Jedynie prawda jest ciekawa


Sumliński: Komorowski nie został rozliczony

24.04.2017

- W miniony piątek na własne oczy widziałem pułkownika Lichockiego w „szacownym” towarzystwie, i bynajmniej nie w więzieniu - pisze Sumliński.

„To nie jest historia, lecz historia, która wciąż trwa…” - pisze na swoim koncie facebookowym Wojciech Sumliński.

Na pytanie jednego z Internautów, który poprosił o ustosunkowanie się do publikacji Witolda Gadowskiego, z której wynika, że „pod skrzydłami Komorowskiego spotyka się grupa oficerów WSI, którzy planują pucz prowadzący do rozlewu krwi” odpowiadam:

Nie dalej, jak w miniony piątek na własne oczy widziałem pułkownika Aleksandra Lichockiego w „szacownym” towarzystwie, i bynajmniej nie w więzieniu - choć przecież już osiem miesięcy temu zapadł prawomocny wyrok sądowy skazujący pułkownika na karę 4 lat pozbawienia wolności bez zawieszenia, za udział w „aferze marszałkowej” - lecz popijającego herbatę na stacji Shell opodal ulicy Okopowej w Warszawie. Wyglądał, jak zazwyczaj, elegancko (w garniturze, pod krawatem), uśmiechał się od ucha do ucha i podobnie jak jego towarzysz, sprawiał wrażenie bardzo zadowolonego z życia - i nic nie wskazywało na to, by się gdzieś wybierał…

Nie wiem, czy więzienia są przepełnione i pułkownik czeka na swoja kolej, czy też sprawiedliwość wymarła, jak dinozaury - nie mnie to oceniać. Piszę tylko o tym, co widziałem - kontynuuje dziennikarz.

Pisze: „Nawiązując zaś do meritum pytania: od dawna mówię wszem i wobec (w zasadzie wszędzie, gdzie tylko mogę), że jest czymś szalenie niepokojącym to, iż Bronisław Komorowski nie został rozliczony (w duchu sprawiedliwości i uczciwości, rzecz jasna) za to wszystko, co zrobił, i że układ stworzony przez Wojskowe Służby Informacyjne, którego ów pan - były prezydent, niestety - był twarzą, nie tyle jest historią, co raczej historią, która wciąż trwa”.

„Innymi słowy, to co pisze Witold Gadowski w kwestii planowanej poważnej kombinacji operacyjnej i szeregu prowokacji, przygotowywanej przez WSI przy takim bądź innym udziale Komorowskiego, nie jest dla mnie nowością, lecz kolejnym potwierdzeniem informacji, które w pewnych kręgach krążą od pewnego czasu. Jeśli zatem rządzący zlekceważą tego typu sygnały, szkody mogą być niepowetowane, bo nikt tak naprawdę nie wie, jak daleko mogą posunąć się ci ludzie. Jedno, co wiadomo na pewno, to że są to bardzo „twórczy” ludzie” - podkreśla Sumliński.

ems/Fb Wojciecha Sumlińskiego

[stefczyk.info/Polsat News]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook