Jedynie prawda jest ciekawa

Świąteczne „wSieci”: kulisy politycznych gier

29.03.2015

Zaskakujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa historycznego śladami męki Jezusa - do czego doprowadziło Grzegorza Górnego dwuletnie poszukiwanie materialnych śladów po Jezusie Chrystusie; Komorowski kontra Duda - tylko we „wSieci” debata kandydatów na prezydenta oraz kulisy politycznych gier, czyli jak Platforma Obywatelska rozpętała „aferę dziadka z Wehrmachtu” - to tematy przewodnie świątecznego, aż 132-stronicowego, wydania „wSieci”.

Z nowym  numerem tygodnika również dodatek specjalny „Historia pisana inaczej”, a także w prezencie niezwykła książka, która odmienia życie - „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.

Świąteczne wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 30 marca 2015 r. Teraz także w AppStore i Google Play – dostępne na urządzeniach mobilnych.

Grzegorz Górny przedstawia wyniki reporterskiego dochodzenia z rozsianych po całym świecie sanktuariów - Przez dwa lata wspólnie z fotografem Januszem Rosikoniem jeździliśmy po świecie, poszukując materialnych śladów po Jezusie Chrystusie. Niemal wszędzie spotykaliśmy się z tym samym zadziwiającym zjawiskiem: regułą było to, że relikwie bardziej niż fanatyków religijnych przyciągały profesorów akademickich. Bardziej niż dewotów fascynowały naukowców – pisze dziennikarz.

Kulisy politycznych gier, czyli jak Platforma Obywatelska rozpętała „aferę dziadka z Wehrmachtu”  przypomina Andrzej Rafał Potocki.  – „Afera „dziadka z Wehrmachtu” przeszła już do historii wyborów organizowanych w III RP. W tym roku mija 10 lat od jej wybuchu. Sprawa ta, można stwierdzić z wysokim prawdopodobieństwem, rozstrzygnęła losy elekcji prezydenckiej 2005 r.”

W dodatku specjalnym „Historia pisana inaczej” publicyści tygodnika „wSieci” zadają pytanie: „Co by było gdyby…”. Stanisław Janecki, Piotr Skwieciński, Piotr Zaremba, Tomasz Łysiak oraz Wojciech Lada proponują spojrzeć na historię XX i początku XXI wieku z innej perspektywy.

Wraz z najnowszym wydaniem tygodnika „wSieci” Czytelnicy otrzymają niezwykłą książkę w prezencie - „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.  - Na temat polskiej zakonnicy powstało wiele książek – pisze Grzegorz Górny. - Jedną z nich jest dołączona do niniejszego numeru „wSieci” praca ks. Józefa Orchowskiego „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”. To niezwykle poruszająca lektura, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie zetknął się bliżej z orędziem o Bożym Miłosierdziu.

Nowy numer tygodnika „wSieci” (objętość: 132 strony, cena: 6,90 zł) w sprzedaży od 30 marca br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android, bo otrzymać dostęp to świątecznego wydania „wSieci” i kwietniowego wydania miesięcznika „wSieci Historii”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

[fot. wSieci]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook