Jedynie prawda jest ciekawa


Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

19.01.2017

Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty, z czego prawie 9 milionów chciałoby, by były one radykalniejsze niż do tej pory.


-Niestety, nie wyjaśniono, co to znaczy, by protesty były radykalniejsze, a szkoda, bo to najciekawsze. Nie opisano, czy "radykalizacja" protestów ma polegać na przykład na tym, że będzie więcej świec dymnych i rac, czy także na przykład koktajli Mołotowa. Czy protestujący mają ze sobą przynieść łomy, jak górnicy, a może podpalić opony lub - kto wie - założyć je zapalone, jak robiono to w RPA, na swoich przeciwników, czyniąc z nich żywe pochodnie- napisał publicysta. 

Dziennikarz dodał, że "znany niegdyś z wiarygodności portal" nie wyjaśnił, na czym ma polegać radykalizacja, bo samo to określenie otwiera wielkie pole do spekulacji. -A może radykalizacja ma polegać tylko na tym, że ich uczestnicy przyczepią sobie po dwa znaczki KOD? Tego, niestety, nie wyjaśniono- stwierdził. Świetlik dodał, że jakoś nie zauważył, by co trzeci człowiek wokół niego chciał tego, by w Polsce dochodziło do jakichś "radykalnych nawalanek ulicznych". -Owszem, ci, z którymi rozmawiam, chcą pracy, dobrej edukacji, słońca latem, śniegu zimą, braku smogu, tej władzy albo zmiany władzy, różnych rzeczy, ale za radykalnymi protestami na ulicach jakoś nie tęsknią. Sprawdźcie zresztą sami, czy rodzina i znajomi tego chcą- zauważył. 

Świetlik podkreślił, że portal Wp.pl powołał się na portal Oko Press, dla którego z kolei badanie przeprowadził ośrodek IPSOS. Ankieterzy mieli zadzwonić do 1003 osób. Potem przeliczono to na liczbę Polaków. 

-Teraz, po tym wytłumaczeniu, nie mogę mieć chyba wątpliwości, że jest ono całkowicie wiarygodne, a to, co widzę dookoła, to złudzenia, omamy i fatamorgana. Do tej pory co prawda pisano np. "15 proc. badanych", "4 proc. respondentów", ale po co się tak certolić, jak można po prostu przeliczyć tysiąc osób na 40 milionów i podać wynik. Oto nowa szkoła pisania sondaży- drwi publicysta. I dodaje: -A to jej przykład: 38 milionów Polaków to mężczyźni kierujący serwisami informacyjnymi w portalu Wirtualna Polska, mają na nazwisko Machała, byli dziennikarzami u Tomasza Lisa i są dziećmi posłanek PO. Tak mi w każdym razie wyszło z badania przeprowadzonego na jednoosobowej próbie dorosłych Polaków przeliczonej na całe społeczeństwo- skwitował Świetlik.

fot.[Fratria]

pc/"SE"

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook