Jedynie prawda jest ciekawa


Sumliński o pogróżkach Komorowskiego

22.04.2015

Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński powiedział na antenie Radia WNET, że Bronisław Komorowski unikał odpowiedzi na niewygodne pytania, a następnie uciekał się do retoryki, która nie przystoi osobie piastującej wysoki urząd w państwie.

„Nie wiedziałem, że ludzie skupieni wokół fundacji 'Pro Civili', są gotowi do mordowania ludzi. W sfingowanym wypadku samochodowym zginął jeden z moich informatorów. Wtedy postanowiłem przeprowadzić wywiad z Bronisławem Komorowskim, który nie odpowiedział na żadne pytanie związane z fundacją Pro Civili, a następnie powiedział, czy wiem co robię” - powiedział gość „Poranka WNET”.

Sumliński podkreślił, że dokładnie zweryfikował wszystkie fakty opisane w książce „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. „Wszystkie fakty, które zawarłem w mojej książce są prawdziwe, ponieważ mając już za sobą liczne procesy nie mogłem sobie pozwolić na komfort napisania jakiejkolwiek informacji, której nie sprawdziłbym po wielokroć. Dlatego nie boję się żadnego uczciwego procesu” - podkreślił dziennikarz.

Jako przykład działań Bronisława Komorowskiego reporter wskazał sprawę lotniska w Białej Podlaskiej. „Kiedy stwierdzono, że ze względów geograficznych nie może tam być bazy wojskowej to postanowiono stworzyć ośrodek szkolenia pilotów. Kiedy wydawało się, że nic już nie stoi na przeszkodzie powstania centrum szkolenia w Białej Podlaskiej pojawił się ówczesny szef MON Bronisław Komorowski informując, że ośrodka nie będzie. W zamian w tym miejscu miała powstać wielka inwestycja infrastrukturalna. Nikt nie widział o co naprawdę chodzi, dopiero później okazało się, że za całym interesem stali Rosjanie powiązani z Ministerstwem Obory Federacji Rosyjskiej. Z całej inwestycji nic nie wyszło, pracę straciło tysiąc osób, a najdłuższy w Polsce pas startowy niszczeje” - powiedział Wojciech Sumliński.

Gość „Poranka WNET” zwrócił również uwagę na działania urzędującego prezydenta w czasach, gdy był ministrem obrony narodowej. „To co się działo za kadencji Bronisława Komorowskiego w MON woła o pomstę do nieba. Dochodziło do potężnych malwersacji, do działań przestępczych na gigantyczną skalę. Komorowski, zdawał się nad tym w ogóle nie panować, a może odwrotnie panować doskonale. W moje książce opisuje tajną naradę z udziałem premiera Jerzego Buzka, która dotyczyła prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej. Tam okazało się, że w wyniku 'zaniedbań', Komorowskiego wszystkie łącza nawet te idące do ataszatów, zalazły się pod nasłuchem rosyjskiej spółki GTS. Nic tu nie było dziełem przypadku” - podkreśla Sumliński.

Dziennikarz podkreśla, że ta sprawa nie była ewenementem. „Obiekt 09120 to miejsce, które musi mieć każde państwo NATO, gdzie na czas wojny mieszczą się władze państwa i najwyższe dowództwo, skąd mogą wykonywać swoje obowiązki. Przez zaniedbania Bronisława Komorowskiego jako ministra MON pełną wiedzę o tym obiekcie przejęła rosyjska spółka GTS. W efekcie zaniedbań Komorowskiego takiego obiektu nie mamy do dzisiaj” - zaznaczył gośc „Poranka WNET”.

gah/radiownet.pl

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook