Jedynie prawda jest ciekawa


Surmacz: Taśmociąg. Służby nagrywały i będą nagrywać

21.07.2014

Według nieoficjalnych informacji, spotkania polityków i biznesmenów nagrywane były od lat. Zatem „taśm prawdy” są tysiące. Gdzie są te przeboje? Jest jeden „twórca”, który powinien to wiedzieć...

"Teraz stawia się na nagrywanie konkretnych spotkań, które klasyfikuje się jako interesujące, lub obejmuje się podsłuchem na określony czas konkretne knajpki. Dzięki nowoczesnym urządzeniom nie stwarza to problemów nie tylko polskim służbom, ale też wywiadowniom gospodarczym" – to fragment tekstu artykułu „Restauracje pełne agentów” z 2011 roku, opublikowanego na łamach „Rzeczpospolitej”.

Zgadnijcie kto jest autorem? To Piotr Nisztor, twórca afery taśmowej. Człowiek, który za pośrednictwem „Wprost” upublicznił „strzępy” nagranych rozmów polityków Platformy Obywatelskiej i sprzyjających im biznesmenów. Nie ma wątpliwości, że były to starannie wyselekcjonowane „strzępy”, że uderzały z chirurgiczną precyzją w swoje cele. Według nieoficjalnych informacji, spotkania polityków i biznesmenów nagrywane były od lat. Zatem „taśm” są tysiące. Gdzie są te „przeboje”? Kto je nagrywał? Te pytania stało się ostatnio obsesją wszystkich mediów. Tego podobno nie wiadomo. Podobno, bo jest jeden „dziennikarz”, który powinien to wiedzieć.

To Piotr Nisztor, który według ustaleń tygodnika „wSieci” był bardzo blisko CBA. Nisztor zaprzecza ale CBA jednak wciąż ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła tej informacji. W obronie Nisztora wystąpili za to dziennikarze śledczy „Gazety Wyborczej”, „Wprost”, „Do Rzeczy” i telewizji TVN. Argumentowali, że ustawa o CBA zabrania werbowania dziennikarzy. Nie doczytali, że jeśli jest to uzasadnione względami bezpieczeństwa państwa, to szef CBA może zwerbować dziennikarza - po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

Tymczasem według doniesień "Rzeczpospolitej" z ubiegłego tygodnia CBA i prokuratura ujawniły, że dysponują nagraniami rozmów, które są dowodem na "nadużycia i patologie" do jakich dochodziło na Podkarpaciu. - Taśmy, jakimi dysponują w tej sprawie CBA i prokuratura, są dużo bardziej wstrząsające niż potajemne rozmowy polityków, które ostatnio wywołały burzę - stwierdził rozmówca dziennika.

Co najmniej kuriozalnie w tym kontekście brzmi historia forsowana przez media nomenklaturowe o „gangu kelnerów”, którzy na zamówienie szemranego biznesmena Marka Falenty wywrócili do góry nogami całą Polskę. Szanowni Państwo, nie ma wątpliwości, że nagrywały służby i one mają nagrania. Służby mają taśmociąg. Służby nagrywały, nagrywają i będą nagrywały. Taki ich psi obowiązek lub jak kto woli wilcze prawo. Pytanie tylko dlaczego i dla kogo? W normalnym państwie odpowiedź byłaby banalnie prosta: żeby walczyć z przestępcami, dla Polski. Ale to nie jest normalne państwo.


Wojciech Surmacz
[fot. wSieci]

W sprzedaży nadal dostępne jest wydanie tygodnika z filmem na DVD pt. „Kłamstwa, spiski i pogarda”. Reportaż dziennikarzy „wSieci” prezentuje najważniejsze wątki tzw. afery taśmowej, a publicyści tygodnika komentują zawartość ujawnionych rozmów. Płyta z filmem dołaczona jest gratis do tygodnika w cenie 5,90 zł.


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook