Jedynie prawda jest ciekawa


Świąteczne „wSieci”: kulisy politycznych gier

29.03.2015

Zaskakujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa historycznego śladami męki Jezusa - do czego doprowadziło Grzegorza Górnego dwuletnie poszukiwanie materialnych śladów po Jezusie Chrystusie; Komorowski kontra Duda - tylko we „wSieci” debata kandydatów na prezydenta oraz kulisy politycznych gier, czyli jak Platforma Obywatelska rozpętała „aferę dziadka z Wehrmachtu” - to tematy przewodnie świątecznego, aż 132-stronicowego, wydania „wSieci”.

Z nowym  numerem tygodnika również dodatek specjalny „Historia pisana inaczej”, a także w prezencie niezwykła książka, która odmienia życie - „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.

Świąteczne wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 30 marca 2015 r. Teraz także w AppStore i Google Play – dostępne na urządzeniach mobilnych.

Grzegorz Górny przedstawia wyniki reporterskiego dochodzenia z rozsianych po całym świecie sanktuariów - Przez dwa lata wspólnie z fotografem Januszem Rosikoniem jeździliśmy po świecie, poszukując materialnych śladów po Jezusie Chrystusie. Niemal wszędzie spotykaliśmy się z tym samym zadziwiającym zjawiskiem: regułą było to, że relikwie bardziej niż fanatyków religijnych przyciągały profesorów akademickich. Bardziej niż dewotów fascynowały naukowców – pisze dziennikarz.

Kulisy politycznych gier, czyli jak Platforma Obywatelska rozpętała „aferę dziadka z Wehrmachtu”  przypomina Andrzej Rafał Potocki.  – „Afera „dziadka z Wehrmachtu” przeszła już do historii wyborów organizowanych w III RP. W tym roku mija 10 lat od jej wybuchu. Sprawa ta, można stwierdzić z wysokim prawdopodobieństwem, rozstrzygnęła losy elekcji prezydenckiej 2005 r.”

W dodatku specjalnym „Historia pisana inaczej” publicyści tygodnika „wSieci” zadają pytanie: „Co by było gdyby…”. Stanisław Janecki, Piotr Skwieciński, Piotr Zaremba, Tomasz Łysiak oraz Wojciech Lada proponują spojrzeć na historię XX i początku XXI wieku z innej perspektywy.

Wraz z najnowszym wydaniem tygodnika „wSieci” Czytelnicy otrzymają niezwykłą książkę w prezencie - „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.  - Na temat polskiej zakonnicy powstało wiele książek – pisze Grzegorz Górny. - Jedną z nich jest dołączona do niniejszego numeru „wSieci” praca ks. Józefa Orchowskiego „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”. To niezwykle poruszająca lektura, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie zetknął się bliżej z orędziem o Bożym Miłosierdziu.

Nowy numer tygodnika „wSieci” (objętość: 132 strony, cena: 6,90 zł) w sprzedaży od 30 marca br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android, bo otrzymać dostęp to świątecznego wydania „wSieci” i kwietniowego wydania miesięcznika „wSieci Historii”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook