Jedynie prawda jest ciekawa


Sumliński: Prawda zwyciężyła

01.01.2017

„Najtrafniejszym, pełnym, acz oszczędnym w objętości jest słowo… „prawda” - napisał Wojciech Sumliński na portalu Telewizja Republika.

„Najtrafniejszym, pełnym, acz oszczędnym w objętości jest słowo… „prawda” - napisał Wojciech Sumliński na portalu Telewizja Republika.

„Prawda zwyciężyła 1 września, kiedy zapadł wyrok uniewinniający w sprawie „afery marszałkowej”, kończący lata sądowej gehenny. Prawda odniosła tryumf, gdy treści pojawiające się w wydanych książkach poczęły przebijać się ponownie do mediów, kiedy zaczęto swobodnie o nich mówić, co było nad wyraz dostrzegalne” - kontynuuje publicysta w tekście zatytułowanym „Jakim hasłem określić mijający rok?”.

"Wreszcie też - prawda zwycięża z przeprowadzeniem każdej kolejnej rozmowy, słuchając Państwa historii, gdzie wiele z nich zaczyna się od słów: „niegdyś w otaczającej, zakłamanej rzeczywistości nie byłem świadom – dziś już jestem”, podobne też wyznania daje się spostrzec w komentarzach pod postami, w wiadomościach prywatnych, mailach" - pisze Sumliński. 

Dodaje, że "w ten właśnie sposób w świecie, w którym przetrwanie było zwycięstwem, zrodziły się kolejne przyczółki w walce o idee, którym poświęcamy nasz czas i nasz los – w świecie, w którym domagając się prawdy często ryzykuje się wszystkim..."

Dziennikarz przypomniał słowa księdza Jerzego Popiełuszki i Winstona Churchilla. 

"W tym miejscu warto przypomnieć słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego kazania służyć powinny za wzór codzienności: „Prawda ma w sobie znamię trwania i wychodzenia na światło dzienne, nawet gdyby starano się ją skrupulatnie i planowo ukrywać. Kłamstwo zawsze kona szybką śmiercią. Prawda zawsze jest zwięzła, a kłamstwo owija się w wielomówstwo. Korzeniem wszelkich kryzysów jest brak prawdy”.

"Jakby powiedział Winston Churchil, nie jest to koniec walki, nie jest początek końca, ani nawet koniec początku – to dopiero solidne podstawy pod wyjaśnienie kwestii zakłamanych, rozliczenie osób za nie odpowiedzialnych". 

Stwierdził, że walka o prawdę nie jest zakończona. "Jest do czego dążyć. W ten właśnie sposób kreują się plany na nadchodzący, 2017 rok. Równie pracowity, jak ten mijający, równie też „wojowniczy”, bo w świecie, gdzie nadzieja jest walką – warto znaleźć w sobie siłę, by walczyć o to, w co się wierzy" - napisał. 

"Dziękując za zaufanie i liczne wyrazy wsparcia, właśnie tej siły i tej nadziei, a nade wszystko Bożego Błogosławieństwa, życzę wszystkim Państwu w nowym, nadchodzącym, 2017 roku" - zakończył swój tekst na portalu Telewizji Republika Wojciech Sumliński.

[fot.ZbigniewCzernik/commons.wikimedia.org]

telewizjarepublika.pl/ems

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook