Jedynie prawda jest ciekawa


Świadome fałszerstwa komisji Millera

09.10.2012

Dr Kazimierz Nowaczyk przedstawił w Sejmie szczegółową analizę usterek TU-154M, do których doszło w powietrzu, ponad 30 metrów nad ziemią. – Mieliśmy do czynienia z działaniem osób trzecich, dezintegracja samolotu nastąpiła w powietrzu, podczas odejścia samolotu do góry – mówi w rozmowie ze Stefczyk.info Antoni Macierewicz.

Poseł PiS, z którym rozmawialiśmy po posiedzeniu zespołu dodał, że zarówno komisja Millera, jak i prokuratura o dawna były w posiadaniu tych analiz. – Po raz pierwszy publicznie pan prokurator Parulski stwierdził, że ma w dyspozycji swojej tę analizę na konferencji 27 lipca 2011 roku.

 

Stefczyk.info: - Na ile przedstawione ustalenia dotyczące usterek TU-154M w powietrzu przybliżają nas do poznania rzeczywistego przebiegu katastrofy?

Antoni Macierewicz: - One potwierdzają dotychczasowe hipotezy i można powiedzieć, że przechodzimy już do tezy. Krótko mówiąc umacniają przekonanie, że do katastrofy doszło w powietrzu i że nie miało to nic wspólnego z jakimkolwiek uderzeniem w brzozę. Przyczyny były zewnętrzne wobec pilotów. Nie oni są sprawcami tej katastrofy. Mieliśmy do czynienia z działaniem osób trzecich, dezintegracja samolotu nastąpiła w powietrzu, podczas odejścia samolotu do góry. To niesłychanie istotne – tupolew nie lądował, lecz odlatywał i wtedy doszło do tragedii.

 

Jesteście też coraz bardziej pewni co do mechanizmu rozpadu TU-154M.

Zaczął się od skrzydła. Następnie doszło do destrukcji silników, później miał miejsce jakiś wstrząs i eksplozja w podwoziu i zostało przerwane zasilanie elektryczne. Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących poszczególnych etapów rozpadu samolotu i jego awarii.

 

Wiemy też, że w ostatnich sekundach lotu radiowysokościomierz nie działał prawidłowo…

...w ogóle przestał działać. Z tego, co pamiętam, to ostatni zapis jest o godzinie 8:41, a następny o 23:40, czyli krótko mówiąc wtedy, gdy zaczęto w nim grzebać. Ktoś go wówczas znów podłączył.

 

Czyli wysokościomierz przestał przekazywać jakiekolwiek dane.

Tak, to niesłychanie przykra informacja wskazująca na niewiarygodność działań pana Millera i dotychczasowych działań prokuratorów, którzy się odwołują do radiowysokościomierza w tych ostatnich sekundach, kiedy on już nie działał. Przestał wówczas być użytecznym narzędziem.

 

Jak w takim razie nazwałby pan działanie komisji Millera? Powoływanie się w opisie krytycznych chwil na radiowysokościomierz było fałszerstwem, manipulacją czy tylko błędem?

Chodzi nie tylko o radiowysokościomierz, ale również m.in. symulację, na której widać samolot uderzający w brzozę na wysokości 5 metrów, gdy wysokość baryczna wynosi w tym momencie 18 metrów nad drzewem. Z przykrością muszę podtrzymać swoją tezę, że mieliśmy do czynienia ze świadomym fałszerstwem. I ubolewam, że prokuratura, która wszczęła w tej sprawie śledztwo z naszego doniesienia nikogo z nas nie przesłuchała, nie zainteresowała się nawet tymi danymi, które świadczą o fałszerstwie, tylko je umorzyła.

 

not. ruk

[Fot. PAP / Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook