Jedynie prawda jest ciekawa


Suski: Tusk odstawił teatrzyk

21.04.2017

„To była imprezka na zasadzie, że wraca guru i trzeba go witać i hołdy składać. Premier Kopacz go pokornie witała” – mówił na antenie Radiowej Jedynki poseł PiS Marek Suski.

Wydarzenia związane z przesłuchaniem Donalda Tuska w prokuraturze, happening powitania go na Dworcu Centralnym i przemarsz do prokuratury uznał za „teatr polityczny”. „W tym - trzeba przyznać – Platforma i sam Donald Tusk, zawsze byli bardzo dobrzy. Teatrzyk został odstawiony. Chociaż bardziej był to teatrzyk „Zielona gęś”. Powitanie przez pierwszego alimenciarza Rzeczypospolitej na dworcu i jakiegoś pana podejrzewanego o handel żywym towarem to było groteskowe” - stwierdził  poseł PiS.

„Być witanym przez takich delikwentów to chyba niezbyt oczekiwana rzecz. Ja nie chciałbym, żeby mnie taka czereda witała” - dodał. 

Zażartował też z czerwonych kartek z wizerunkiem Donalda Tuska, które trzymali witający go ludzie. Zastanawiał się czy nie stoi za tym podszept Grzegorza Schetyny. „Ponieważ Schetyna nie bardzo chce powrotu Tuska, to być może te czerwone wizerunki to była taka czerwona kartka. W końcu Tusk jest doskonały w harataniu w gałę i wie co to jest czerwona kartka. To była taka cienka aluzja” - skwitował Suski.

Parlamentarzysta podkreślił, że Donald Tusk ma niebywałą umiejętność sprawnego wychodzenia z afer. „To jego atut. Innym to się tak nie udawało” - stwierdził, przypominając że tak wielka liczba afer, jaka miała miejsce za rządów PO, nie zabiła tego rządu.

Pytany o postęp prac sejmowej speckomisji ds. Amber Gold, odniósł się planowanych w maju przesłuchań syna Donalda Tuska. „Mam nadzieję, że będzie mówił prawdę, choć po doświadczeniach z komisją można powiedzieć, że tutaj próżno się tej prawdy doszukiwać. Większość wezwanych świadków ma luki w pamięci” - podkreślił.
„Zeznania składane są pod przysięgą, więc jeśli ktoś ma coś do ukrycia, to najlepiej zasłonić się niepamięcią, bo to najprostsza metoda. Przesłuchujemy prawników, sędziów, prokuratorów. Oni mają doświadczenie z przestępcami i wiedzą, że to jest najskuteczniejsza metoda”- dodał.
Jak podkreślił, konieczna jest zmiana kadr w wymiarze sprawiedliwości, aby mógł zostać on uzdrowiony. „Jeżeli przypomnimy sobie, jak przesłuchiwaliśmy przedstawicieli kasty sędziowskiej i prokuratorskiej, to włos się jeży na głowie. Jeżeli nie naprawimy wymiaru sprawiedliwości, to żadnych afer nie wyjaśnimy. Prokurator, która prowadziła tę sprawę, raczej ją topiła” - mówił poseł PiS. 

„Prokuratorzy unikają stawienia się przed komisją. Liczymy na nowych, uczciwych prokuratorów i sędziów, którzy dotychczas nie byli dopuszczani do prowadzenia spraw” - podkreślił Marek Suski.


Polskie Radio Pr. 1 / frost
[Fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook