Jedynie prawda jest ciekawa


Święczkowski: Niepokojące plany

26.09.2012

Kancelaria Sejmu rozpoczęła pracę nad zakupem telefonów komórkowych dla wszystkich posłów - informuje "Rzeczpospolita". Swoją decyzję KS motywuje potrzebą optymalizacji wydatków. Jednak pojawiają się wątpliwości, czy władze Izby nie zyskają nowych narzędzi inwigilowania posłów. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił Bogdana Święczkowskiego, prokuratora w stanie spoczynku, byłego szefa ABW:

Decyzja Kancelarii Sejmu z punktu widzenia ekonomicznego być może jest słuszna. Jednak sprawa anonimowości czy swobody działania posłów każe negatywnie ocenić taki zakup. W mojej ocenie ta sytuacja może ułatwić inwigilowanie posłów.

W tej sprawie ważne jednak będą szczegóły umowy, jeśli taka zostanie zawarta. W jaki sposób takie telefony będą przekazywane? Jak będą rejestrowane? To są niezwykle ważne pytania w tej sprawie. Sprawa obniżania kosztów może być ważna, ale nigdy nie może się odbijać na kwestiach bezpieczeństwa. Rozwiązania związane z telefonami nie mogą ułatwiać inwigilacji przedstawicieli narodu. Kancelaria Sejmu musi zadbać o szczegóły.

W mojej ocenie znacznie lepsza jest obecna sytuacja, w której każdy poseł sam sobie załatwia telefon służbowy. On decyduje, w jakiej sieci podpisać umowę, ile chce mieć telefonów itd. To rozwiązanie powinno być kontynuowane.

Moja ocena funkcjonowania obecnych służb jest krytyczna. Widząc, w jaki sposób one działają, uważam, że służby nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa posłom oraz ich współpracownikom. O nich również nie można zapominać.

Not. Nal
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook