Jedynie prawda jest ciekawa


Surmacz: Taśmociąg. Służby nagrywały i będą nagrywać

21.07.2014

Według nieoficjalnych informacji, spotkania polityków i biznesmenów nagrywane były od lat. Zatem „taśm prawdy” są tysiące. Gdzie są te przeboje? Jest jeden „twórca”, który powinien to wiedzieć...

"Teraz stawia się na nagrywanie konkretnych spotkań, które klasyfikuje się jako interesujące, lub obejmuje się podsłuchem na określony czas konkretne knajpki. Dzięki nowoczesnym urządzeniom nie stwarza to problemów nie tylko polskim służbom, ale też wywiadowniom gospodarczym" – to fragment tekstu artykułu „Restauracje pełne agentów” z 2011 roku, opublikowanego na łamach „Rzeczpospolitej”.

Zgadnijcie kto jest autorem? To Piotr Nisztor, twórca afery taśmowej. Człowiek, który za pośrednictwem „Wprost” upublicznił „strzępy” nagranych rozmów polityków Platformy Obywatelskiej i sprzyjających im biznesmenów. Nie ma wątpliwości, że były to starannie wyselekcjonowane „strzępy”, że uderzały z chirurgiczną precyzją w swoje cele. Według nieoficjalnych informacji, spotkania polityków i biznesmenów nagrywane były od lat. Zatem „taśm” są tysiące. Gdzie są te „przeboje”? Kto je nagrywał? Te pytania stało się ostatnio obsesją wszystkich mediów. Tego podobno nie wiadomo. Podobno, bo jest jeden „dziennikarz”, który powinien to wiedzieć.

To Piotr Nisztor, który według ustaleń tygodnika „wSieci” był bardzo blisko CBA. Nisztor zaprzecza ale CBA jednak wciąż ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła tej informacji. W obronie Nisztora wystąpili za to dziennikarze śledczy „Gazety Wyborczej”, „Wprost”, „Do Rzeczy” i telewizji TVN. Argumentowali, że ustawa o CBA zabrania werbowania dziennikarzy. Nie doczytali, że jeśli jest to uzasadnione względami bezpieczeństwa państwa, to szef CBA może zwerbować dziennikarza - po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

Tymczasem według doniesień "Rzeczpospolitej" z ubiegłego tygodnia CBA i prokuratura ujawniły, że dysponują nagraniami rozmów, które są dowodem na "nadużycia i patologie" do jakich dochodziło na Podkarpaciu. - Taśmy, jakimi dysponują w tej sprawie CBA i prokuratura, są dużo bardziej wstrząsające niż potajemne rozmowy polityków, które ostatnio wywołały burzę - stwierdził rozmówca dziennika.

Co najmniej kuriozalnie w tym kontekście brzmi historia forsowana przez media nomenklaturowe o „gangu kelnerów”, którzy na zamówienie szemranego biznesmena Marka Falenty wywrócili do góry nogami całą Polskę. Szanowni Państwo, nie ma wątpliwości, że nagrywały służby i one mają nagrania. Służby mają taśmociąg. Służby nagrywały, nagrywają i będą nagrywały. Taki ich psi obowiązek lub jak kto woli wilcze prawo. Pytanie tylko dlaczego i dla kogo? W normalnym państwie odpowiedź byłaby banalnie prosta: żeby walczyć z przestępcami, dla Polski. Ale to nie jest normalne państwo.


Wojciech Surmacz
[fot. wSieci]

W sprzedaży nadal dostępne jest wydanie tygodnika z filmem na DVD pt. „Kłamstwa, spiski i pogarda”. Reportaż dziennikarzy „wSieci” prezentuje najważniejsze wątki tzw. afery taśmowej, a publicyści tygodnika komentują zawartość ujawnionych rozmów. Płyta z filmem dołaczona jest gratis do tygodnika w cenie 5,90 zł.


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook