Jedynie prawda jest ciekawa


Świat: To wielki sabotaż

14.04.2013

W momencie gdy dochodzi do tak wielkiej katastrofy, należy krok po kroku sprawdzić wszystkie sygnały. Być może takie doniesienie wydają się fantastyczne, jednak trzeba się z nimi liczyć i zbadać każdy ich szczegół – mówi poseł PiS Jacek Świat, mąż Aleksandry Natalli – Świat.

stefczyk.info: Krzysztof Protasiuk, brat śp. mjr Arkadiusza Protasiuka dowódcy lotu PLF 101 do Smoleńska, powiedział, że prokurator w Smoleńsku dał mu do podpisu akt zgonu jego brata, jeszcze przed znalezieniem ciała. O czym to świadczy? Czy jest to kolejny dowód na zaniedbanie ze strony rosyjskich służb?

Jacek Świat: Takie sensacyjne historie w zasadzie pojawiają się bez przerwy. Minęły już trzy lata od tamtej katastrofy, a my kolejny raz jesteśmy zaskakiwani historią, która się nie mieści w głowie. Jak na dłoni widać, że wszystkie działania rządowe, całe dochodzenia, komisja Millera, nie mieszczą się w żadnych cywilizowanych ramach. Trzy lata, to było wystarczająco dużo czasu, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W innych krajach potrafią tego dokonać. To co dzieje się ws. katastrofy smoleńskiej w Polsce, jest jednym wielkim sabotażem.

Pan Krzysztof Protasiuk mówi również, że ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz, która była na miejscu, powiedziała: „jeśli ta tragedia miała się gdzieś wydarzyć, to dobrze, że wydarzyła się u Rosjan, a nie u nas, bo w Polsce, byłby jeszcze większy bałagan i chaos”. O czym to świadczy?

Jeśli takie słowa rzeczywiście padły, to dyskwalifikują nie tylko panią Kopacz, ale również całą naszą władzę. Nie rozumiem jak można dopuścić taką myśl do siebie. Nasze państwo powinno na uszach stanąć i zrobić wszystko aby pomóc rodzinom ofiar. Teoretycznie mamy do tego narzędzia, są specjaliści którzy tym się zajmują, więc nie dopuszczam nawet do siebie takich myśli. Osobiście jestem głęboko zaszokowany tym co się dzieje.

Czy informacje posła Antoniego Macierewicza, mówiące o trzech osobach, które miały przeżyć katastrofę są sprawdzone?

W momencie gdy dochodzi do tak wielkiej katastrofy, należy krok po kroku sprawdzić wszystkie sygnały. Być może takie doniesienie wydają się fantastyczne, jednak trzeba się z nimi liczyć i zbadać każdy ich szczegół. Tego również nie zrobiono i takie hipotezy wracają. One oczywiście nie muszą się sprawdzić, jednak nigdy o tym się nie przekonamy, jeżeli nie przeprowadzimy dokładnego śledztwa.

Ale czy istnieją jakieś konkretne, nowe dowody na to? Czy może to jest tylko powtórzenie słów ministra Sikorskiego, który przecież jako pierwszy, tuż po katastrofie przedstawił takie doniesienia?

Ciągle pojawiają się nowe informacje, zdjęcia, filmiki z tamtego czasu. Wszystko należało sprawdzić dużo wcześniej. Podobne słowa mówiłem pół roku po katastrofie, dlatego najbardziej przerażające jest to, że są one nadal aktualne...

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot:wikipedia]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook