Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Stuhr we "wSieci": Kocham Polskę!

22.01.2015

"Chętnie wystąpiłbym w filmie o Smoleńsku".

Maciej Stuhr na łamach tygodnika „wSieci” przekonuje, że kocha swój kraj i gotów jest zagrać w filmie o Żołnierzach Wyklętych.

W rozmowie z Magdaleną Czarnecką i Marcinem Fijołkiem aktor wyjaśnia, co go niepokoi w mentalności Polaków. "W Polsce stało się coś strasznego - wszystko się tak dramatycznie podzieliło, że nie można być neutralnym. Trzeba się opowiedzieć po którejś ze stron – to bardzo niedobrze, bo z tego powodu zamyka się możliwość dialogu. Doświadczyłem tego dość mocno na własnej skórze i nie mam do końca poczucia, że na własne życzenie" - mówi aktor.

Artysta odniósł się do kontrowersji, jakie wywołał film „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego.

"Władek Pasikowski wprawił widzów w lekką konfuzję, kręcąc po „Pokłosiu” „Jacka Stronga”. Może to rola artysty: żeby nawet, gdy dotknie jakiegoś tematu z jednej strony, nie kończył na tym swojej roli, nie dał się zapisać do jednego czy drugiego obozu, tylko dotknął tematu z drugiej strony" - podkreśla Maciej Stuhr.

Na pytanie dziennikarzy, czy zagrałby w filmie o Żołnierzach Wyklętych, aktor odpowiada:

"Z największą przyjemnością. Wszystko zależy nie od tematu, ale od scenariusza. Może państwa zaskoczę, ale jeśli historia byłaby ciekawie napisana, chętnie przyjąłbym rolę nawet w przypadku produkcji o katastrofie smoleńskiej. Mamy przykłady filmów Olivera Stone’a, którego filmy zadawały pewne pytania w bardzo emocjonujących sprawach. Warunek jest jeden – muszą stawiać pytania, a nie być propagandą".

Maciej Stuhr w rozmowie z tygodnikiem zaznacza, że nie odżegnuje się od patriotyzmu.

"Jeden mój pradziadek zginął w Katyniu. Drugi był w Oświęcimiu. Jestem Polakiem i kocham swój kraj" - podkreśla aktor.

Cała rozmowa z Maciejem Stuhrem na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 19 stycznia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

LL

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 6. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 7. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook