Jedynie prawda jest ciekawa


Stuhr: Jak słyszę „my, Polacy”, dostaję gęsiej skórki

03.11.2014

„Gdy tylko słyszę sformułowanie „my, Polacy”, zaczynam się bać i dostaję gęsiej skórki” - wyznaje w magazynie „Skarb” dystrybuowanym w dużej sieci sklepów z kosmetykami Maciej Stuhr. Dodaje, że ten strach wynika z jego „ostatnich doświadczeń”.

Pytany dlaczego wyjaśnia, że „takie uogólnienie jest potwornie niebezpieczne i zarazem bardzo nieprawdziwe”. „Duża część Polaków jest gotowa spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka, bo lubimy się z siebie śmiać. (…) Zawsze jednak znajdzie się grupa ludzi, którzy traktują wszystko na poważnie i uważają, że jest cały szereg tematów, z których nie należy, a nawet nie wypada się śmiać” - tłumaczy aktor w rozmowie promującej film „Obywatel”, który jak wskazuje Stuhr „jest po to, żeby rozładować nasze napięcia i zbytnią irracjonalność, która głęboko w nas siedzi”.

Jak widać Maciej Stuhr wciąż jest na wojennej ścieżce z Polakami, którzy nie dorośli do jego modelu polskości i „fajności”.

Co jednak ciekawe Stuhr zarzeka się, że nie prowadzi żadnej „misji”, a jest tylko aktorem. „Bardzo rzadko się zdarza, żeby zawód aktora był czymś więcej niż tylko zawodem. Czasem tak jest, ale te sytuacje zdarzają się niewielkiej grupie aktorów i to tylko raz, no może dwa razy w życiu. Ten zawód nie jest specjalną misją, oczywiście czasami może nią być, ale nie zawsze. Mnie zdarzyło się to tylko przy „Pokłosiu”. Moja rola wyszła poza ramy zawodu i nagle zabrałem głos w dramatycznej dyskusji, a nie tylko dywagacjach na temat filmu, aktorstwa czy realizacji. Mimo że tak się stało, nie będę udawać, że w każdej roli jestem misjonarzem wypełniającym swoje powinności” - przekonuje Stuhr.

Trudno o lepszą deklarację... Maciej Stuhr deklarujący, że dla niego misją był występ w antypolskim filmie oraz obrona jego tez oraz tłumaczący, że wspomnienie o tym, że Polscy są Polakami budzi jego sprzeciw, mówi o sobie wszystko. Ciekawe jaki naród stał się bliższy jego sercu...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook