Jedynie prawda jest ciekawa


Świąteczne „wSieci”: kulisy politycznych gier

29.03.2015

Zaskakujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa historycznego śladami męki Jezusa - do czego doprowadziło Grzegorza Górnego dwuletnie poszukiwanie materialnych śladów po Jezusie Chrystusie; Komorowski kontra Duda - tylko we „wSieci” debata kandydatów na prezydenta oraz kulisy politycznych gier, czyli jak Platforma Obywatelska rozpętała „aferę dziadka z Wehrmachtu” - to tematy przewodnie świątecznego, aż 132-stronicowego, wydania „wSieci”.

Z nowym  numerem tygodnika również dodatek specjalny „Historia pisana inaczej”, a także w prezencie niezwykła książka, która odmienia życie - „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.

Świąteczne wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 30 marca 2015 r. Teraz także w AppStore i Google Play – dostępne na urządzeniach mobilnych.

Grzegorz Górny przedstawia wyniki reporterskiego dochodzenia z rozsianych po całym świecie sanktuariów - Przez dwa lata wspólnie z fotografem Januszem Rosikoniem jeździliśmy po świecie, poszukując materialnych śladów po Jezusie Chrystusie. Niemal wszędzie spotykaliśmy się z tym samym zadziwiającym zjawiskiem: regułą było to, że relikwie bardziej niż fanatyków religijnych przyciągały profesorów akademickich. Bardziej niż dewotów fascynowały naukowców – pisze dziennikarz.

Kulisy politycznych gier, czyli jak Platforma Obywatelska rozpętała „aferę dziadka z Wehrmachtu”  przypomina Andrzej Rafał Potocki.  – „Afera „dziadka z Wehrmachtu” przeszła już do historii wyborów organizowanych w III RP. W tym roku mija 10 lat od jej wybuchu. Sprawa ta, można stwierdzić z wysokim prawdopodobieństwem, rozstrzygnęła losy elekcji prezydenckiej 2005 r.”

W dodatku specjalnym „Historia pisana inaczej” publicyści tygodnika „wSieci” zadają pytanie: „Co by było gdyby…”. Stanisław Janecki, Piotr Skwieciński, Piotr Zaremba, Tomasz Łysiak oraz Wojciech Lada proponują spojrzeć na historię XX i początku XXI wieku z innej perspektywy.

Wraz z najnowszym wydaniem tygodnika „wSieci” Czytelnicy otrzymają niezwykłą książkę w prezencie - „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.  - Na temat polskiej zakonnicy powstało wiele książek – pisze Grzegorz Górny. - Jedną z nich jest dołączona do niniejszego numeru „wSieci” praca ks. Józefa Orchowskiego „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”. To niezwykle poruszająca lektura, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie zetknął się bliżej z orędziem o Bożym Miłosierdziu.

Nowy numer tygodnika „wSieci” (objętość: 132 strony, cena: 6,90 zł) w sprzedaży od 30 marca br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android, bo otrzymać dostęp to świątecznego wydania „wSieci” i kwietniowego wydania miesięcznika „wSieci Historii”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook