Jedynie prawda jest ciekawa


Suski: Tusk odstawił teatrzyk

21.04.2017

„To była imprezka na zasadzie, że wraca guru i trzeba go witać i hołdy składać. Premier Kopacz go pokornie witała” – mówił na antenie Radiowej Jedynki poseł PiS Marek Suski.

Wydarzenia związane z przesłuchaniem Donalda Tuska w prokuraturze, happening powitania go na Dworcu Centralnym i przemarsz do prokuratury uznał za „teatr polityczny”. „W tym - trzeba przyznać – Platforma i sam Donald Tusk, zawsze byli bardzo dobrzy. Teatrzyk został odstawiony. Chociaż bardziej był to teatrzyk „Zielona gęś”. Powitanie przez pierwszego alimenciarza Rzeczypospolitej na dworcu i jakiegoś pana podejrzewanego o handel żywym towarem to było groteskowe” - stwierdził  poseł PiS.

„Być witanym przez takich delikwentów to chyba niezbyt oczekiwana rzecz. Ja nie chciałbym, żeby mnie taka czereda witała” - dodał. 

Zażartował też z czerwonych kartek z wizerunkiem Donalda Tuska, które trzymali witający go ludzie. Zastanawiał się czy nie stoi za tym podszept Grzegorza Schetyny. „Ponieważ Schetyna nie bardzo chce powrotu Tuska, to być może te czerwone wizerunki to była taka czerwona kartka. W końcu Tusk jest doskonały w harataniu w gałę i wie co to jest czerwona kartka. To była taka cienka aluzja” - skwitował Suski.

Parlamentarzysta podkreślił, że Donald Tusk ma niebywałą umiejętność sprawnego wychodzenia z afer. „To jego atut. Innym to się tak nie udawało” - stwierdził, przypominając że tak wielka liczba afer, jaka miała miejsce za rządów PO, nie zabiła tego rządu.

Pytany o postęp prac sejmowej speckomisji ds. Amber Gold, odniósł się planowanych w maju przesłuchań syna Donalda Tuska. „Mam nadzieję, że będzie mówił prawdę, choć po doświadczeniach z komisją można powiedzieć, że tutaj próżno się tej prawdy doszukiwać. Większość wezwanych świadków ma luki w pamięci” - podkreślił.
„Zeznania składane są pod przysięgą, więc jeśli ktoś ma coś do ukrycia, to najlepiej zasłonić się niepamięcią, bo to najprostsza metoda. Przesłuchujemy prawników, sędziów, prokuratorów. Oni mają doświadczenie z przestępcami i wiedzą, że to jest najskuteczniejsza metoda”- dodał.
Jak podkreślił, konieczna jest zmiana kadr w wymiarze sprawiedliwości, aby mógł zostać on uzdrowiony. „Jeżeli przypomnimy sobie, jak przesłuchiwaliśmy przedstawicieli kasty sędziowskiej i prokuratorskiej, to włos się jeży na głowie. Jeżeli nie naprawimy wymiaru sprawiedliwości, to żadnych afer nie wyjaśnimy. Prokurator, która prowadziła tę sprawę, raczej ją topiła” - mówił poseł PiS. 

„Prokuratorzy unikają stawienia się przed komisją. Liczymy na nowych, uczciwych prokuratorów i sędziów, którzy dotychczas nie byli dopuszczani do prowadzenia spraw” - podkreślił Marek Suski.


Polskie Radio Pr. 1 / frost
[Fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook