Jedynie prawda jest ciekawa


Sumliński o pogróżkach Komorowskiego

22.04.2015

Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński powiedział na antenie Radia WNET, że Bronisław Komorowski unikał odpowiedzi na niewygodne pytania, a następnie uciekał się do retoryki, która nie przystoi osobie piastującej wysoki urząd w państwie.

„Nie wiedziałem, że ludzie skupieni wokół fundacji 'Pro Civili', są gotowi do mordowania ludzi. W sfingowanym wypadku samochodowym zginął jeden z moich informatorów. Wtedy postanowiłem przeprowadzić wywiad z Bronisławem Komorowskim, który nie odpowiedział na żadne pytanie związane z fundacją Pro Civili, a następnie powiedział, czy wiem co robię” - powiedział gość „Poranka WNET”.

Sumliński podkreślił, że dokładnie zweryfikował wszystkie fakty opisane w książce „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. „Wszystkie fakty, które zawarłem w mojej książce są prawdziwe, ponieważ mając już za sobą liczne procesy nie mogłem sobie pozwolić na komfort napisania jakiejkolwiek informacji, której nie sprawdziłbym po wielokroć. Dlatego nie boję się żadnego uczciwego procesu” - podkreślił dziennikarz.

Jako przykład działań Bronisława Komorowskiego reporter wskazał sprawę lotniska w Białej Podlaskiej. „Kiedy stwierdzono, że ze względów geograficznych nie może tam być bazy wojskowej to postanowiono stworzyć ośrodek szkolenia pilotów. Kiedy wydawało się, że nic już nie stoi na przeszkodzie powstania centrum szkolenia w Białej Podlaskiej pojawił się ówczesny szef MON Bronisław Komorowski informując, że ośrodka nie będzie. W zamian w tym miejscu miała powstać wielka inwestycja infrastrukturalna. Nikt nie widział o co naprawdę chodzi, dopiero później okazało się, że za całym interesem stali Rosjanie powiązani z Ministerstwem Obory Federacji Rosyjskiej. Z całej inwestycji nic nie wyszło, pracę straciło tysiąc osób, a najdłuższy w Polsce pas startowy niszczeje” - powiedział Wojciech Sumliński.

Gość „Poranka WNET” zwrócił również uwagę na działania urzędującego prezydenta w czasach, gdy był ministrem obrony narodowej. „To co się działo za kadencji Bronisława Komorowskiego w MON woła o pomstę do nieba. Dochodziło do potężnych malwersacji, do działań przestępczych na gigantyczną skalę. Komorowski, zdawał się nad tym w ogóle nie panować, a może odwrotnie panować doskonale. W moje książce opisuje tajną naradę z udziałem premiera Jerzego Buzka, która dotyczyła prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej. Tam okazało się, że w wyniku 'zaniedbań', Komorowskiego wszystkie łącza nawet te idące do ataszatów, zalazły się pod nasłuchem rosyjskiej spółki GTS. Nic tu nie było dziełem przypadku” - podkreśla Sumliński.

Dziennikarz podkreśla, że ta sprawa nie była ewenementem. „Obiekt 09120 to miejsce, które musi mieć każde państwo NATO, gdzie na czas wojny mieszczą się władze państwa i najwyższe dowództwo, skąd mogą wykonywać swoje obowiązki. Przez zaniedbania Bronisława Komorowskiego jako ministra MON pełną wiedzę o tym obiekcie przejęła rosyjska spółka GTS. W efekcie zaniedbań Komorowskiego takiego obiektu nie mamy do dzisiaj” - zaznaczył gośc „Poranka WNET”.

gah/radiownet.pl

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook