Jedynie prawda jest ciekawa

Świerzyński: Panie Tusk, spotkamy się na cmentarzu

10.10.2015

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, nagrał swój spot wyborczy na… cmentarzu. Gwiazdor disco polo, stojąc wśród grobów, krytykuje Platformę Obywatelską za podwyższenie wieku emerytalnego. Czyżby nie zauważył, że posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, z którego list startuje, również głosowali za takim rozwiązaniem?

Świerzyński wybrał cmentarz parafialny w Mszczonowie. To właśnie tam toczy się akcja spotu, który muzyk zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

"Gdyby tak tutaj popatrzeć na te wszystkie groby, to okazałoby się, że do 67. roku to mało kto dożył" — mówi Świerzyński.

"Ja nie rozumiem, dlaczego Platforma Obywatelska wymyśliła to wymyśliła" — oburza się muzyk.

"Proponuję, żeby kobieta, która wychowa dwójkę dzieci, pracowała do 55. roku życia. Jak wychowa trójkę i więcej - do 50. roku życia. To jest uczciwe podejście do macierzyństwa i do dzietności w Polsce!" — podkreśla Świerzyński.

"A jak nie, to drodzy państwo, tu się kiedyś spotkamy wszyscy. Panie Tusk, pan też tak samo i wszyscy ci nasi posłowie, którzy do tej pory rządzili. Na takich cmentarzach będziemy wszyscy leżeli. Wtedy powiecie: no mogłem coś zmienić. Było zmieniać!" — kończy groźnie Sławomir Świerzyński.

Sprytnie to sobie ludowcy wymyślili, próbując zrzucić całą winę na koalicjanta. Czy oni naprawdę myślą, że Polacy zapomną, iż przez ostatnie lata to właśnie PSL rządziło razem z Platformę Obywatelską?

mly/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook