyba wątpliwości, że jest ono całkowicie wiarygodne, a to, co widzę dookoła, to złudzenia, omamy i fatamorgana. Do tej pory co prawda pisano np. "15 proc. badanych", "4 proc. respondentów", ale po co się tak certolić, jak można po prostu przeliczyć tysiąc osób na 40 milionów i podać wynik. Oto nowa szkoła pisania sondaży- drwi publicysta. I dodaje: -A to jej przykład: 38 milionów Polaków to mężczyźni kierujący serwisami informacyjnymi w portalu Wirtualna Polska, mają na nazwisko Machała, byli dziennikarzami u Tomasza Lisa i są dziećmi posłanek PO. Tak mi w każdym razie wyszło z badania przeprowadzonego na jednoosobowej próbie dorosłych Polaków przeliczonej na całe społeczeństwo- skwitował Świetlik.

fot.[Fratria]

pc/"SE"

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook