Jedynie prawda jest ciekawa

Sumliński we "wSieci": Prezydent urządził mi piekło

03.05.2015

W nowym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło pisze o książce Wojciecha Sumlińskiego, który rzucił wyzwanie Bronisławowi Komorowskiemu, Jarosław Kaczyński chwali w wywiadzie z braćmi Karnowskimi Andrzeja Dudę, Andrzej Rafał Potocki opisuje sytuację w TVP, a Dorota Łosiewicz opisuje wędrówkę turystek, które udały się na trekking w Himalaje. W numerze ponadto dobra rada na majową imprezę – sposób na danie szybkie i genialne.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 4 maja br.

„Wojciech Sumliński właśnie wydał książkę „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” - przypomina na łamach „wSieci” Marcin Wikło.

„Zawarte w książce informacje są chyba kwintesencją tego, co obecny pierwszy obywatel chciałby ukryć przed opinią publiczną. Za odkrywanie prawdy dziennikarz Wojciech Sumliński płaci niesłychanie wysoką cenę” - podkreśla dziennikarz.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Pytany o rozstrzygnięcie najbliższych wyborów prezydenckich były premier odpowiada: „Sądzę, że to będzie wynik podobny do tego sprzed pięciu lat. Ja wówczas zdobyłem 36,5 proc., a Komorowski 41,5 proc. A więc pięć punktów różnicy. Ja tego nie zdołałem nadrobić, ale uważam, że Andrzej Duda może tego dokonać”.

Jak superprezes oddał pracowników TVP w leasing - opisuje dziennikarz śledczy Andrzej Rafał Potocki.

„411 pracowników telewizji publicznej — dziennikarzy, wydawców i pracowników technicznych, w tym montażystów i grafików komputerowych — zostało bez własnej zgody, a często nawet wiedzy, przeniesionych jednym podpisem prezesa TVP Juliusza Brauna do firmy zewnętrznej. W ten sposób z dnia na dzień trafili do Leasing Team — agencji pośrednictwa pracy tymczasowej” - przypomina dziennikarz.

Z kolei Dorota Łosiewicz przedstawia historię turystek, które wybrały się na trekking w Himalaje.

„Panie wybrały dość trudny szlak wspinaczkowy pod Kanczendzongę (drugi co do wysokości szczyt w Himalajach, trzeci co do wysokości szczyt Ziemi, 8 586 m n.p.m.). To wyprawa ambitna i długa, trwająca ok. 24 dni. (…) O tym, że w Nepalu zatrzęsie się ziemia, nie mogła wiedzieć Bożena Piętowska, podróżniczka z zamiłowania, która ładnych parę lat temu skończyła pięćdziesiątkę” - pisze Łosiewicz i przytacza relację Polki, która - jak sama przyznaje – ze względu na pewien splot przypadków, razem z koleżanką znalazły „się może w złym czasie, ale za to w dobrym miejscu”.

Sposób na proste, szybkie i pyszne danie na wiosenno-letnie spotkania podaje Anna Monicka. „Szaszłyk ma same zalety. Każdy dostaje swój patyk z nadzianymi na niego kąskami, które zdejmuje się wolniutko, po kolei, macza w dipie i smakuje” - zachęca Monicka.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 4 maja br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook