Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sumliński o pogróżkach Komorowskiego

22.04.2015

Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński powiedział na antenie Radia WNET, że Bronisław Komorowski unikał odpowiedzi na niewygodne pytania, a następnie uciekał się do retoryki, która nie przystoi osobie piastującej wysoki urząd w państwie.

„Nie wiedziałem, że ludzie skupieni wokół fundacji 'Pro Civili', są gotowi do mordowania ludzi. W sfingowanym wypadku samochodowym zginął jeden z moich informatorów. Wtedy postanowiłem przeprowadzić wywiad z Bronisławem Komorowskim, który nie odpowiedział na żadne pytanie związane z fundacją Pro Civili, a następnie powiedział, czy wiem co robię” - powiedział gość „Poranka WNET”.

Sumliński podkreślił, że dokładnie zweryfikował wszystkie fakty opisane w książce „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. „Wszystkie fakty, które zawarłem w mojej książce są prawdziwe, ponieważ mając już za sobą liczne procesy nie mogłem sobie pozwolić na komfort napisania jakiejkolwiek informacji, której nie sprawdziłbym po wielokroć. Dlatego nie boję się żadnego uczciwego procesu” - podkreślił dziennikarz.

Jako przykład działań Bronisława Komorowskiego reporter wskazał sprawę lotniska w Białej Podlaskiej. „Kiedy stwierdzono, że ze względów geograficznych nie może tam być bazy wojskowej to postanowiono stworzyć ośrodek szkolenia pilotów. Kiedy wydawało się, że nic już nie stoi na przeszkodzie powstania centrum szkolenia w Białej Podlaskiej pojawił się ówczesny szef MON Bronisław Komorowski informując, że ośrodka nie będzie. W zamian w tym miejscu miała powstać wielka inwestycja infrastrukturalna. Nikt nie widział o co naprawdę chodzi, dopiero później okazało się, że za całym interesem stali Rosjanie powiązani z Ministerstwem Obory Federacji Rosyjskiej. Z całej inwestycji nic nie wyszło, pracę straciło tysiąc osób, a najdłuższy w Polsce pas startowy niszczeje” - powiedział Wojciech Sumliński.

Gość „Poranka WNET” zwrócił również uwagę na działania urzędującego prezydenta w czasach, gdy był ministrem obrony narodowej. „To co się działo za kadencji Bronisława Komorowskiego w MON woła o pomstę do nieba. Dochodziło do potężnych malwersacji, do działań przestępczych na gigantyczną skalę. Komorowski, zdawał się nad tym w ogóle nie panować, a może odwrotnie panować doskonale. W moje książce opisuje tajną naradę z udziałem premiera Jerzego Buzka, która dotyczyła prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej. Tam okazało się, że w wyniku 'zaniedbań', Komorowskiego wszystkie łącza nawet te idące do ataszatów, zalazły się pod nasłuchem rosyjskiej spółki GTS. Nic tu nie było dziełem przypadku” - podkreśla Sumliński.

Dziennikarz podkreśla, że ta sprawa nie była ewenementem. „Obiekt 09120 to miejsce, które musi mieć każde państwo NATO, gdzie na czas wojny mieszczą się władze państwa i najwyższe dowództwo, skąd mogą wykonywać swoje obowiązki. Przez zaniedbania Bronisława Komorowskiego jako ministra MON pełną wiedzę o tym obiekcie przejęła rosyjska spółka GTS. W efekcie zaniedbań Komorowskiego takiego obiektu nie mamy do dzisiaj” - zaznaczył gośc „Poranka WNET”.

gah/radiownet.pl

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 2. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 3. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 4. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 5. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 6. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 7. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 8. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook