Jedynie prawda jest ciekawa


Suski: Ci, którzy są winni tej afery, chcieliby obrócić to w żart

15.12.2016

W czasie przesłuchania komisji śledczej sędzia Milewski oszczędnie gospodarował prawdą; sam przyznał, że osoba podejrzana może kłamać, więc sądzę, że przyjął taką strategię - powiedział w czwartek w TVP Info wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold Marek Suski.

Suski, odnosząc się do zeznań przed komisją śledczą ds. Amber Gold b. prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, Ryszarda Milewskiego, powiedział, że "sędziowie i prokuratorzy nie wiedzą, na jakim świecie żyją, telewizory powyrzucali, gazet nie czytają, akt zresztą też nie czytają. Krótko mówiąc sędzia Milewski oszczędnie gospodarował prawdą". 


"Sam przyznał, że osoba, która jest podejrzana może kłamać, więc sądzę, że przyjął taką strategię. Ten, który ma coś na sumieniu może kłamać, żeby się wybielić. Być może to jest właśnie taka technika" - dodał. 

Pytany o możliwości wyciągnięcia konsekwencji za fałszywe zeznania powiedział, że "najpierw społeczeństwo to oceni, a po zakończeniu prac - być może również wymiar sprawiedliwości. 

"Na razie zbieramy dowody. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce takie zawiadomienia będą, bo ten gdański wymiar sprawiedliwości - albo +wymiar niesprawiedliwości+, bo tak go trzeba określić - myślę, że powinien być pod lupą prawdziwego wymiaru sprawiedliwości. Wkrótce pojawią się tego rodzaju wnioski i kilka osób, które się tak kompromitująco zachowywały przy aferze Amber Gold, i które niestety straciły pamięć, stając przed komisją, myślę, że będą w kręgu zainteresowania prawdziwego wymiaru sprawiedliwości. A sędzia Milewski też wykazał się słabą pamięcią" - podkreślił. 

Milewski był w środę pytany przez komisję śledczą o znajomość z kobietą o pseudonimie Caryca, która jest bardzo wpływową osobą w gdańskim wymiarze sprawiedliwości. Odpowiedział, że jedyna caryca, którą zna, to Katarzyna Wielka. Odnosząc się do tego wątku Suski tłumaczył, że caryca jest z Gdańska i ma na imię Anna. 

"Jest prezesem jednego z sądów i tak, jak opisują to media, jest to pani, którą na tę trybunę (stadionu Lechii - PAP) właśnie pan Ryszard Milewski wprowadzał; jest osobą, która od wielu lat rozdaje karty". 

"To koleżanka pana Ryszarda Milewskiego, który ją wprowadzał w ten świat biznesowo-polityczny, na tę słynną lożę VIP-owską. Myślę, że dlatego nie chciał podać prawdziwego nazwiska i obracał w żart, bo to jest rzeczywiście daleko kompromitujące, że sędziowie, prezesi sądów są uwikłani w układ taki biznesowo-prawny, który właśnie skończył się katastrofą dla kilkunastu tysięcy obywateli i dzisiaj sobie jeszcze z tego żartują. Myślę, że to nie jest powód do żartów" - mówił Suski.

wkt/PAP

[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook