Jedynie prawda jest ciekawa


Stuhr znów obraża: My, Polacy zwariowaliśmy

10.11.2014

„Teraz nie ma dobrych i złych filmów. Są tylko propolskie i antypolskie” - mówi „Gazecie Wyborczej” znany z plucia na Polaków Maciej Stuhr. Przekonuje, że Polacy zwariowali.

Aktor komentuje film swojego ojca „Obywatel”, w którym sam również gra. Stuhr przekonuje, że to przede wszystkim komedia. „To jest dla mnie przede wszystkim komedia, zbiór bardzo wesołych historyjek. Na festiwalu w Gdyni były śmiechy, mam nadzieję, że podobnie będzie w salach kinowych. Choć na koniec jest gorzka pigułka do przełknięcia, to jest to raczej film do zabawy. Był „Wałęsa” opowiadający o tych samych historycznych chwilach, ale na poważnie i pomnikowo, to my teraz próbujemy się bawić. Tak odbieram ten film” - tłumaczy.

Na uwagę, że nie wszyscy myślą podobnie, Stuhr wskazuje: „Teraz wszystko jest wrzucone w dyskusję o Polsce. Nie ma dobrych i złych filmów. Są propolskie i antypolskie filmy. (…) Natomiast my, jako Polacy, zwariowaliśmy. Wszystko musi być elementem jakiejś krwiożerczej dyskusji”.

Maciej Stuhr zaznacza również, że trudno obyć obecnie obywatelem. „W Polsce w ogóle trudno być tylko obywatelem... Ideologia nas pochłania. Wszystko, co robimy, ma swój kontekst ideologiczny. Bycie obywatelem dbającym o swój ogródek nie wystarcza. Trzeba zająć stanowisko” - uważa.

I zaskakuje kolejnym stanowiskiem: „Jestem bardziej w koncyliacyjnym nastroju zazwyczaj. Słucham, pozostawiając czasami rację po tamtej stronie, a prawdę w sobie”.

Czyżby aktor mówił publicznie co innego niż myśli? Skoro prawdę pozostawia w sobie, jak oceniać to, co mówi...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook