Jedynie prawda jest ciekawa


Studium kłamstwa po zamachu w Teksasie. Lewicowi manipulanci znów w akcji

06.11.2017
lewackie06112017
Studium kłamstwa po zamachu w Teksasie. Lewicowi manipulanci znów w akcji

Amerykański Newsweek, Gazeta.pl, Wirtualna Polska i kilku innych dostawców codziennej manipulacji poinformowało swoich czytelników o tym, kim był Devin Patrick Kelley, sprawca zamachu w Teksasie. Najdalej poszła lewacka królowa portali horyzontalnych, Wirtualna Polska, która już w tytule poinformowała czytelników o wszystkim w taki sposób, że nie trzeba było już niczego szukać. „Znany sprawca ataku na kościół w Sutherland Springs. Był nauczycielem studium biblijnego” – napisał redaktor Adam Styczek. Skąd wzięły się jego informacje?

- Funkcjonariusze policji ze stanu Teksas przekazali informacje nt. -zamachowca odpowiedzialnego za przeprowadzenie ataku na uczestników nabożeństwa zgromadzonych w kościele w Sutherland Springs. To 26-letni Devin Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego – pisze redaktor Styczek w swoim tekście na WP.PL.

Redaktor Wirtualnej Polski doskonale wie, że czytelnik portali horyzontalnych – w większości przypadków – nie czyta artykułów. Nie ma czasu. Dlatego z reguły zadowala się zdjęciem i tytułem, a jeśli ten jest zbyt enigmatyczny, to czasami przeczyta jeszcze pierwszy akapit. Z punktu widzenia sprzedawania ideologii, wszystkie ważne informacje musimy sprzedać tu, bo dalszą część doczyta niewiele osób.

Skąd więc Wirtualna Polska wie o „studium biblijnym” i co ten fragment rzeczywiście oznacza?

- Jak ustalono, zamachowiec był żonaty. Mieszkał na przedmieściach San Antonio, w New Braunfels. W latach 2009-2013 służył w amerykańskiej armii. Po zwolnieniu ze służby prowadził lekcje studium biblijnego w wakacyjnej szkółce w Kingsville (Teksas) – pisze redaktor Wirtualnej Polski. Kto ustalił? Policja? Media? Czytelnicy? Popularne portale w stylu wykopu, reddita czy 4chana, które równie często informują, jak i dezinformują swoich czytelników? Kto ustalił?

Nie wiemy. Poszukajmy więc. O tym, że sprawca był wykładowcą i prowadził lekcje studium biblijnego napisał amerykański Newsweek. - He also taught at a Bible school – czytamy w tekście Cristiny Silvy. Skąd redaktor wzięła tę informację? Autorka powołuje się na tekst w The Daily Beast, amerykańskim portalu piszącym m. in. o polityce i popkulturze. Dobrze, sprawdźmy i tam.

Skąd na The Daily Beast wzięła się informacja o „szkole biblijnej” i co ona w rzeczywistości oznacza?

Niestety. Nie sprawdzimy. Tekst na The Daily Beast, do którego jako źródła prowadził amerykański Newsweek… zniknął. Może nigdy nie powstał? A może autor miał odrobinę przyzwoitości i zweryfikował swoje dane? Ocalały fragment tekstu, na który wciąż powołuje się amerykański Newsweek, w rzeczywistości jest jednym akapitem, który… znów prowadzi gdzie indziej. Tym razem do portalu ABC NEWS, internetowego działu telewizji ABC. Nie ma tam jednak ani słowa o „studium biblijnym”.

Skąd więc to kłamstwo się wzięło, bo już wiemy, jak to się stało, że zaczęło żyć własnym życiem? Informację znajdujemy w innym amerykańskim źródle, na portalu nydailynews.com, gdzie w końcu uzyskujemy odpowiedź na nasze pytanie.

Skąd wzięła się w mediach informacja o „studium biblijnym”?

- An unconfirmed LinkedIn account for Kelley lists four years of service in the Air Force and a month as a teacher aide for a Vacation Bible School in Kingsville, Tex., about two hours south of the site of the massacre – czytamy w tekście. Uncofirmed LinkedIn account. Przetłumaczmy, choć większość naszych czytelników pewnie doskonale rozumie ten fragment. "Niepotwierdzone konto Kelleya na portalu LinkedIn wymienia cztery lata służby w Siłach Powietrznych i miesiąc w charakterze pomocnika nauczyciela w Wakacyjnej Szkole Biblijnej w Kingsville w Teksasie, około dwie godziny na południe od miejsca, w którym doszło do masakry".

Pomocnik nauczyciela w Wakacyjnej Szkole Biblijnej w Kingsville, według niepotwierdzonego konta na LinkedIn.

Według tego potwierdzonego, na Facebooku, sprawca interesował się ateizmem i był członkiem kilku grup głoszących pochwałę ateizmu. Zgadnij, drogi czytelniku, czy jakakolwiek z wymienionych tu stron o tym wspomniała?

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook