Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Stuhr: Jak słyszę „my, Polacy”, dostaję gęsiej skórki

03.11.2014

„Gdy tylko słyszę sformułowanie „my, Polacy”, zaczynam się bać i dostaję gęsiej skórki” - wyznaje w magazynie „Skarb” dystrybuowanym w dużej sieci sklepów z kosmetykami Maciej Stuhr. Dodaje, że ten strach wynika z jego „ostatnich doświadczeń”.

Pytany dlaczego wyjaśnia, że „takie uogólnienie jest potwornie niebezpieczne i zarazem bardzo nieprawdziwe”. „Duża część Polaków jest gotowa spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka, bo lubimy się z siebie śmiać. (…) Zawsze jednak znajdzie się grupa ludzi, którzy traktują wszystko na poważnie i uważają, że jest cały szereg tematów, z których nie należy, a nawet nie wypada się śmiać” - tłumaczy aktor w rozmowie promującej film „Obywatel”, który jak wskazuje Stuhr „jest po to, żeby rozładować nasze napięcia i zbytnią irracjonalność, która głęboko w nas siedzi”.

Jak widać Maciej Stuhr wciąż jest na wojennej ścieżce z Polakami, którzy nie dorośli do jego modelu polskości i „fajności”.

Co jednak ciekawe Stuhr zarzeka się, że nie prowadzi żadnej „misji”, a jest tylko aktorem. „Bardzo rzadko się zdarza, żeby zawód aktora był czymś więcej niż tylko zawodem. Czasem tak jest, ale te sytuacje zdarzają się niewielkiej grupie aktorów i to tylko raz, no może dwa razy w życiu. Ten zawód nie jest specjalną misją, oczywiście czasami może nią być, ale nie zawsze. Mnie zdarzyło się to tylko przy „Pokłosiu”. Moja rola wyszła poza ramy zawodu i nagle zabrałem głos w dramatycznej dyskusji, a nie tylko dywagacjach na temat filmu, aktorstwa czy realizacji. Mimo że tak się stało, nie będę udawać, że w każdej roli jestem misjonarzem wypełniającym swoje powinności” - przekonuje Stuhr.

Trudno o lepszą deklarację... Maciej Stuhr deklarujący, że dla niego misją był występ w antypolskim filmie oraz obrona jego tez oraz tłumaczący, że wspomnienie o tym, że Polscy są Polakami budzi jego sprzeciw, mówi o sobie wszystko. Ciekawe jaki naród stał się bliższy jego sercu...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

media

,

rząd

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook