Jedynie prawda jest ciekawa


Studium kłamstwa po zamachu w Teksasie. Lewicowi manipulanci znów w akcji

06.11.2017
lewackie06112017
Studium kłamstwa po zamachu w Teksasie. Lewicowi manipulanci znów w akcji

Amerykański Newsweek, Gazeta.pl, Wirtualna Polska i kilku innych dostawców codziennej manipulacji poinformowało swoich czytelników o tym, kim był Devin Patrick Kelley, sprawca zamachu w Teksasie. Najdalej poszła lewacka królowa portali horyzontalnych, Wirtualna Polska, która już w tytule poinformowała czytelników o wszystkim w taki sposób, że nie trzeba było już niczego szukać. „Znany sprawca ataku na kościół w Sutherland Springs. Był nauczycielem studium biblijnego” – napisał redaktor Adam Styczek. Skąd wzięły się jego informacje?

- Funkcjonariusze policji ze stanu Teksas przekazali informacje nt. -zamachowca odpowiedzialnego za przeprowadzenie ataku na uczestników nabożeństwa zgromadzonych w kościele w Sutherland Springs. To 26-letni Devin Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego – pisze redaktor Styczek w swoim tekście na WP.PL.

Redaktor Wirtualnej Polski doskonale wie, że czytelnik portali horyzontalnych – w większości przypadków – nie czyta artykułów. Nie ma czasu. Dlatego z reguły zadowala się zdjęciem i tytułem, a jeśli ten jest zbyt enigmatyczny, to czasami przeczyta jeszcze pierwszy akapit. Z punktu widzenia sprzedawania ideologii, wszystkie ważne informacje musimy sprzedać tu, bo dalszą część doczyta niewiele osób.

Skąd więc Wirtualna Polska wie o „studium biblijnym” i co ten fragment rzeczywiście oznacza?

- Jak ustalono, zamachowiec był żonaty. Mieszkał na przedmieściach San Antonio, w New Braunfels. W latach 2009-2013 służył w amerykańskiej armii. Po zwolnieniu ze służby prowadził lekcje studium biblijnego w wakacyjnej szkółce w Kingsville (Teksas) – pisze redaktor Wirtualnej Polski. Kto ustalił? Policja? Media? Czytelnicy? Popularne portale w stylu wykopu, reddita czy 4chana, które równie często informują, jak i dezinformują swoich czytelników? Kto ustalił?

Nie wiemy. Poszukajmy więc. O tym, że sprawca był wykładowcą i prowadził lekcje studium biblijnego napisał amerykański Newsweek. - He also taught at a Bible school – czytamy w tekście Cristiny Silvy. Skąd redaktor wzięła tę informację? Autorka powołuje się na tekst w The Daily Beast, amerykańskim portalu piszącym m. in. o polityce i popkulturze. Dobrze, sprawdźmy i tam.

Skąd na The Daily Beast wzięła się informacja o „szkole biblijnej” i co ona w rzeczywistości oznacza?

Niestety. Nie sprawdzimy. Tekst na The Daily Beast, do którego jako źródła prowadził amerykański Newsweek… zniknął. Może nigdy nie powstał? A może autor miał odrobinę przyzwoitości i zweryfikował swoje dane? Ocalały fragment tekstu, na który wciąż powołuje się amerykański Newsweek, w rzeczywistości jest jednym akapitem, który… znów prowadzi gdzie indziej. Tym razem do portalu ABC NEWS, internetowego działu telewizji ABC. Nie ma tam jednak ani słowa o „studium biblijnym”.

Skąd więc to kłamstwo się wzięło, bo już wiemy, jak to się stało, że zaczęło żyć własnym życiem? Informację znajdujemy w innym amerykańskim źródle, na portalu nydailynews.com, gdzie w końcu uzyskujemy odpowiedź na nasze pytanie.

Skąd wzięła się w mediach informacja o „studium biblijnym”?

- An unconfirmed LinkedIn account for Kelley lists four years of service in the Air Force and a month as a teacher aide for a Vacation Bible School in Kingsville, Tex., about two hours south of the site of the massacre – czytamy w tekście. Uncofirmed LinkedIn account. Przetłumaczmy, choć większość naszych czytelników pewnie doskonale rozumie ten fragment. "Niepotwierdzone konto Kelleya na portalu LinkedIn wymienia cztery lata służby w Siłach Powietrznych i miesiąc w charakterze pomocnika nauczyciela w Wakacyjnej Szkole Biblijnej w Kingsville w Teksasie, około dwie godziny na południe od miejsca, w którym doszło do masakry".

Pomocnik nauczyciela w Wakacyjnej Szkole Biblijnej w Kingsville, według niepotwierdzonego konta na LinkedIn.

Według tego potwierdzonego, na Facebooku, sprawca interesował się ateizmem i był członkiem kilku grup głoszących pochwałę ateizmu. Zgadnij, drogi czytelniku, czy jakakolwiek z wymienionych tu stron o tym wspomniała?

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook