Jedynie prawda jest ciekawa


Studium kłamstwa po zamachu w Teksasie. Lewicowi manipulanci znów w akcji

06.11.2017
lewackie06112017
Studium kłamstwa po zamachu w Teksasie. Lewicowi manipulanci znów w akcji

Amerykański Newsweek, Gazeta.pl, Wirtualna Polska i kilku innych dostawców codziennej manipulacji poinformowało swoich czytelników o tym, kim był Devin Patrick Kelley, sprawca zamachu w Teksasie. Najdalej poszła lewacka królowa portali horyzontalnych, Wirtualna Polska, która już w tytule poinformowała czytelników o wszystkim w taki sposób, że nie trzeba było już niczego szukać. „Znany sprawca ataku na kościół w Sutherland Springs. Był nauczycielem studium biblijnego” – napisał redaktor Adam Styczek. Skąd wzięły się jego informacje?

- Funkcjonariusze policji ze stanu Teksas przekazali informacje nt. -zamachowca odpowiedzialnego za przeprowadzenie ataku na uczestników nabożeństwa zgromadzonych w kościele w Sutherland Springs. To 26-letni Devin Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego – pisze redaktor Styczek w swoim tekście na WP.PL.

Redaktor Wirtualnej Polski doskonale wie, że czytelnik portali horyzontalnych – w większości przypadków – nie czyta artykułów. Nie ma czasu. Dlatego z reguły zadowala się zdjęciem i tytułem, a jeśli ten jest zbyt enigmatyczny, to czasami przeczyta jeszcze pierwszy akapit. Z punktu widzenia sprzedawania ideologii, wszystkie ważne informacje musimy sprzedać tu, bo dalszą część doczyta niewiele osób.

Skąd więc Wirtualna Polska wie o „studium biblijnym” i co ten fragment rzeczywiście oznacza?

- Jak ustalono, zamachowiec był żonaty. Mieszkał na przedmieściach San Antonio, w New Braunfels. W latach 2009-2013 służył w amerykańskiej armii. Po zwolnieniu ze służby prowadził lekcje studium biblijnego w wakacyjnej szkółce w Kingsville (Teksas) – pisze redaktor Wirtualnej Polski. Kto ustalił? Policja? Media? Czytelnicy? Popularne portale w stylu wykopu, reddita czy 4chana, które równie często informują, jak i dezinformują swoich czytelników? Kto ustalił?

Nie wiemy. Poszukajmy więc. O tym, że sprawca był wykładowcą i prowadził lekcje studium biblijnego napisał amerykański Newsweek. - He also taught at a Bible school – czytamy w tekście Cristiny Silvy. Skąd redaktor wzięła tę informację? Autorka powołuje się na tekst w The Daily Beast, amerykańskim portalu piszącym m. in. o polityce i popkulturze. Dobrze, sprawdźmy i tam.

Skąd na The Daily Beast wzięła się informacja o „szkole biblijnej” i co ona w rzeczywistości oznacza?

Niestety. Nie sprawdzimy. Tekst na The Daily Beast, do którego jako źródła prowadził amerykański Newsweek… zniknął. Może nigdy nie powstał? A może autor miał odrobinę przyzwoitości i zweryfikował swoje dane? Ocalały fragment tekstu, na który wciąż powołuje się amerykański Newsweek, w rzeczywistości jest jednym akapitem, który… znów prowadzi gdzie indziej. Tym razem do portalu ABC NEWS, internetowego działu telewizji ABC. Nie ma tam jednak ani słowa o „studium biblijnym”.

Skąd więc to kłamstwo się wzięło, bo już wiemy, jak to się stało, że zaczęło żyć własnym życiem? Informację znajdujemy w innym amerykańskim źródle, na portalu nydailynews.com, gdzie w końcu uzyskujemy odpowiedź na nasze pytanie.

Skąd wzięła się w mediach informacja o „studium biblijnym”?

- An unconfirmed LinkedIn account for Kelley lists four years of service in the Air Force and a month as a teacher aide for a Vacation Bible School in Kingsville, Tex., about two hours south of the site of the massacre – czytamy w tekście. Uncofirmed LinkedIn account. Przetłumaczmy, choć większość naszych czytelników pewnie doskonale rozumie ten fragment. "Niepotwierdzone konto Kelleya na portalu LinkedIn wymienia cztery lata służby w Siłach Powietrznych i miesiąc w charakterze pomocnika nauczyciela w Wakacyjnej Szkole Biblijnej w Kingsville w Teksasie, około dwie godziny na południe od miejsca, w którym doszło do masakry".

Pomocnik nauczyciela w Wakacyjnej Szkole Biblijnej w Kingsville, według niepotwierdzonego konta na LinkedIn.

Według tego potwierdzonego, na Facebooku, sprawca interesował się ateizmem i był członkiem kilku grup głoszących pochwałę ateizmu. Zgadnij, drogi czytelniku, czy jakakolwiek z wymienionych tu stron o tym wspomniała?

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook