Jedynie prawda jest ciekawa


Stuhr załamuje ręce: Polacy słuchają tylko prezesa

05.10.2015

„Okazało się, jakimi marnymi jesteśmy katolikami! Być może uciekinierzy są dla Europy szansą?”

Jerzy Stuhr znany i popularny aktor, który zaskakująco często wykorzystuje swoją pozycję do walki z Polakami, znów jest rozczarowany postawą rodaków. W jego ocenie powinniśmy z otwartymi rękami przyjmować falę imigrantów, jaką widać w Europie.

W rozmowie z gazetakrakowska.pl aktor załamuje ręce. Nie podoba mu się, że Polacy „słuchają tylko pana prezesa”. W jego ocenie gdyby było inaczej Polacy wiedzieliby, że uchodźcy być może są dla Europy „szansą”, a strach przed islamskim terroryzmem to tylko „przykrywka”.

Stuhr pochyla się nad „osamotnioną panią Kopacz”, która zgodziła się na narzucenie Polsce obowiązkowych kwot uchodźców, a której teraz prawica zarzuca „zdradę grupy”. „Nagle się okazało, jakimi marnymi jesteśmy katolikami!” - ubolewa artysta.

Według niego w Polakach pękła i solidarność, i miłosierdzie, którymi tak się szczycą. „Gdzie św. Faustyna? Gdzie „Łagiewniki”?” - dramatyzuje Stuhr.

Aktor uważa, że każda parafia powinna wyremontować jeden pustostan, a wtedy przybywający do naszego kraju imigranci mieliby gdzie mieszkać. Wytyka Polakom, że strach przed terroryzmem to to jedynie „przykrywka”.

Stuhr obszernie relacjonuje to, co przeczytał we włoskiej prasie. Miał taką okazję, gdy przebywał na urlopie na Sycylii. Dowiedział się m.in., że uchodźcy mogą być szansą dla wyludniającej i starzejącej się Europy, gdzie już za kilkadziesiąt lat nie będzie komu pracować na nasze emerytury. „Czyli, być może, ci uciekinierzy są dla Europy szansą? Pracują i „robią dzieci”. To jest dla nas bardzo cenne. Dlatego dla ekonomistów - oni są zachętą i wyzwaniem” - tłumaczy.

Polacy znów nie sprostali oczekiwaniom pana artysty! A przecież powinni potulnie wypełniać polecenia Brukseli w kwestii uchodźców. Może wtedy Jerzy Stuhr poczułby się prawdziwym Europejczykiem.

ez,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook