Jedynie prawda jest ciekawa

Sumliński o działaniu Stonogi: Wielopiętrowa gra służb

15.06.2015

„Układ zdał sobie sprawę, że dalej nie da się jechać samą PO i szykowana jest szalupa po szalupie”.

Wojciech Sumliński uważa, że za działaniem Zbigniewa Stonogi kryje się akcja służb specjalnych. „To jest bardzo podstępna, wyrafinowana, wielopiętrowa gra” – powiedział dziennikarz opisujący od lat WSI.

Sumliński był pytany o Stonogę w czasie trasy promocyjnej ostatniej książki „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. „To jest bardzo podstępna, wyrafinowana, wielopiętrowa gra” – ocenił. Dziennikarz mówił, że "służby specjalne są wytrenowane w takich kombinacjach operacyjnych gdzie coś toczy się na pierwszym planie, ale ludzie nie wiedzą o tym co się dzieje w tle". „Nie mają o tym zielonego pojęcia. A to co się dzieje na pierwszym planie jest teatrem. (...) Prawdziwa rzeczywistość jest za kurtyną. Jest przedstawiana w taki sposób, że przeciętny człowiek tego nie widzi” – przekonywał.

W ocenie Sumlińskiego widać obecnie przegrupowanie sił stojących za PO. „Po klęsce Bronisława Komorowskiego, układ, który dotąd niszczył Polskę zdał sobie sprawę, że dalej nie da się jechać samą Platformą i szykowana jest szalupa po szalupie” – tłumaczył. Dodał, pierwszą szalupą jest partia Ryszarda Petru, drugą działania Stonogi.

„Być może nie jest to ostatnia szalupa, ale ta jest rzeczywiście przygotowana w sposób niezwykle staranny i sposób bardzo sprytny” – skwitował.

W sprawie Stonogi pojawiają się coraz ciekawsze informacje i przypuszczenia. Czy jednak dowiemy się kiedyś, kto stał za ostatnim przeciekiem?

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook