Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Święczkowski: Przeprawa z „fachowcem” Tuska

12.12.2011

Jerzy Miller wraca do polityki. Decyzją premiera Donalda Tuska został powołany na stanowisko wojewody małopolskiego. Za sobą pozostawił m.in. zaniedbania związane z badaniem okoliczności i przyczyn katastrofy smoleńskiej. O ocenę najnowszej nominacji portal Stefczyk.info poprosił Bogdana Święczkowskiego:

Decyzje personalne Donalda Tuska dotyczące funkcjonariuszy publicznych są dla mnie niezrozumiałe. Negatywnie oceniam również decyzję, by powołać Jerzego Miller na stanowisko wojewody małopolskiego. Na takim stanowisku powinny się znajdować osoby, co do których profesjonalizmu mamy absolutną pewność.

Natomiast działania komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, kierowanej przez ministra Millera, oceniam bardzo źle. Komisja nie wykonała wielu ważnych działań, w wyniku czego bardzo znacząco zmalały możliwości wyjaśnienia tragedii z 10 kwietnia. Województwo małopolskie czeka więc przeprawa z kolejnym „fachowcem” Donalda Tuska.

Jerzy Miller był szefem MSWiA, czyli jednego z najważniejszych resortów w Polsce. Dziś jest tylko wojewodą. To może wskazywać, że premier nie darzy zaufaniem Jerzego Millera. Jednak z drugiej strony wojewoda to ważne stanowisko w strukturze władzy terenowej. Wydaje się więc, że Donald Tusk załatwił dwie sprawy tę decyzją. Odsunął Millera w cień, odciął od rządu, ale jednak zaproponował mu stanowisko, by czuł się on doceniony, jako funkcjonariusz publiczny.

not saż
[fot. Premier.gov.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook