Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Święczkowski: Sprawy smoleńskie mogą się przedawnić

23.06.2015

– Minęło 5 lat od katastrofy smoleńskiej. Może się zdarzyć tak, że sprawy te ulegną przedawnieniu – mówił na antenie TV Republika Bogdan Święczkowski. Były szef ABW odniósł się do bierności Agencji Wywiadu 10 kwietnia 2010 roku.

Piotr Wroński, jeszcze do niedawna oficer wywiadu, w rozmowie z tygodnikiem „wSieci” zwrócił uwagę na bezczynność polskich służb po katastrofie smoleńskiej.

Jak mówił, 10 kwietnia 2010 roku nikt po niego nie zadzwonił i nie próbował go ściągnąć do Agencji Wywiadu, zaś dyrektor, z którym rozmawiał tego dnia, wysłał go na spacer.

Wroński powołując się na kolegę z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, powiedział, że taka sytuacja miała miejsce również w innych służbach.

Były oficer wywiadu przywołuje także plotkę, z której wynika, że jedyną grupą z ABW była grupa realizacyjna, która spieszyła zabezpieczać BBN.

Do sprawy odniósł się na antenie TV Republika Bogdan Święczkowski. W ocenie byłego szefa ABW tak ogromne zaniedbania powinny być karane więzieniem. – Minęło 5 lat od katastrofy smoleńskiej. Może się zdarzyć tak, że sprawy te ulegną przedawnieniu – mówił. Święczkowski podkreślił, że sytuacja w której dochodzi do katastrofy z udziałem prezydenta i wielu innych ważnych osób w państwie i nie ogłasza się w służbach stanu alarmowego jest czymś przerażającym.

Jak mówił, fakt, że nie uruchomiona została w tym czasie agentura świadczy o świadomych zaniechaniach.

– Teraz należy tylko zadać pytanie: z jakich powodów? Czy te osoby uczestniczyły w grupie osób, które robiły wszystko, żeby sabotować wizytę prezydenta, czy ma tu zastosowanie ta najbardziej spiskowa teoria, że świadomie lub nie uczestniczyli w doprowadzeniu do śmierci prezydenta – mówił. 

Slaw/ "telewizjarepublika.pl"

[FOTO: KBWKLP]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook