Jedynie prawda jest ciekawa


Stuhr: Polacy są histerycznymi patriotami

04.10.2014

Polacy są histerycznymi patriotami – taką mądrością podzielił się z widzami TVN24 Jerzy Stuhr. Aktor i reżyser odjeżdża coraz mocniej.

Okazuje się, że histeryczny patriotyzm przejawia się – zdaniem Stuhra – np. w racjonalnym podejściu do Rosji. „Jak ja słyszę np. głos, że za chwilę Rosja nas zaatakuje, to dla mnie to jest histeryczny głos” - przekonywał aktor i reżyser. W jego ocenie „to głos bardzo daleko oderwany od realiów”.

Pytany czy Polaków historia nie pcha w tony histeryczne Stuhr odparł: „Myśmy się chcieli wpędzić w te tony. Chcieliśmy się wpędzać. Pamiętam z młodości siebie w 1968 roku, jak chciałem się dać pobić. (…) To było bohaterstwo chciałem lizać rany, proszę Pana”.

Jego zdaniem histeria panuje także we współczesnej polityce. „Od razu jest jakby przesada. W sformułowaniach, w epitetach” - mówił artysta. „Od razu jest jakby przesada. W sformułowaniach, w epitetach. I jako aktor, jak czasem popatrzę jak dyskutują (politycy-red.), to ja widzę, ja wiem, czy ktoś z kimś polemizuje, czy ktoś kogoś nienawidzi - mówił Stuhr. - Ja to widzę w kątach oczu. Nienawidzą się, nienawidzą” - ocenił.

Odnosząc się do swojego ostatniego filmu Stuhr przyznał, że w swoim najnowszym filmie „pokpił sobie trochę z histerycznego patriotyzmu". „Ja byłem działaczem Solidarności. I ja wokół widziałem co się działo. Widziałem jak byli również ludzie, którzy w sposób zatraceńczy szli do konfrontacji” - mówił Stuhr.

Słowa Stuhra kolejny raz pokazują, że najął się on do szkodliwej roboty. Być może kiedyś otrzeźwieje.

ez
[Fot. Stefczyk.info/TVN24]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook